RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Товар по накладній отримала не уповноважена особа. Чи можна застосувати ст 1212 ЦКУ?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/04/18 10:14  VaLLentinoОтправить письмо > rommkopf    15/04/18 01:29Дерево
В накладній в графі "кому" вказано отримувачем ТОВ, в графі "через кого" - П.І.Б. фізичної особи. В графі "Прийняв" - просто підпис та П.І.Б. фізичної особи. Печатки отримувача немає, посади фізичної особи також.
У відповіді на вимогу про сплату боргу, керівник ТОВ вказав, що дана особа не є працівником підприємства та не уповноважена представляти інтереси товариства перед третіми особами...
Тобто, на мою думку, ФОП, який здійснював поставку, вважав, що товар купляє саме ТОВ, а не фізична особа, тому жодні зобов'язальні правовідносини між ФОП та фізичною особою не виникали. Тому, доцільним, скоріше за все, буде направляти вимогу фіз. особі про повернення товару внатурі, а в разі його відсутності відшкодувати його вартість (ст. 1212 ЦКУ)...

16/04/18 10:08  VaLLentinoОтправить письмо > tankol    15/04/18 00:00Дерево
Постачальник - не є платником ПДВ. Отримувач (ТОВ) є платником ПДВ, але податкові накладні не реєструвалися, операція поставки не відображалась по бухобліку...

15/04/18 08:02  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > rommkopf    15/04/18 01:29Дерево
До речі, практика схвалення правочину шляхом включення ПК до звітності існувала і раніше. По іншим Вашим зауваженням: 1) трудові відносини, як такі, не впливають на дійсність правочину, тому що він може бути здійснений і за усним договором доручення, головним чинником буде наявність\відсутність довіреності 2) оформлення накладної не має значення, тому що у разі її підписання неуповноваженою особою навіть наявність печатки нічого не означає 3) у підсумку, все це треба розглядати у контексті можливого схвалення правочину, що здійснений неуповноваженою особою, тут я з Вашою думкою згоден.

15/04/18 01:29  rommkopf > VaLLentino    14/04/18 12:56Дерево
А що вказано в "первинці" по поставці: чи зазначено особу, що прийняла товар, та її посаду, чи є печатка або штамп складу чи ТОВ, чи просто підпис-карлючка?
Плюс можна (як зазначив tankol вище) зайти з боку відображення даної операції в ПН (якщо такі складалися та реєструвалися на поставку) та відображення ПК за даною поставкою у ТОВ.
"Є відповідь на вимогу від ТОВ про те, що дана фізична особа не є її працівником та про те, що довіреність їй ніколи не видавалась. Також є відомості з ПФУ про те, що ЄСВ за фізика ТОВ не сплачувалось... " - це все зазначено письмово за підписом керівника ТОВ?

15/04/18 00:00  tankolОтправить письмо > VaLLentino    14/04/18 14:00Дерево
1. Вы (поставщик) являетесь плательщиком НДС?
2. Выписывали ли вы налоговую накладную на ООО-покупателя и регистрировали ли Вы ее в Едином реестре налоговых накладных?
3. Является ли ООО-покупатель плательщиком НДС?
P.S. В последнее время многие судьи воспринимают получение покупателем (ответчиком в суде о взыскании задолженности) налогового кредита по НДС как подтверждение факта получения товара именно юридическим лицом (даже при отсутствии у истца доверенности покупателя-ответчика на физическое лицо о получении ТМЦ).

14/04/18 18:47  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > VaLLentino    14/04/18 17:04Дерево
Однозначно - ст.1212 ЦКУ. Рекомендую попередньо надіслати вимогу про сплату коштів + погрозу звернення до поліції із заявою про ст.190 ККУ. Це може створити, зокрема, цікаву дилему: якщо ця особа працювала неофіційно, та отриманий товар не привласнила, то їй буде не дуже цікаво матеріально відповідати за ТОВ. А з іншого боку, ТОВ не дуже цікаво буде відповідати за неофіційне працевлаштування особі, якщо це буде доведено. Ось і буде шанс без суду отримати гроші.

14/04/18 17:04  VaLLentinoОтправить письмо > Евгений Осычнюк    14/04/18 17:01Дерево
Все вірно, довіреності не було, товар відпускався під "чесне слово", ніхто повноваження не перевіряв. Підстав стягувати з ТОВ немає, залишається варіант з фізичної особи... Спосіб захисту?

14/04/18 17:02  VaLLentinoОтправить письмо > Marlboro!    14/04/18 16:55Дерево
Є відповідь на вимогу від ТОВ про те, що дана фізична особа не є її працівником та про те, що довіреність їй ніколи не видавалась. Також є відомості з ПФУ про те, що ЄСВ за фізика ТОВ не сплачувалось... Реально він не перебував ні в трудових ні в цивільно-правових відносинах з ТОВ.
Неофіційно: товар реально зайшов на ТОВ, просто працівник не був у них оформлений...

14/04/18 17:01  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    14/04/18 16:55Дерево
Якщо навіть і був працівником, то що з того? Тут була згадка про довіреність, але чомусь це надалі не обговорювалось. Якщо її не було, то відповідно ТОВ за цей товар не може нести відповідальність.

14/04/18 16:55  Marlboro! > VaLLentino    14/04/18 16:47Дерево
А може ТОВ бреше? У вас є докази, що фізик ніколи не був працівником, чи хоча б підтвердження письмове від ТОВ?

14/04/18 16:47  VaLLentinoОтправить письмо > AM    14/04/18 14:31Дерево
Так і є... Залишається питання, чи вірно буде звернутись спочатку з претензією до фізичної особи про повернення майна в натурі, як безпідставно набутого або відшкодування його вартості. У разі отримання відмови - звертатись до суду з позовом про стягнення коштів на підставі ст. 1212 ЦК України. Чи буде це правильним способом захисту?

14/04/18 14:31  AMОтправить письмо > VaLLentino    14/04/18 14:00Дерево
Даже не буду спрашивать про доверенность на ТМЦ.
Формально получается, что ФОП передал товар постороннему лицу, которое получило товар без оснований

14/04/18 14:00  VaLLentinoОтправить письмо > AM    14/04/18 13:37Дерево
Ні, жодного договору ФОП ні з ТОВ ні з фізичною особою, яка ніби-то діяла від імені ТОВ не було. Фактично, товар був поставлений безпосередньо ТОВ. Справа в тому, що коли ФОП почав вимагати оплату, ТОВ скинула з себе відповідальність на людину, яка діяла від його імені...
Підстава: відсутність трудових та/або цивільно-правових відносин з даною фізичною особою...

14/04/18 13:37  AMОтправить письмо > VaLLentino    14/04/18 12:56Дерево
Разве ФОП состоит в договорных отношениях с лицом, получившим товар?

14/04/18 12:56  VaLLentinoОтправить письмо   Дерево
Всім доброго дня! Поділіться, будь ласка, думками... В 2016 році ФОП було здіснено поставку товару ТОВ. Після направленої вимоги про погашення боргу виявилось, що особа, що отримала товар по накладній, не була працівником даного ТОВ та не була уповноважена на отримання ТМЦ, кошти сплатити відмовляється...
Питання: чи вірним буде застосування ст. 1212 ЦКУ (повенення безпідставно набутого майна чи його стягнення вартості) чи буде інший спосіб захисту?
В постанові № 6-88цс13 Верховний суд України зробив висновок, що у разі виникнення спору стосовно набуття майна або його збереження без достатніх правових підстав договірний характер правовідносин виключає можливість застосування до них судом положень частини першої статті 1212 ЦК України, у тому числі й щодо зобов'язання повернути майно потерпілому.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100