RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Касаційний суд сам визнав справу малозначною


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
13/05/18 18:12  Marlboro! > Евгений Осычнюк    13/05/18 17:18Дерево
На жаль закладена в Конституцію концепція неможливості обмеження прав так і не знайшла практичну реалізацію як в законодавстві України, так і практиці його застосування.
По ЦПК застосовується процесуальний закон чинний на момент вчинення дії (це момент подачі касаційної скарги) - тому формально це законно. Чи є це конституційно питання скоріше риторичне в умовах існування в країні непрацюючого Конституційного суду...

13/05/18 17:18  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    13/05/18 17:11Дерево
Це суперечить положенням КУ щодо неможливості обмежувати вже існуючі права. Якщо справа вже розглядалась по "старому" Кодексу, то сторони отримали безумовне право на касаційне оскарження по всім категоріям справ. А тепер касаційний суд їх цього права позбавляє. На жаль, на це чомусь ніхто не звертає уваги.

13/05/18 17:11  Marlboro! > spaceukr    13/05/18 17:06Дерево
Закон не містить вказівок на те, який суд і на якому етапі може визнати справу малозначною - і відповідно заборон робити це для суду ап/кас інстанцій.
Тому це питання головним чином залишається на розсуд тлумачення (т.е. як судді почнуть на практиці застосовувати норму так і буде).

п.с. голова КЦС вже раніше давав інтерв'ю де інтерпретував кодекс саме таким чином.

13/05/18 17:06  spaceukrОтправить письмо   Дерево
Добрий день.
Все частіше ВС відмовляє у відкритті касаційного провадження на такій підставі:

Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, зазначених у цій же нормі ЦПК України.

Відповідно до пункту 2 частини шостої статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною четвертою статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, в якому подається скарга (частина дев'ята статті 19 ЦПК України).
Ціна позову у даній справі становить 804 578,27 грн, яка станом на 01 січня 2018 року не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 762*500 = 881 000).

Зазначена справа є незначної складності та не належить до виключень із цієї категорії, передбачених пунктом 2 частини шостої статті 19 ЦПК України.

Малозначна справа є такою в силу своїх властивостей, тому незалежно від того визнавав її такою суд першої чи апеляційної інстанції, ураховуючи, що частина шоста статті 19 ЦПК України належить до Загальних положень цього Кодексу, які поширюються й на касаційне провадження, Верховний Суд вважає за можливе визнати цю справу малозначною.

Касаційна скарга та додані до неї матеріали не містять посилання на випадки, передбачені пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, за наявності яких судове рішення у малозначній справі підлягає касаційному оскарженню.

При цьому Верховним Судом також перевірено, чи мають місце обставини, передбачені пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, та зазначених обставин не встановлено.

Відповідно до вимог пункту 1 частини другої статті 394 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Фактично, будь-яка справа до п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб не підлягає касаційному оскарженню.

Риторичне питання: чи мав права касаційний суд визнавати справу малозначною на етапі касаційного оскарження.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100