RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Угода про відшкодування збитків і суд?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
19/10/17 14:13  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Евгений Осычнюк    29/08/17 16:14Дерево
Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримує законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівником

Члени Комітету розглянули законопроект №6662 на засіданні 18 жовтня.

Під час обговорення народні депутати зазначали, що реалізація положень законопроекту спрямована на захист прав працівника від необґрунтованих відрахувань з його заробітної плати.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 130 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), згідно із якими, за згодою сторін допускається відшкодування шкоди, заподіяної роботодавцю, з розстроченням платежу шляхом відрахувань із заробітної плати працівника.

Крім того, згідно із змінами до статті 136 КЗпП України власник або уповноважений ним орган перед виданням розпорядження про покриття шкоди, заподіяної працівником, шляхом відрахування із заробітної плати працівника зобов’язаний витребувати від працівника письмове пояснення, а у разі, якщо він здійснив стягнення із заробітної плати працівника з порушенням встановлених вимог, незаконно стягнені суми можуть бути витребувані в судовому порядку.

Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме гарантуванню прав працівника та забезпеченню захисту його заробітної плати від необґрунтованих відрахувань шляхом приведення нормативних положень Кодексу законів про працю України до міжнародних стандартів. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

29/08/17 16:14  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Орест Петрів    29/08/17 12:04Дерево
Якщо з комірником - це буде договір про повну матеріальну відповідальність. А "по доброму" буде тоді, коли виявиться склад злочину і робітнику не захочеться до камери, в інших випадках "по доброму" на практиці не працює.

29/08/17 12:04  Орест Петрів > Евгений Осычнюк    27/08/17 18:24Дерево
дякую Вам!
А скажіть, як краще у майбутьному (може ж повторитися з іншими працівниками) фіксувати "по доброму" компенсацію збитків?
От був на практиці випадок з комірником, який вивіз тмц на 100 тис грн з складу, то його впіймали, але не хотіли ламати життя людині і підписали з ним договір к-п того тмц, який він поступово оплатив.

27/08/17 22:49  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Орест Петрів    27/08/17 18:20Дерево
збитки завдані підприємству діями директора в період його трудових відносин

27/08/17 18:24  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Орест Петрів    27/08/17 16:13Дерево
Подивіться уважно ст.89 ГКУ, чи є у діях директора ознаки, які дають право на відшкодування збитків. Крім того, сама Ваша угода може бути "прямою" підставою для позову, оскільки її можна розглядати (при певних умовах) як новацію. А простіше всього, якщо є ознаки ст.191 ККУ - заяву до поліції + цивільний позов.

27/08/17 18:20  Орест Петрів > ОК АКА Олюня    27/08/17 16:15Дерево
я б не сказав, що це 100% спір з трудових відносин, все-таки між сторонами укладено угоду, що має ознаки цивільно-правових відносин

27/08/17 16:15  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Орест Петрів    27/08/17 16:13Дерево
перечень форумов слева на мониторе, в т.ч. Трудовые правоотношения

27/08/17 16:13  Орест Петрів   Дерево
Між роботодавцем (ТОВ) і працівником (диреткором) укладено угоду про відшкодування збитків, завданих підприємству діями директора. Угода була укладена через прохання директора не передавати документи до провоохоронних органів (значна розтрата коштів).
Тепер виконувати угоду директор не бажає, обгрунтовує це те, що якщо подамо в суд, то шонайбільше в межах свого середньомісячного заробітку.
Але ж згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» № 1255-VII від 13.05.2014, в т.ч. КЗпПУ передбачає, що загальне обмеження матеріальної відповідальності працівників розміром середньої місячної заробітної плати не поширюється на посадових осіб.
Чи зустрічали ви судову практику по таким угодам про відшкодування збитків? наскільки це є дієвий засіб? чи готуватись до суду без врахування угоди?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100