RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Як обчислювати позовну давність при стягненні надмірно сплачених коштів?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
15/05/18 15:18  dkl > Владислав 555    11/05/18 21:44Дерево
ч5. ст. 261 ЦК За зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.

За зобов'язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, перебіг позовної давності починається від дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання. Якщо боржникові надається пільговий строк для виконання такої вимоги, перебіг позовної давності починається зі спливом цього строку.

ч2. ст. 530 ЦК Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Есть судебная практика и разъяснения высших судов, что срок, предусмотренный ч.2 ст. 530 (7 дней с момента предъявления требования) следует считать льготным в понимании ч. 5 ст. 261. По такой логике, срок исковой давности в Вашем случае начинает течь по истечение 7 дней с момента предъявления требования о возврате безосновательно оплаченных денежных средств. Уже обсуждалось на этом форуме

15/05/18 00:04  poliigor > Владислав 555    11/05/18 21:44Дерево
с момента, когда вы узнали, что переплатили и можете это доказать!

14/05/18 06:48  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ursus maritimus    13/05/18 21:38Дерево
я и говорю, если это не реклама, то можно дать ссылку на монографию. учитесь читать то, что написано, а не то, что Вы себе придумали.

13/05/18 21:38  ursus maritimusОтправить письмо > ОК АКА Олюня    12/05/18 05:55Дерево
Це посилання на одну з рідких монографій щодо позовної давності, мені допомогла, то й ділюсь що є така...! То не реклама, а допомога шукаючим..!

12/05/18 05:55  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ursus maritimus    12/05/18 02:53Дерево
на правовые сайты не с целью рекламы ресурсов можно давать ссылки

12/05/18 02:53  ursus maritimusОтправить письмо > Владислав 555    11/05/18 21:44Дерево
Перебіг почався з моменту винекнення обов'язку повернути сплачені надмірні кошти. то моя особиста суб'єктивна думка. Що до цього є монографія дуже цікава Позовна давність П.Д. Гуйван

11/05/18 21:44  Владислав 555   Дерево
Зіткнувся із ситуацією: юридична особа бажає повернути надмірно сплачені кошти, які були перераховані іншій юридичній особі трохи більше трьох років тому.
Звісно, перед зверненням до суду направлятиметься письмова вимога про повернення коштів.

Як в такому випадку обчислювати позовну давність: її перебіг почався з моменту сплати коштів, чи почнеться після направлення вимоги?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100