RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Переведення декретчиці на посаду, нижчу за рангом


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/02/18 22:58  lyk > ОК АКА Олюня    11/02/18 22:37Дерево
является изменением существенных условий труда, але не передбачає продовження роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою

11/02/18 22:37  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lyk    11/02/18 21:58Дерево
в смысле? это не является изменением существенных условий труда?

11/02/18 21:58  lyk > ОК АКА Олюня    11/02/18 20:19Дерево
2. "отримати її погодження на переведення?"
з попередженням за 2 місяці такого у ст.32 КЗпП не передбачено

11/02/18 20:19  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > 08121973    11/02/18 19:14Дерево
1. "ій необхідно виходити на роботу хоча б на один день?"
не треба їй виходити взагалі.
2. "отримати її погодження на переведення?"
треба отримати з попередженням за 2 місяці - ст.32 КЗпП.
3. перелік форумів ліворуч на моніторі, в т.ч. Трудовые правоотношения

11/02/18 19:14  08121973Отправить письмо   Дерево
У мене в управлінні, керівником якого я є, буде проведена реорганізація. При скороченні працівників у мене виникло таке питання: необхідно перевести жінку - декретчицю на посаду, нижчу за рангом. При переведнні ій необхідно виходити на роботу хоча б на один день, а потім отримати її погодження на переведення?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100