RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Чи являються обтяженням багаторічні насадження (сад)


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
1/02/18 20:01  ЛиквидаторОтправить письмо > urzov    1/02/18 14:31Дерево
Правова позиція, висловлена Верховним Судом України при розгляді справи N 6-14цс15: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
"Відповідно до частини другої статті 79 ЗК України (у редакції, чинній на час отримання державного акта) право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться.
Згідно із частиною третьою статті 373 ЦК України право власності на земельну ділянку поширюється на поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки, на водні об'єкти, ліси, багаторічні насадження, які на ній знаходяться, а також на простір, що є над і під поверхнею ділянки, висотою та глибиною, які необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.
Враховуючи викладене, у правовідносинах, що склалися між реорганізованим сільськогосподарським підприємством та громадянином, багаторічні насадження не можуть розглядатися, як окремий об'єкт права власності без земельної ділянки, на якій вони знаходяться, оскільки є складовою частиною земельної ділянки.
Суд першої інстанції правильно виходив із того, що перебування багаторічних насаджень на балансі підприємства не може вважатись підтвердженням права власності на ці насадження, оскільки баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна і не свідчить про знаходження майна у власності (володінні) підприємства (організації)."


Тобто сад є складовою частиною земельної ділянки і є власністю власника земельної ділянки.

1/02/18 14:31  urzovОтправить письмо   Дерево
Дерева (сад) знаходяться у власності юр. особи. Земля під багаторічними насаджденнямии(садом) недорозпайована в колективній власності.Друга юр.особа хоче на підставі викупу сертифікатів взяти в оренду земельні ділянки під багаторічними насадженнями. Чи являються багаторічні насадження (сад) обтяженням ?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100