RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Стягнення невиплаченої ЗП з директора


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
8/08/17 10:30  Rossi > Marlboro!    7/08/17 21:15Дерево
Идея жизнеспособна. Но основная трудность, думаю, будет со вторым пунктом. Если предприятие не совсем глупое, то активы можно вывести по вполне обоснованным предлогом, например погашение долгов перед другими кредиторами.

8/08/17 09:50  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    7/08/17 21:15Дерево
Зверніть увагу на п. 3 ст. 134 КЗпП України: «працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, якщо шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку». Тому всі Ваші викладки будуть руйнуватись саме через це, але: «Потім фіксується невиконання рішення…це буде доказувати свідомі дії керівника по діям спрямованим на уникнення виконання рішення суду» (С) – це вже «тепліше», тому що буде містити ознаки злочину за ст.382 ККУ.
В підсумку – все рівно кримінальне провадження, от уже потенційно 2 статті маєте.

8/08/17 08:47  Marlboro! > Paul    8/08/17 08:43Дерево

8/08/17 08:47  Paul > Paul    8/08/17 08:43Дерево
Якщо майно зникне до відкриття виконавчого провадження, тоді, як кажуть - усі засоби гарні. Ваша логіка зрозуміла. І все таки, питання забезпечення позову не розглядаєете?

8/08/17 08:43  Paul > Marlboro!    7/08/17 21:15Дерево
При наявності рішення суду, якщо не помиляюсь, за новою редакцією закону про виконавче..., виконавець за вашою заявою повинен разом з відкриттям провадження, накласти арешт на майно боржника, термін для добровільного виконання як раніше - відсутній і у виконавця забрали дискреційні повноваження у цьому питанні, достатньо волевиявлення стягувача, яке він повинен зафіксувати у заяві.

7/08/17 21:15  Marlboro! > Paul    7/08/17 21:05Дерево
Трансформувати - не зовсім те, що я мав на увазі.
В моєму плані все ще буде рішення суду про стягнення зарплати з підприємства.
Потім фіксується невиконання рішення (док-и від виконавчої служби і тп), докази виведення активів та переведення діяльності на інші підприємства (податкова і фінансова звітність, якщо вдасться банківські документи і тп) - це буде доказувати свідомі дії керівника по діям спрямованим на уникнення виконання рішення суду.
Після чого подається цивільний позов про стягнення з директора/учасників шкоди (не зарплати, а саме цивільної шкоди).

Моя позиція така по елементах цивільного правопорушення:
1) шкода - нестягнута за рішенням суду сума коштів;
2) протиправність поведінки директора/учасників - дії спрямовані на ухилення від виконання рішення суду;
3) вина - з цим простіше, плюс презюмується, хай докажуть, що не винні;
4) безпосередній причинний зв'язок - станом на початок спору у підприємства були гроші, а після виведення активів органами управління коштів не стало, а отже саме такі дії призвели до неможливості виконання рішення суду.

7/08/17 21:05  Paul > Marlboro!    7/08/17 18:31Дерево
Трансформувати зобов'язання юр.особи в зобов'язання її керівника на стадії спору про стягнення з/п - сміливо.
Можливо подивится в сторону забезпечення позову. Правда потрібно попотіти -), щоб довести суду реальну загрозу того, про що Ви написали. Але..., як на мене більш реальний шлях.

7/08/17 20:49  Marlboro! > Евгений Осычнюк    7/08/17 20:25Дерево
Шкода у вигляді невиконаного рішення суду. По практиці ЄСПЛ правомірне очікування отримати гроші чи майнові права у майбутньому, в т.ч. за рішенням суду - це теж "майно" (п.21 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] , п.22 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] , [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] )
Дії органів управління ТОВкою які призвели до фактичної неможливості виконання рішення суду становлять втручання в таке "майно" і по суті позбавляють його, тобто якщо рішення суду неможливо виконати - особі наноситься майнова шкода по номіналу стягнутої судом суми.

Кримінал звісно буде розкручуватись, але я думав пробувати рухатись паралельно. По КЗПП директор несе перед підприємством відповідальність у вигляді однієї заробітної плати. От зараз поки-що стягнути з нього хоча б цю зарплату, а потім якщо буде кримінал - решту.

7/08/17 20:25  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    7/08/17 18:31Дерево
"Зі шкодою тут зрозуміло..." - а що саме зрозуміло? Яке відношення шкода має до боргу із з\п? Я тут бачу якраз самий ефективний варіант - притягнення до кримінальної відповідальності, щоб не було бажання випатрати підприємство.

7/08/17 18:31  Marlboro!   Дерево
Колеги, потрібні думки по такій ситуації.
Є підприємство, є спір по невиплаченій ЗП. Також є неілюзорна вірогідність, що до моменту отримання рішення суду підприємство випатрають, всі активи зіллють або виведуть на сторону (власники і директор підприємства вже були помічені в таких діяння).

Цікавить питання які є можливі способи "переведення" спору на безпосередньо власників та/або директора підприємства.
В юридичному плані вірогідним видається притягнення директора по 172/175 ККУ і заявлення цивільного позову в кримінальному провадженні, але це муторний, довгий і дуже хиткий варіант (правоохоронні органи, ну ви розумієте).

Чи може мати "чистий" цивільний позов без оглядки на кримінал? Ідея виникла з цього [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Яким чином звязати все в купу, обгрунтувати всі 4 елементи цивільного правопорушення? Зі шкодою тут зрозуміло, а от протиправна поведінка, вина і безпосередній звязок - все це адресується на підприємство, а не посадових осіб.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100