RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Припинення права власності на об'єкт не за заявою власника об'єкта, а за рішенням суду


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/01/18 13:52  б.Врангель > dkl    9/01/18 16:31Дерево
Визначився. Буду бити з 2-х сторін:
1) Зустрічний позов: згідно ст.82 ЦПК знать нічого не хочу про "якісь" рішення
2) Паралельно все ж подам апеляцію на рішення 2012 р. ( без повідомлення по п.1, щоб якраз не зупинили. Питання не в зупиненні як такому, а в тому, що ми показуємо суду, що рішення 2012 року не "якесь", а ого-го.)
Довіритель з проблемними моментами ознайомлений під розписку.
Дякую всім

9/01/18 16:31  dkl > dkl    9/01/18 16:29Дерево
і тоді (в разі подання особою-1 апел скарги на рішення 2012 року) провадження за новим позовом особи-2 до другого власника землі можна було б просити зупинити до моменту розгляду вказаної апел скарги.

9/01/18 16:29  dkl > б.Врангель    5/01/18 21:22Дерево
хух, заплутано все у Вас :))) в принципі, тактика, запропонована Вами, має під собою сенс. Втім, на мій погляд, доцільно все ж подавати апеляційну скаргу на рішення райсуду 2012 року, яким визнано право власності на будинок за особою-2. Все-ж таки це рішення, на підставі якого була здійснена реєстрація права. Це - первісне джерело порушення прав особи-1. Сама по собі реєстрація - суто формальність. Потрібно скасувати першопричину. А стосовно того, що розглядаючи таку скаргу, апел суд наштовхнеться на висновок цього ж суду 2015 року про наявність будинку та його знесення, так ніхто не заважає Вам використовувати опцію ст. 82 ЦПК (про спростування встановлених судом фактів) в рамках розгляду такої апел скарги, оскільки за правилами ЦПК апеляцвійний розгляд здійснюється за тими ж правилами, що і у першій інстації. Ну, це моя думка.

5/01/18 21:22  б.Врангель > Dezdechado    5/01/18 19:28Дерево
Особа-1 третій власник. Першому виділила сільрада у 2008 р. У цьому ж році продав другому власнику. Другий у 2009 році продав третьому (Особі-1) згідно нотаріального договору купівлі-продажу 2009 р.. Продавці по першому і другому договору надавали нотаріусу довідку сільради про відсутність на землі будівель, що і зафіксовано в договорах. Особа-1 (покупець) оглянув зем.ділянку. По-факту: буряни і півстіни дерев'яної. Особа-1 ( сам з міста) землею не займався. Очевидно хитрі односельчани вирішили прибрати "нічийне".
*******************
"Знайшлися" спадкоємці померлої у 1992 році власника "будинку" на цьому місці. Спочатку судились з 2012 року між собою щодо факту прийняття спадщни. Врешті-решт у 2012 році за одним (Особа-2) суд визнав право власності на будинок. У справах жоден із власників землі не залучався. Рішення мутне. Його-то і слід було б оскаржити. В справі є свідоцтво про право власності на будинок за 1999 рік на імя померлої у 1992 році особи. Хтось із спадкоємців мабуть отримав. На той час можна було. Цікава деталь. У справі є техпаспорт за 1999 рік, але з помітками: "КОПІЯ", "З ОРИГІНАЛОМ ВІРНО". Я раніше таких не бачив. Можна припустити, що інвентаризація/огляд в 1999 році не проводилась. Помилка суду, що він не перевірив наявність приватизованої за іншими особами землі. До речі, спадкова справа не заводилась і відмови нотаріуса немає.
Будучи вже власником будинку, Особа-2 визнав недійсними перший держакт рішенням апеляції у 2015 році (райсуд відмовив). Суди не залучають другого і третього власника. От рішення апеляції і "підсилило" рішення райсуду 2012 року. При цьому апеляція призначала земельно-технічну експертизу у 2015 році, яка встановила, що будинку немає(!).
Отже, розглядаючи апеляцію на рішення 2012 року апеляція наштовхнеться на своє ж рішення 2015 року, де ці факти вже встанорвлено і оцінено: "...згідно пояснень представника позивача будинок розібрав відповідач...". Про що ще можна говорити?
У 2016 році Особа-2 предявив аналогічний позов до другого власника землі і суд нарешті залучив останнього власника землі - Особу-1.
*********************
На форумі в іншій темі висловлена думка, що краще спростовувати факти в загальному порядку оскільки Особа-1 не приймав участь у судах ( ст.82 ч.ч.4,5 ЦПК - [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Думаю, що довести відсутність будинку у 2008-2009 роках ми зможемо. Але цього мало. Необхідни "прибрати" запис в реєстрі речових прав. А для цього потрібно зустрічний позов. От і пропонується ст.349 ЦК як спосіб захисту. В кінці-кінці новий ЦПК дозволяє "видумати" спосіб захисту - ст.5 ч.2 ЦПК - [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

5/01/18 19:28  DezdechadoОтправить письмо > б.Врангель    5/01/18 16:46Дерево
А держакт отримував Особа-1 на якій підставі? Реально було щось на земельній ділянці коли він отримував акт?
І чому він не хоче оспорювати те рішення суду?

5/01/18 16:56  dkl > б.Врангель    5/01/18 16:46Дерево
Згідно з наведеною Вами статтею припинення права власності відбувається за заявою власника знищеного майна, а ним де юре є особа 2 на підставі рішення суду. Тому особі 1 потрібно спочатку оскаржити і скасувати таке рішення суду.

5/01/18 16:46  б.Врангель   Дерево
Питання не в тому хто правий із власників, а чисто формально.
Після отримання Особою-1 держакта на землю, друга Особа-2 зареєструвала в реєстрі речових прав на підставі рішення суду право власності на будинок на цій землі.
Особа-1 не був на суді і не хоче оспорювати рішення суду, а хоче подати позов і довести в загальному порядку, що на момент купівлі ним землі і винесення судом рішення будинку не було (був знищений). Питання в способі захисту. Чи можна просити припинити право власності у зв′язку із знищенням (відсутністю) майна на момент його реєстрації в реєстрі речових прав на нерухоме майно - ст.349 - [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100