RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Поділ нерухомого майна


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
23/03/18 15:39  Konstantin_DОтправить письмо > 1/8    23/03/18 15:23Дерево
Я також Вам не можу заважати ускладнювати собі життя та створювати додаткові ризики для себе або роботодавців/клієнтів у вигляді співвласників.

23/03/18 15:23  1/8 > Konstantin_D    23/03/18 15:19Дерево
А, Ви так міркуєте? Ну тоді достатньо Конституції України.

23/03/18 15:19  Konstantin_DОтправить письмо > 1/8    23/03/18 15:08Дерево
Не розумію, чому Ви вирішили, що це - незаконно?
Дозволено все, що не заборонено законом.
В якому законі передбачена заборона?

ЦКУ
Стаття 319. Здійснення права власності
1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Де в законі заборона продавати частину свого майна?

В даному випадку поділ майна - ІМХО суто адміністративна процедура, яка необхідна для продажу частини майна (обумовлена саме процедурами для продажу об"єктів нерухомого майна).

З Вашим варіантом не згоден.
Навіщо тут створювати потенційні проблеми у вигляді співвласника?

23/03/18 15:18  1/8 > 1/8    23/03/18 15:08Дерево
"незаконно" не нотаріусом, а реєстратором

23/03/18 15:08  1/8 > Konstantin_D    23/03/18 13:37Дерево
Це незаконно. Ви процитували п.54. Але є ще п.55 - дебільний, але принаймні як правочином виступає яка-не-яка "згода" співвласників. А от п.56 ставить все на свої місця - ДОГОВІР.

Зрозуміло, що у Вашій ситуації покупець хоче гарантій. Як на мою думку це можна вирішити принципово?
1)Готуєте висновок про можливий розділ - [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
2) на його підставі просите адресу
3) продаєте ідеальну частку, передбачивши в договорі, що наступним буде договорі про розділ
4) в цей же день на підставі підготовлених документів (п.п.1,2) укладаєте договір про розділ

Звісно, що це трохи рве шаблони нотаріуса, але це законно.

23/03/18 13:37  Konstantin_DОтправить письмо > 1/8    23/03/18 12:41Дерево
Я зустрічав.
Тільки чомусь нотаріуси за таке не беруться - відправляють до державного реєстратора.

23/03/18 12:41  1/8 > Konstantin_D    22/03/18 11:13Дерево
Взагалі-то виділ/розділ згідно ст.ст.364,367 ЦК передбачається в частковій власності між співвласниками.
Щоб власник "дробив" свою власність якось не зустрічав. Яким правочином (чи актом) оформити це "подрібнення"?

22/03/18 11:13  Konstantin_DОтправить письмо   Дерево
Фізична особа у 2016 році придбала об’єкт нерухомого майна – «комплекс будівель та споруд». Детальний опис складових в реєстрі відсутній. Фактично складається з – ангарів, гаражів, вагової.
Земельна ділянка (державна форма власності) під об’єктом перебувала у продавця в оренді. Покупець розпочав процедуру оформлення права оренди. Орендодавець – Головне управління Держгеокадастру в області.
На сьогодні виникла потреба продати одну складова частину з комплексу (вагову). Якщо я вірно розумію, то це буде поділ. За результатами поділу в реєстрі на новий об’єкт буде відкритий розділ, а в розділ щодо всього комплексу будуть внесені зміні в частині зменшення його площі.
Порядок такого поділу, передбачений у п.54 Порядку (ПКМУ №1127 від 25.12.2015 р.), а саме:
Державна реєстрація права власності на нерухоме майно, утворене шляхом поділу майна, у тому числі в результаті виділення окремого об’єкта нерухомого майна із складу нерухомого майна, що складається з двох або більше об’єктів… проводиться за умови наявності технічної можливості такого поділу … та можливості використання такого майна як самостійного об’єкта цивільних правовідносин.
Для державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, що створюється шляхом поділу … подаються:
документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його поділу … (крім випадків, коли право власності на такий об’єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);
документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (крім випадків, коли об’єкт нерухомого майна створюється шляхом поділу або об’єднання без проведення будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення);
технічний паспорт на новостворений об’єкт нерухомого майна;
документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси (крім випадків поділу … таких об’єктів нерухомого майна, як квартира, житлове або нежитлове приміщення тощо).
У той же час виникли питання:
1) в даному випадку достатньої тільки технічного паспорту і документу про присвоєння адреси?
2) може доцільніше дочекатися завершення процедури оформлення договору оренди земельної ділянки, а вже потім виділяти та продавати? (адже в результаті продажу право користування земельною ділянкою під ваговою перейде до покупця, отже зміниться площа та конфігурація земельної ділянки, яку сьогодні оформлює діючий власник, і це ускладнить процедуру)

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100