RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Уголовное право и процесс

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Цивільний позивач без статутса потерпілого


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
19/08/17 14:11  wonderfully > babino    17/08/17 16:15Дерево
Відповідаю Вам ще раз і у цій темі.
Юридична особа може бути цивільним позивачем, навіть якщо вона не є потерпілим.

17/08/17 22:16  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > babino    16/08/17 12:24Дерево
перечень форумов слева на мониторе, в т.ч. Автофорум и Уголовное право и процесс

17/08/17 19:37  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > babino    17/08/17 16:15Дерево
Я ж саме про це - пред"явити може, питання в тому, чи прийме суд до розгляду. Якби одночасно потерпілим - нема питань.

17/08/17 16:15  babinoОтправить письмо > Евгений Осычнюк    16/08/17 13:25Дерево
А якою нормою передбачено, що цивільний позивач має мати статус потерпілого?
Ст.128 КПК передбачає, що ОСОБА, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого...
Отже, дана стаття передбачає власне право особи пред'явити позов, а не виключно потерпілого.

16/08/17 13:25  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Евгений Осычнюк    16/08/17 13:21Дерево
П.С. Це "навскидку", як кажуть, щось таке я бачив у практиці ВССУ стосовно того, що може бути предметом позову у кримінальному процесі. Але формальне право на подання цивільного позову є - питання, як на це суд хреагує.

16/08/17 13:21  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > babino    16/08/17 12:24Дерево
Ні, не може, це може не співпадати тільки для відповідача (наприклад, злочин вчинений працівником "при виконанні", тоді відповідачем може бути юрособа - роботодавець). В Вашому випадку - позов у загальному порядку.

16/08/17 12:24  babinoОтправить письмо   Дерево
Доброго дня!
Внаслідок ДТП загинули особи, а юридична особа - власник авто зазнала майнової шкоди (знищено автомобіль).
Досудове розслідування закінчено,справа передано в суд. Обвинувачення ч.3. ст.286 (порушення ПДР, що спричинило загибель осіб).
На стадії досудового розслідування, юридична особа подала заяву про визнання її потерплім. Слідчим прийнято дану заяву, однак прокурором винесено постанову про скасування рішення слідчого про визнання юридичної особи потерпілим.
В свою, чергу юридична особа подала цивільний позов в рамках кримінального провадження до суду.
Питання:
Чи може юридична особа бути визнана цивільним позивачем по справі у випадку, якщо вона не є потерпілим?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100