RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Визнання права власності в порядку спадкування за заповітом без врахування обов'язкової частки


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/09/17 21:08  Rinarin > Rossi    11/09/17 11:50Дерево
А Ви часом не зустрічали з цього питання судової практики?

11/09/17 11:50  Rossi > Rinarin    7/09/17 20:53Дерево
Сейчас заявление подавать уже поздно. Считается, что мать не приняла завещание.

10/09/17 18:49  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Rinarin    7/09/17 20:53Дерево

7/09/17 20:53  Rinarin > Rossi    7/09/17 15:35Дерево
Відповідно до п. 207 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій (станом на 2008 р., адже заява на обов"язкову частку подавалась у 2008 році) письмова заява про прийняття спадщини та відмову від неї подається спадкоємцем особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою.

Нотаріусом не було запропоновано матері спадкодавця подати заяву оформлену належним чином, так як вона проживає за межами України.
Чи може ця мати спадкодавця зараз подати заяву оформлену належним чином?
Чи все ж таки цю заяву можна визнати неподаною (адже вона не була належним чином оформленою і поданою в строк визначений законом для прийняття спадщини, протягом 6 місяців з дня смерті)?

7/09/17 15:35  Rossi > Rinarin    7/09/17 15:33Дерево
Заявление должно быть подано либо лично, либо с нотариальной подписью (так по нотариальному порядку).

7/09/17 15:33  Rinarin > Rossi    7/09/17 12:22Дерево
Ні, заяву від матері спадкодавця подано було.
Було надіслано поштою.
Але чи є підстави визнати заяву на обов"язкову частку неподаною лише на підставі того, що на заяві підпис матері спадкодавця не завірено нотаріально?

7/09/17 12:22  Rossi > Rinarin    6/09/17 23:21Дерево
Ну так пусть тоже обратятся в суд.

А почему нотариус считает, что мать приняла наследство, если надлежащее заявление (личное либо с нотариальной подписью) так и не было подано? Она проживала вместе с наследодателем?

6/09/17 23:21  Rinarin   Дерево
Суть справи полягає в наступному.
Особою А. було складено заповіт на п"ятьох спадкоємців. Після смерті особи А. до нотаріуса із заявами про прийняття спадщини звернулись п"ять спадкоємців по заповіту, а також, звернулась мати спадкодавця (яка не була вказана у заповіті), але яка є недієздатною та має право на обов"язкову частку. Заява матері спадкодавця надіслана нотаріусу поштою, але без нотаріального засвідчення підпису.
Троє спадкоємців, на підставі відмови нотаріуса через відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно звернулись до суду із позовом про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом. Судом було визнано за цими трьома спадкоємцями право власності в порядку спадкування за заповітом в тих частках, які їм заповів спадкодавець у заповіті, тобто без врахування обов"язкової частки матері спадкодавця (рішення встояло в апеляції).
Станом на сьогодні, інші двоє спадкоємців також хочуть за собою визнати право власності на майно в тих частках, як передбачено заповітом, тобто без врахування обов"язкової частки матері спадкодавця. Їм нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва на спадщину, адже є заява матері спадкодавця на обов"язкову частку і рішення суду, яким визнано право власності трьох спадкоємців без виділення обов"язкової частки (обов"язкова частка має виділятись із всього складу спадщини, тобто із всього майна після померлого).
Запитання:
1) Що робити цим двом спадкоємцям щоб визнати за собою право власності на майно в тих частках, як передбачено в заповіті (без врахування обов"язкової частки)?
2) Чи можна визнати заяву на обов"язкову частку недійсною чи неподаною, на підставі того, що там не має нотаріально засвідченого підпису особи, яка подала заяву на отримання обов"язкової частки?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100