RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

ЗУ про порядок розрахунків в іноземній валюті


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/04/18 10:03  BizzОтправить письмо > bobibob_ukr    12/04/18 14:07Дерево
Пока только такое мне известно
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що підставою для зупинення строків, передбачених статтями 1, 2 Закону № 185/94-ВР, є факт прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, а підставою для несплати пені за порушення відповідних строків рішення суду про задоволення позову.

Верховний Суд України вважає, що аналогічні наслідки мають наставати у разі, коли провадження у справі припиняється за заявою резидента про відмову від позову у звязку з тим, що нерезидент виконав зобовязання за експортно-імпортним контрактом після подання позовної заяви до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, що є підтвердженням правомірності поведінки резидента.

Отже, підстава для нарахування пені за порушення термінів має визначатися з урахуванням підстав припинення провадження у справі. Зокрема, якщо такою підставою є заява позивача про відмову від позовних вимог у звязку з виконанням відповідачем умов контракту, що свідчить про порушення відповідних строків нерезидентом, підстави для поновлення строків та нарахування резиденту пені відсутні.


12/04/18 15:06  Rossi > bobibob_ukr    12/04/18 15:00Дерево
нет

12/04/18 15:00  bobibob_ukrОтправить письмо > Rossi    12/04/18 14:20Дерево
У Вас такое было в практике?

12/04/18 14:20  Rossi > bobibob_ukr    12/04/18 14:07Дерево
Не нужно отказываться от иска, пусть суд сам закрывает производство из-за отсутствия предмета спора. Но в этом случае закрытие производство в контексте упомянутого Закона по своим последствиям будет приравниваться в удовлетворению иска.

12/04/18 14:07  bobibob_ukrОтправить письмо   Дерево
Доброго дня. Колеги, питання такого характеру. Резидент подав позов в господарський суд на нерезидента по зовнішньоекономічному контракту, що той вчасно не розрахувався та сплив 180-денний строк. Нарахування пені 0,3 % зупинилося. Під час судового процесу, до початку судового засідання нерезидент розрахувався з резидентом. За логікою, резидент має подати заяву про відмову від позову до суду у зв"язку з добровільною сплатою. Але тоді згідно ЗУ "про порядок розрахунків в іноземній валюті" резиденту буде нарахована пеня. Адже по суті йому позов не задовольнили, як того вимагає закон, а він відмовився від нього. Як правильно вийти з цієї ситуації, щоб не нараховувалася пеня.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100