RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Як донарахувати відпустку вже звільненому працівнику


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
30/01/18 12:06  Vikal > Marlboro!    22/01/18 12:50Дерево
Працівник приніс заяву, що він повідомлнений листом про існуючий борг, та відмовляється від виплати. Вся сумаа була 120,03 грн, з них прибутковий 18%=21,61грн., військовий - 1,80 грн, до виплати належить 96,62 грн. Якщо відмова, то що з утриманнями? я їх плачу з цієї суми? дякую)

22/01/18 17:54  Marlboro! > Willy    22/01/18 17:41Дерево
117 і 265 можуть бути і без визнання.
Якщо зараз доплатити різницю чи отримати докази того, що невиплата відбувається з вини працівника ("прострочення кредитора"), то в подальшому працівник втрачає право на середній заробіток.

22/01/18 17:41  Willy > Vikal    19/01/18 12:47Дерево
Якщо Ви доплатите працівникові хоч 1 коп після звільнення та проведення ПОВНОГО розрахунку, Ви автоматично визнаєте перед працівником, що Ви не в повному обсязі розрахувалися з працівником, а працівники є різні :).
Далі дивіться ст.117 КЗПП та 265 КЗПП.

22/01/18 12:50  Marlboro! > Vikal    22/01/18 12:46Дерево
Що за виписка, банківські реквізити? Так він же якось раніше зарплату отримував, ці дані мають десь бути. Ну можна відправити йому поштовим переказом, він відправляється на ім'я і адресу.

В будь-якому разі потрібно отримати докази того, що він знає про існування цього боргу на його користь і що він не виплачується саме з вини працівника.
Наприклад, можна відправити лист з описом і повідомленням про вручення де буде вказано про цю суму і прохання надати реквізити куди оплатити кошти, або зявитись за ними особисто. Але краще все ж поштою.

22/01/18 12:46  Vikal > Marlboro!    19/01/18 14:34Дерево
А якщо він не хоче офіційно, не хоче брати виписку в банку? потрібна його відмова від даного перерахунку?

19/01/18 14:34  Marlboro! > Vikal    19/01/18 12:47Дерево
На семінарі сказали однозначно неправильно, в разі звернення працівника до суду позов задовольнять і стягнуть потім ще середній заробіток.
Якщо не буде проблем по бюджетній лінії (фінансування, етс) то треба доплатити. Якщо по цій лінії проблеми можуть бути, то можна заплатити і за власний рахунок через касу банку - але від імені установи.

19/01/18 12:47  Vikal   Дерево
Допоможіть будь-ласка, бюджетна установа, працівник звільнивіся у 2016 році йому було виплачено всі компенсаційні виплати, у 2017 році виявлено, що при розрахунку не було враховано коефіцієнт підвищення окладів і потрібно доплатити 120,03 грн. на одному семінарі сказали, що ніяк доплатити не можливо, бо між працівником та підприємством немає вже трудових відносин, податкова трактує, що можна, але не нараховувати ЄСВ, бо це відпускні, тобто невідпрацьований час. Як зробити доплату, та чи взагалі потрібно. (Є варіант взяти відмову у працівника та заплатити йому за власний рахунок) Дякую

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100