RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Підтвердження стажу роботи шляхом отримання довідки


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
12/11/18 17:12  Marlboro! > Konstantin_D    12/11/18 16:38Дерево
Ні, вказаний закон і ПКМУ регулюють підтвердження стажу саме в цілях пенсійного забезпечення.
Стаття 49 КЗПП регулює право на отримання інформації в принципі - тобто без визначення спрямування де вона може чи повинна бути використана.
Ці норми не протирічать одна одній.

12/11/18 16:38  Konstantin_DОтправить письмо > Marlboro!    12/11/18 15:08Дерево
Хм...у той же час

Ст.62 ЗУ "Про пенсійне забезпечення":
Стаття 62. Порядок підтвердження стажу роботи
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

ПКМУ №637 вже цитував.

Невже ст.49 КЗпП має більшу юридичну силу, ніж ст.62 ЗУ "Про пенсійне забезпечення"?

12/11/18 15:08  Marlboro! > Konstantin_D    12/11/18 13:35Дерево
В КЗПП є:
Стаття 49. Видача довідки про роботу та заробітну плату
Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

і у ВСУ по мотивам [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

12/11/18 15:03  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Konstantin_D    12/11/18 13:35Дерево
Згідно ст.49 КЗПП, "Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати".

12/11/18 13:35  Konstantin_DОтправить письмо > wenk    18/04/18 21:15Дерево
Відповідно до Порядку [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Інші документи (зокрема, довідки підприємства, де особа працювала) за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи.
Питання.
Якщо у трудовій книжці працівника є належним чином оформлені записи про прийняття на роботу та про звільнення, чи зобов"язано підприємство видавати ще й підтверджуючу довідку?

P.S. Я розумію, що не проблема видати довідку, але питання саме в тому - зобов"язане чи ні підпримство?
ІМХО - ні, не зобов"язано. І порушень закону тут не буде.

18/04/18 21:15  wenkОтправить письмо > Paul135    18/04/18 15:17Дерево
"через відсутність печатки на виправленнях у трудовій книжці", якщо не важко, в чому саме проблема?

18/04/18 15:17  Paul135   Дерево
Особа працювала з 1988 року по 1992 рік в Дніпровському універмазі (м. Київ). Згодом була звільнена та переведена до ін. універмагу.
В місцевому підрозділі ПФУ особі відмовляють у підтвердженні страхового стажу за період з 1988 року по 1992 рік через відсутність печатки на виправленнях у трудовій книжці.
При спробі отримання довідки про час роботи віднайти підприємство не вдалося. Згідно ЄДР ЗАТ “Дніпровський універмаг” (код ЄДРПОУ 01564963) не перебуває у стані припинення.
Ост. запис в реєстрі: Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою; 06.05.2011 10671430011003464
Фактично юр. особа відсутня (телефони не відповідають, за юр. адресою знаходяться зовсім інші компанії, виїзд на місце і опитування нічого не дав), значна частина акціонерів ймовірно померла (зараз їм було б 100+ років), а інших, окрім однієї юр. особи, не виявлено. В архів документи юр. особи не передавалися.

Куди звернутися і як підтвердити трудовий стаж у даному випадку? Чи можливо віднайти директора або уповноважену особу для отримання відповідної довідки?
Чи можливо якось притягти до відповідальності керівництво або розпочати процедуру примусової ліквідації?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100