RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Помер батько. Допоможіть студенту виграти спадкову справу

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

6/12/17 00:49  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Eol2    4/12/17 10:30Дерево
это продолжение той же темы о том же автомобиле. поднимайте эту тему

5/12/17 02:42  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Eol2    4/12/17 10:30Дерево
не надо плодить темы

4/12/17 10:30  Eol2 > Eol    23/11/17 09:47Дерево
Заяву прийнято! На авто накладено арешт! Справу призначено до розгляду!
Як тепер дізнатися, де знаходиться авто?

23/11/17 09:47  Eol > lawless_    22/11/17 13:28Дерево
А Ви що пропонуєте?

22/11/17 13:28  lawless_Отправить письмо > Eol    21/11/17 21:18Дерево
Еще лучше...Не мудрите, исковые требования должны совпадать с желаемым результатом. На кой Вам признавать "частку померлого", а затем делить эту "частку", при том, что реально Вам хочется два раза в неделю управлять автомобилем? Интересно было бы послушать, какими формулировками Вы еду в ресторане заказываете))

22/11/17 10:02  KsenijaОтправить письмо > Eol    21/11/17 22:46Дерево
чтоб они встретились их надо искать. по каждому случаю. держать в голове такой объем информации не реально.

21/11/17 22:46  Eol > Ksenija    21/11/17 17:49Дерево
Так, я згодний. Ви можете підтвердити, що суд може і буде розшукувати вклади померлого, зареєстровані на відповідача? Можливо, в реєстрі судових рішень Вам зустрічалися аналогічні справи?

21/11/17 21:25  Eol > lawyer_beginner    21/11/17 14:18Дерево
Нарешті скористався безоплатною правовою допомогою. Не хочу нікого образити, тому без коментарів. Коню, що дарується, в зуби не дивляться.
Але якщо у вас справді важлива справа, я б не радив сподіватися на цю безоплатну правову допомогу.
Можливо, мені просто не пощастило.

21/11/17 21:18  Eol > lawless_    21/11/17 14:21Дерево
(А зачем Вам требование "поділити майно", если есть требование "визнати право власності на частку"?)
Вибачте, в моєму повідомленні помилка.

В позові дві вимоги:
1. Визнати, що частка померлого складає 50%. Чи правильно я розумію, що за цю вимогу треба платити 1% від половини вартості авто?
2. Поділити цю частку померлого між спадкоємцями. А за цю - 1% від моєї частки.

21/11/17 21:11  Eol > lawless_    21/11/17 14:21Дерево
Взагалі я не хотів би продавати авто. Інші спадкоємці теж його не продаватимуть, якщо це не допоможе прибрати к рукам мою частку. Я не можу бути впевненим, що такий варіант можливий, але свідоцтва на право власності на 1/4 авто, а відтак - права користуватися автомобілем один чи два рази на тиждень мені цілком вистачить.
Отримати грошову компенсацію я хочу лише в крайньому випадку, наприклад, якщо авто вже продано.

21/11/17 17:49  KsenijaОтправить письмо > Eol    21/11/17 13:59Дерево
я насчитала 4
"Позивач звернувшись до суду з вищевказаним позовом, у прохальній частині якого просить: вжити заходів розшуку спадкового майна, зокрема вкладів та нерухомості на ім'я ОСОБА_2; визначити, що частка померлого в справі спільної часткової власності на все майно, становить 1/2 частину; розподілити частину спадкодавця в порядку спадкування за законом і визнати право власності кожного спадкоємця першої черги на 1/3 частини померлого".
сбор платится от части, которую Вы просите.

21/11/17 14:21  lawless_Отправить письмо > Eol    21/11/17 13:59Дерево
А зачем Вам требование "поділити майно", если есть требование "визнати право власності на частку"? Вы же автомобиль все равно физически не поделите, речь будет идти о компенсации.Доказываете свое право на какую-то часть имущества и просите взыскать стоимость этой части, чего делить-то?

21/11/17 14:18  lawyer_beginnerОтправить письмо > Eol    21/11/17 13:12Дерево
Проблеми доступу до правосуддя присутні в кожній країні.
Вам вже писали про безоплатну правову допомогу, але ви хочете все вирішити за декілька днів. Так не буває. В тій же Канаді чи США довга тривалість розгляду справи є значною проблемою. Я не захищаю існуючий порядок речей в Україні в галузі юриспруденції/правосуддя/адвокатури, просто вам рекомендую знайти юриста. Вартість юридичних послуг в Україні не завжди свідчить про якість. Тому краще витрачайте час і сили на пошук адекватного адвоката/юриста/практика-студента випускних курсів.

21/11/17 13:59  Eol > смт    21/11/17 12:41Дерево
В позові дві вимоги: поділити майно та визнати моє право власності на частку.
Судовий збір складає 1% від вартості майна.
Мені не зрозуміло, треба платити 1% від вартості усього автомобіля, чи від частини, на яку я претендую?
Чи навіть так: за поділ - 1% від повної вартості, та за визнання права власності на частину - 1% від цієї частини?

21/11/17 13:17  Eol > смт    21/11/17 12:41Дерево
1. Ви вважаєте, що можна претендувати тільки на грошову суму у розмірі 1/4 від вартості авто? А на право власності на 1/4 авто претендувати не можна?
2. Були б гроші - не питання.

21/11/17 13:12  Eol > lawyer_beginner    21/11/17 09:33Дерево
В мене немає претензій до юридичної спільноти, навіть навпаки. Я з виключною повагою ставлюся до професії юриста і вважаю, що труд правника має справедливо винагороджуватися.

Проте саме у частини юридичтої спільноти є претензії до системи, що склалася в Україні, які я і процитував (пошукайте хоча б "Відмовлено в доступі до правосуддя або надмірні ставки судового збору").

Заробітної плати більшості громадян недостатньо для оплати юридичних послуг. То ж чи захищає насправді їх закон?

21/11/17 12:54  Eol > ОК АКА Олюня    21/11/17 06:04Дерево
По-перше, я заплатив нотаріусу та судовий збір, всього близько 150$. Це вже не шара.

Потім, Ви не уважно читаєте мої повідомлення. Я писав, що не раз пропонував юристам оплату в разі позитивного результату, із успадкованої частки.

Розумієте, оплатити послуги нотаріуса, державне мито, судовий збір, юридичні послуги, а потім програти справу та відшкодувати ще й судові витрати відповідача - це трошки не те, що має "світити" громадянину, що лише бажає прийняти спадщину.

І це не тільки моя думка.

21/11/17 12:46  Eol > ОК АКА Олюня    21/11/17 02:08Дерево
Аналогічні статті є і на цьому сайті, пошукайте "доступ до правосуддя".

21/11/17 12:41  смт > Eol    21/11/17 12:35Дерево
З моменту відкриття спадщини вона належить спадкоємцям. На авто ви все одно не можете розраховувати, з вашого опису тут 1/4
Ось її вартість і отримаєте.
А позов, навіть якшо подасте "вчора" у 90% випадків, почнут розглядати вже після нового року

Не займайтеся самолікуванням, бо вас зріжуть по формальних підставах

21/11/17 12:39  Eol > смт    21/11/17 11:14Дерево
Так, онлайн можна отримати довідку, але не електронні ключі...

21/11/17 12:35  Eol > смт    21/11/17 11:14Дерево
Справа термінова. На виправлення помилок залишилося 3 дні із 5. Інакше позов доведеться подавати знову. За цей час авто вже буде продано.

21/11/17 12:32  Eol > Ksenija    21/11/17 11:18Дерево
Дякую за розуміння.
Нотаріус не може витребувати інформацію про вклади живої людини, а суд - може.

21/11/17 12:25  Eol > Ksenija    21/11/17 12:03Дерево
Ні, нотаріус - це не відповідач, це третя сторона. Відповідач - дружина померлого. Пошукайте "Зразок. Позовна заява про визначення частки померлої у спільному сумісному майні".

21/11/17 12:03  KsenijaОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
"розподілити частину спадкодавця в порядку спадкування за законом і визнати право власності кожного спадкоємця першої черги на 1/3 частини померлого."
истец может просить только себе. визнати право власн за позивачем. правда, не знаю, можно ли вместе такие требования подавать.
потом, раз нотариус в ответчиках - какие иск требования к нему? выдать св-во? значит обжалуете отказ?

21/11/17 11:53  KsenijaОтправить письмо > lawyer_beginner    21/11/17 09:33Дерево
не Вам был предыдущий пост, ошиблась, ТСу.

21/11/17 11:52  KsenijaОтправить письмо > 90%    21/11/17 11:35Дерево
я тоже так считаю, но на всякий случай подстраховалась. не каждый юрист, наверное, выкладывается по полной при составлении иска.

21/11/17 11:35  90% > Ksenija    21/11/17 11:20Дерево
Составить иск - это даже не "полдела", а все 90%.

21/11/17 11:20  KsenijaОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
найти спеца для составления иска (только) дешевле будет, а это уже полдела сделано.

21/11/17 11:18  KsenijaОтправить письмо > lawyer_beginner    21/11/17 09:33Дерево
інформаційному листі Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753-0/4-13 від 16.05.2013 року здесь можно что-то почерпнуть. у меня таких дел не было, сходу не подскажу. искала бы так. в инете много статей. да и розшуком майна суд реально не занимается. нотариус имеет доступ хоть к каким-то реестрам.
абсолютно согласна с тем, что гражданам хотя бы (по вопросам, не связанным с предприним деят-стью) правосудие должно быть доступно. и дело заявителя только изложить суть ситуации и попросить что надо. и закон этого вроде и не отрицает, а реализовать право крайне затруднительно. зачем тогда судьи, если они не могут в правовых нормах разобраться и применить к ситуации. и такое дело как наследственное довольно точно урегулировано зак-но.

21/11/17 11:14  смт > Eol    20/11/17 23:21Дерево
Довідку можна отримати онлайн
Квитанцію про сплату судового збору повернуть разом з заявою, ви не позбавлені права знову її подати.
А 10 днів в таких питаннях - взагалі не строк

21/11/17 10:59  Mark-DonОтправить письмо > Eol    20/11/17 11:22Дерево
"Де я прошу зробити за мене рутинну роботу? Я прошу лише дати конкретні відповіді на конкретні питання"
Т.е. по-вашему - "...дати конкретні відповіді..." - это уже не работа ? Да еще и учитывая количество и объем заданных вопросов. Ну и замахнулись вы на халяву !
А когда вам, как студенту, дают задания, требующие ответов - это для вас тоже не работа ? Или "не работа" - это только то, что делают за вас другие ?
Далеко пойдешь, студент !

21/11/17 10:14  KsenijaОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
еще реестр суд решений по кассационным инстанциям надо почитать, в общем это работа не на один день. лучше поизучать получше и подать позже еще раз. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

21/11/17 10:13  KsenijaОтправить письмо > Eol    20/11/17 00:50Дерево
не видя иска трудно сказать чего там нет и что там не так.
даже если Вы в 3 дня не вложитесь - сбор не сгорит, можно подать иск опять.
для составления иска хотя бы образцы найдите, из них повыбирайте все, что там есть.
1. да, цена позову хх грн. можно без оценки, по подборке подобных.
вопросов много у Вас , не знаешь за что и браться. это не на 5 мин работы.
нотариус отказал в приеме заявления?

21/11/17 09:33  lawyer_beginnerОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
Якось розмовляв з однією жіночкою, яка хотіла звернутися до суду. Питання було не просте, шкода, що всіх деталей вже не пригадаю. На той час, мені, студенту 2 курсу, та справа була не під силу, тому я її порадив скористатися послугами досвідченого викладача (успішного адвоката). Дізналася вона ціну його послуг і з претензіями на всю правничу спільноту, купила перший ліпший посібник про складання процесуальних документів, і почала писати позовну заяву, бо вирішила, що все зробить сама, а суд вже сам розбереться в суті питання. Що з того вийшло? Думаю ви вже зрозуміли.

Якщо вже про програмування говорити, то вам не здається, що написати програму все ж не легко, навіть прочитавши багато підручників тематичних? Тому всі ці конкретні порівняння різних галузей діяльності людини мають абсурдний відтінок.

Щоб хоч якось гарантувати успіх, будь-якою справою повинні займатися люди з достатньою професійною підготовкою (практичними навичками).

Ця гілка форуму пригадала мені слова одного мого знайомого - начальника відділу на підприємстві. Він переконаний, що перекладач то є непотрібна посада, бо 21 століття вже і є google translate, для чого витрачати гроші на професійного перекладача.

21/11/17 08:18  смт > ОК АКА Олюня    21/11/17 06:04Дерево
Не в шаре дело. Не мне Вам говорить, что здесь почти всегда помогут)
Просто по первому посту ясно насколько автор далёк от того, что ему же нужно
А устраивать ликбез в условиях форума нереально

21/11/17 06:04  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
шара не приветствуется никем и нигде. вместо Вас бесплатно никто суды выигрывать не будет только потому, что Вы - студент.

21/11/17 06:02  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
а тут адвокаты [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] не могут попасть на предоставление этих безоплатных услуг ;)

21/11/17 02:08  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Eol    20/11/17 23:21Дерево
Вы ради этой ссылки с пробелами тему открыли?

20/11/17 23:21  Eol > смт    20/11/17 11:32Дерево
Ви порівнюєте юриспруденцію з програмуванням, медициною та керуванням літаком. Хіба я казав, що створення законів має бути простою справою? Річ в іншому.

Програмування - складна справа, але користуватися готовими програмами легко. Переважна більшість якісних великих програм безкоштовна. Якби закони були такими ж інтуїтивно зрозумілими, а користуватися ними було так же легко, як це можна сказати про програми!

Коли виникають нестандартні проблеми з комп'ютером, Ви завжди можете звернутися на один з багатьох форумів (ruboard .com, ixbt .com, overclockers .ru), де Вам безкоштовно допоможуть вирішити навіть найскладнішу проблему.

Безоплатна правова допомога - це добре, але тільки на папері. Насправді ж треба вистояти чергу в налоговій, щоб отримати довідку про відсутність доходу. Її не видають у день звернення. Потім чекати 10 днів - такий строк призначення адвоката у цивільній справі. І це без усіляких гарантій, що вдасться виграти справу! На виправлення помилок в мене залишилося 3 дні. Сьогодні вистояв трьох годинну чергу до нотаріуса, плюс дорога туди і назад: всього 5 годин. В мене немає часу. Мені потрібно вчитися...

Або це не нормально, що для отримання спадщини людині потрібно витратити більше 300$, або більшість законів просто не мають сенсу для пересічного громадянина. Є така думка: не допускается использовать форум, как площадку для рекламы или антирекламы других ресурсов.

20/11/17 11:32  смт > Eol    20/11/17 11:22Дерево
Це вже питання для іншої гілки. Але я згодний, програмування та медицина, астрофізика та керування літаком теж мають бути легшими.
Щодо грошей, я дав вам посилання на закон. Держава гарантує безоплатну допомогу, коли людина не має можливості сплатити за неї

Власними силами тут не вийде

20/11/17 11:22  Eol > смт    20/11/17 10:34Дерево
Де я прошу зробити за мене рутинну роботу? Я прошу лише дати конкретні відповіді на конкретні питання.
Це реальне життя. Розумієте, я б залюбки залучив до справи досвідченого юриста, і не важливо, що вартість його послуг наближається до ціни позову. Але в мене просто немає цих грошей. Втім, навіть коли я пропоную частину спадкового майна в якості оплати послуг, юристи відмовляються.

Чи не здається вам, що право не має бути таким складним, а громадяни - фактично позбавлені права на доступ до правосуддя?

20/11/17 10:34  смт > Eol    20/11/17 00:50Дерево
Краще зверніться до центру безоплатної правової допомоги [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 3200 грн (або є одна з інших підстав передбачених ст 14 закону [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] ), вам гарантовано право отримати кваліфіковану допомогу за рахунок держави

20/11/17 07:43  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Eol    20/11/17 00:50Дерево
Краще зверніться до спеціаліста, бо програєте справу. Тут багато "рутинної" роботи з конкретними документами, за Вас на форумі це зробити неможливо.

20/11/17 00:50  Eol   Дерево
Нещодавно помер мій батько. Заповіту немає. Батькова машина була записана на дружину, але вона категорично відмовилася визнавати моє право власності на частину авто. Довелося звернутися до суду.

Я - студент. Нажаль, в мене немає грошей на адвоката. Вартість спадкового майна відносно невелика, але для мене і вона стане у нагоді, це гарантія того, що вдасться успішно закінчити навчання.

Саме тому я склав позов самостійно.

Але його було повернуто.

Цитую ухвалу суду (у квадратних дужках [] - мої коментарі):
"У порушення п. 3, п. 5 і п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, зміст позову не містить і в позові не викладено обставин, і не зазначено доказів того, яке конкретно майно позивач вважає спадковим, місцезнаходження цього майна [місцезнаходження авто мені не відомо] та яка його дійсна вартість на час подання позову [оцінка не проводилася, але в позові вказана ціна на аналогічні авто], хоча від правильності цього майна залежить правильність вирішення питання щодо підсудності справи та визначення суми судового збору.

У порушення п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява взагалі не містить ціну позову щодо вимог майнового характеру [втім, в позові я написав: «вартість аналогічних авто на сайті rst.ua складає від ... до ... грн»].

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. За подання позовної заяви про розірвання шлюбу з одночасним поділом майна судовий збір справляється за розірвання шлюбу і за поділ майна.

Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору становить: за позовні вимоги майнового характеру: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (640 грн.) та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (8000 грн.), а ставка судового збору за позовні вимоги немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).

У порушення п. 3, п. 5 і п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, зміст позову не містить і в позові не викладено обставин, і не зазначено доказів того, чому позивач просить про поділ спадкового майна між усіма спадкоємцями, однак, не залучає всіх спадкоємців до участі у справі та не повідомляє їхньої поштової адреси і не додає для них копії позову з копіями додатків до позову."

Чи правильно я зрозумів, що треба:
1. Дописати "Ціна позову: ... грн".
2. Зазначити, що автомобіль - це спадкове майно.
3. Залучити інших спадкоємців, як відповідачів.
4. Додатково сплатити 640 грн судового збору (вже сплачено 640 грн).

Але:
1. Що робити, якщо місцезнаходження авто та його вартість на момент звернення до суду не відомі?
2. Що робити, якщо нотаріус відмовиться надати ксерокопію техпаспорту на авто? Чи правильно я розумію, що доведеться звернутися до суду із заявою про витребування доказів, сплативши ще 400 грн судового збору? Техпаспорт - це доказ того, що авто було придбане саме у шлюбі. Зараз він знаходиться у відповідача.

Далі цитую ухвалу суду:
"У порушення п. 3, п. 5 і п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, зміст позову не містить і в позові не викладено обставин, і не зазначено доказів того, чому позивач просить саме в судовому порядку здійснювати розшук спадкового майна, оскільки оформлення спадщини, відноситься до компетенції нотаріальних органів, а не суду і доводити наявність спадкового майна, чи яке майно є спадковим має безпосередньо особа, яка має намір успадкувати це спадкове майно."

Це дуже дивно, оскільки в позові все це є. Ось фрагмент позову:
"... року я звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва на частку майна (авто) у спільній сумісній власності.
... року я отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії."
В додатках до позовної заяви є копія постанови про відмову.

Також батько зберігав гроші на рахунку дружини. Ці вклади - теж частина спадщини. Ось фрагмент позову:
"Повний перелік спадкового майна, зокрема вкладів, у тому числі на ім'я (відповідача), мені не відомий, прошу його встановити та поділити у ході розгляду справи."
Цього досить, чи потрібно було спочатку отримати ще одну постанову нотаріуса про відмову?

Буду вдячний за будь-які поради, як виправити помилки, щоб суд прийняв позов, і як виграти справу.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100