RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Орендна плата з урахуванням її індексації


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
10/07/18 15:32  merle.corey4Отправить письмо > Stronata    9/07/18 17:36Дерево
Колеги, дякую!

9/07/18 17:36  Stronata > merle.corey4    17/06/18 17:38Дерево
Ми у таких випадках зазначаємо, що індекс дорівнює одиниці.
Таким чином, формально індексація є, але на розмір орендної плати вона не впливає.
Погоджуюсь із вже висловленою тут думкою про те, що індексація не обов'язково має бути пов'язана із індексом інфляції.

9/07/18 17:19  SolomeyaОтправить письмо > merle.corey4    17/06/18 17:38Дерево
Вважаю, прийнятною наступну умову: "Сторони домовились, що орендна плата не підлягає індексації".

18/06/18 06:58  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > merle.corey4    17/06/18 17:38Дерево
Поняття "орендна плата з урахуванням її індексації" означає лише її певний розмір з огляду на механізм формвання, в законі немає окремої істотної умови на кшалт "показник індексації". Але якщо треба перестрахуватись - напишіть, що орендга плата підлягає індексації в порядку, визначеному законодавством.

17/06/18 17:38  merle.corey4Отправить письмо   Дерево
Колеги, привіт.
Правлю зараз договір оренди офісу. Спеціалізація не моя, місцями зависаю)
Особливі питання викликає орендна плата та її індексація.

1. Є договір оренди.
Відповідно до ч. 1 ст. 284 ГКУ: "... Істотними умовами договору оренди є: об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу...".

Отже, треба прописати орендну плату з урахуванням індексації, інакше сторони не досягнули згоди стосовно істотних умов договору, а отже він є неукладеним.

2. В договорі орендна плата встановлена наступним чином:
"....За період з 01________ 2018 року до 30 жовтня 2018 року у розмірі – ________ грн. 81 коп. , що є еквівалентом _________ доларів США у відповідності до офіційного курсу гривні до долару США, встановленого Національним банком України на дату підписання цього Договору Суборенди, крім того ПДВ 20 % _________ грн. 36 коп. , разом – 1___________ грн. 17 коп. ( на місяць.

Як бачимо, орендна плата прописана через еквівалент в іноземній валюті.

3. Є позиція колишнього ВСУ стосовно індексація зобов'язань вирежених через еквівалент в іноземній валюті:
"...За змістом статті 1 Закону України від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» індекс інфляції (індекс споживчих цін) – це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання.
Офіційний індекс інфляції, що розраховується Держкомстатом, визначає рівень знецінення національної грошової одиниці України, тобто купівельної спроможності гривні, а не іноземної валюти.
Отже, індексації внаслідок знецінення підлягає лише грошова одиниця України – гривня, а іноземна валюта, яка була предметом договору, індексації не підлягає..."
Постанова від 18 травня 2016 року № 6-474цс16 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

4. Як в такій ситуація прописувати орендну плату з урахуванням індексація? Через вищевикладену позицію стосовно індексації у випадку спору індексацію навряд чи застосують. Та і виникають питання стосовно її правомірності, адже вона являє собою захист від знецінення нац. валюти, а тут орендна плата в еквіваленті. І крім того, це виходить додатковою частиною оплати орендаря - платити не тільки оренлну плату по курсу, а ще і індексацію.
З іншого боку - не включимо індексацію в договір - можуть визнати неукладеним.
Можете щось порадити стосовно того, що робити з індексацією в такій ситуації?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100