RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Як перевірити чи діють на підприємстві первинні профспілкові організації?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/01/18 05:22  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > akn    26/01/18 23:39Дерево
+

26/01/18 23:39  akn > kvitka 15    25/01/18 10:54Дерево
Не будьте такою категоричною. Те, що не утримуються профспілкові внески рівно ні про що не говорить. По-перше, загальними (установчими) зборами ППО могло бути прийняте рішення про те, що внески взагалі сплачуватись не будуть - мають прави і ніхто не змусить. По друге, ППО може бути незалежною і взагалі не входити в буль-яке з об'єднань профспілок - прийняття рішення про входження ППО до об'єднання належить до виключної компетенції загальних зборів. Третє - ППО здійснює свої права і обов'язки, а також набуває статусу юридичної особи з моменту затвердження установчими зборами Статуту. А припиняє або за рішенням тих самих зборів, або за пішенням суду. І останнє, відсутність відомостей про ППО в будь-яких реєстрах ще не говорить про відсутність або неповноважність такої ППО. Навіть відсутність легалізації такої ППО в місцевому управлінні юстиції не вказує на те, що ця ППО не може здійснювати діяльність.
Почитайте уважно ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", а також рішення КСУ від 18.10.2000 №11-рп/2000. Це все з моєї власної практики, як голови ППО, яка була створена в 2014 році і по цей день не легалізована, яка не входить до жодного об'єднання профспілок і в якій не сплачують членські внески. При цьому ППО пречудово справляється з завдання захисту трудових прав її членів від самодурства окремих недокерівників.

От вам для прикладу цитата з одного з наших судових рішень: "Суд не приймає доводи представника відповідача про відсутність легалізації профспілки, оскільки відповідно до пункту 3.2. мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 18.10.2000 №11-рп/2000 положення статті 16 Закону в частині встановлення таких умов легалізації профспілок, які фактично пов'язують початок діяльності створеної з метою забезпечення і захисту інтересів працівників організації як профспілки з моментом її реєстрації у відповідних органах, що рівнозначно вимозі про попередній дозвіл на утворення профспілки, не відповідають частині третій статті 36 Конституції України.

Отже, відповідно до вищенаведеного рішення Конституційного Суду України, профспілка здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів профспілки з моменту затвердження статуту."
Так що не все так однозначно.

25/01/18 10:54  kvitka 15 > NovaPro    25/01/18 10:28Дерево
Якщо Ви зазначаєте, що ні з кого не утримуються профспілкові внески, тоді про яку ППО можна говорити? Тоб то, де-факто ППО не має. А чи є вона де-юро - перевірте в реєстрі (якщо ППО ЮО) або в Обласній ПО (див.попередню відповідь). Щодо згоди на зміну - див.КЗпроП, де чітко прописано як діяти коли є ППО та коли її не має.

25/01/18 10:28  NovaProОтправить письмо > kvitka 15    25/01/18 10:12Дерево
Дякую за відповідь! Уточнення - так, саме адміністрація не має відомостей щодо того чи дійсно існує ППС. Ніякі внески ніхто зі співробітників на сплачує. ППС була створена два роки тому, адміністрація повідомлена про членів профкому. Але, на теперішній час всі працівники, які були її членами звільнені чи звільнились, в тому числі і голова профкому ППС. Зараз плануються зміни в організації виробництва і праці, тому щоб уникнути ризику невиконання вимог законодавства, бажано розуміти які на практиці повинні бути дії роботодавця в цій ситуації- надіслати запит щодо надання інформації про членів ППС, чи просто дотримуватись процедури, а саме, надати запит щодо надання згоди та чекати відповідь?

25/01/18 10:12  kvitka 15 > NovaPro    24/01/18 21:28Дерево
Добрий день! Не дуже зрозуміло з Вашого запиту: Ви є представником адміністрації? Якщо так, почніть з малого, перевірти в бухгалтерії - в кого утримуються профспілкові внески і кому перераховуються. Якщо йде таке перерахування, то профспілкова організація є і бухгалтер скаже Вам ії реквізити. Якщо Ви не представник адміністрації, тоді раджу звернутися до обласної ради профспілок, яка є в кожному обласному центрі (правда в де-яких центрах вона називається обєднання, федерація). За назвою підприємства визначать до якої галузі воно відноситься, внаслідок чого Вам підкажуть назву та місце розташування обласної організації профспілки цієї галузі, а вже там є повний перелік первинних профспілкових організацій по підприємствам.

24/01/18 21:28  NovaProОтправить письмо   Дерево
первинні профспілкові організації на підприємстві - є інформація тільки з ЄДРПОУ, що зареєстровані відповідні юр. особи та їх керівники. Керівники вже колишні працівники цього підприємства, працюючі працівники заяви на вступ до первинних профспілкових організацій не подавали (принаймні інформація про працівників, які є членами таких ППС в адміністрації піжприємства відсутня). Якщо планувати зміни в організації праці - як краще дізнатися чи "живі" такі первинні профспілкові організації, щоб погоджувати з ними питання змін в організації праці. Не можу ніяк знайти процедуру - хто повинен вести облік працівників і як взагалі роботодавець повинен діяти, щоб перевірити, що ППС діють "не на папері"? Буду вдячна за допомогу!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100