RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Момент виникнення заборгованості зі сплати процентів за користування позикою

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

6/03/18 18:32  Marlboro! > Daswer    6/03/18 18:20Дерево
Другий суд ніяк не звязаний тим, яку правову оцінку доказам надає чи надасть суд в першому позові. Він досліджує їх самостійно. Тому треба заявляти в обох справах.

6/03/18 18:20  Daswer > Marlboro!    6/03/18 18:05Дерево
Дякую. А чи може бути підставою для зупинення провадження у другому позові якщо у першому позові відповідач заявить почеркознавчу експертизу та буде просити на цей час не слухати справу у другому позові? Чи й у другому позові повинення заявити про проведення експертизи?

6/03/18 18:05  Marlboro! > Daswer    6/03/18 17:50Дерево
Ви можете подати позов на суму яка набігла за ці 2 роки.
Суддя в цьому провадженні не матиме законного права зупинити провадження (з мотивів того, що перший позов ще слухається).

6/03/18 17:50  Daswer > akn    30/01/18 19:06Дерево
Щоб не починати нову тему. Питання по відсоткам та 3% річних по розписці. Подано позов про стягнення тіла боргу, відсотків по ст.1048 та 625 ЦКУ за певний період. Справу суд почав слухати по суті, але відповідач тягне і суд триває вже понад 2 роки. По відсоткам та 3% річних вже проходить позовна давність за наступні періоди не включені до першого позову. Чи маю я право подати другий позов про стягнення тільки відсоків та річних за вибранний мною період та чи має право вже інший суддя в даному випадку зупинити розгляд справи до виріщення першого позрову по суті. Чи за новим ЦПК реально отримати рішення по відсоткам та річних до стягення основного боргу так як буде спрощене провадження? Дякую

30/01/18 19:06  akn > Евгений Осычнюк    30/01/18 18:51Дерево
Так договіру, як такого немає. Є розписка на підтвердження договору та отримання грошей. Дякую Вам за відповіді.

30/01/18 18:51  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > akn    30/01/18 17:55Дерево
Не знаю, я ж не бачу текста Вашого договору. За загальним правилом - саме так.

30/01/18 17:55  akn > Евгений Осычнюк    30/01/18 08:09Дерево
Тобто потрібно відраховувати від дати укладення договору?
Якщо договір позики украдено, скажімо, 12 січня, по зобов'язання по сплаті процентів виникне 12 лютого, 12 березня і т.д.? Тобто під "щомісячно" маємо на увазі через місяць після... ?

30/01/18 08:09  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > akn    29/01/18 22:59Дерево
1) згідно положень ст.253, ст.254 ЦКУ 2) саме так.

29/01/18 22:59  akn   Дерево
Приміром договір позики укладено 01.08.2017. Термін повернення 31.10.2017
Розмір процентів та порядок їх виплати договором не встановлено, а значить відповідно до ст. 1048 ЦК проценти за ставкою НБУ, а виплата процентів здійснюється щомісячно.
Очевидно, що за період 01.08.2017 - 31.08.2017 виплата процентів має відбутися у вересні 2017.

І саме тут у мене виникає два питання:
1. В який конкретно день (число) вересня (і наступних місяців) виникає зобов'язання з виплати процентів, якщо у договорі про це нічого не сказано? Як в позовній обгрунтувати саме це число а не інше?
2. Я правильно розумію, що саме з цього дня виникнення зобов'язання, у випадку прострочення позичальником виконання зобов'язання зі сплати процентів, позикодавець має право вимагати сплатити проценти з урахуванням інфляції та 3% (ст. 625 ЦК)? Тобто, для коректності розрахунку позовних вимог в позовній заяві інфляційні мають бути розраховані окремо по кожній простроченій щомісячній виплаті процентів окремо?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100