RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Адвокатура

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Адвокат. Оказание юридических услуг не по договору о правовой помощи и не в статусе адвоката


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
4/08/21 18:30  BizzОтправить письмо > Bizz    31/03/21 13:44Дерево
Оказывается, адвокату можно юридические консультации давать как ФОП, а вот там, гед ордер используется, там уже надо поработать адвокатом. Смотрите с 22-й минуты [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

И тут [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Також постає питання, чи може адвокат використовувати своє свідоцтво і при цьому отримувати гроші за роботу на рахунок ФОПа. Я.Воронін зазначив, що в такому разі повинно існувати таке розмежування. Якщо адвокат використовує ордер, то він вочевидь не може

виступати в такій ситуації ФОПом. Але якщо адвокат надає, до прикладу, консультаційні послуги, то він може надавати саме не адвокатські, а юридичні послуги й отримувати гроші за їх виконання на рахунок ФОПа.

31/03/21 13:44  BizzОтправить письмо > Bizz    10/12/19 09:52Дерево
В общем, судя по постановлению, в деле 826/15943/17 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] человек со статусом адвоката может поработать и юрисконсультом, то есть оказывать те же адвокатские услуги только под другим названием в трудовых отношениях, а вот в деле 817/66/16 человеку со статусом адвоката не дали возможности оказывать юридические услуги вне адвокатской деятельности. Получается право на труд "прямее" права на предпринимательскую деятельность.

19/01/21 15:13  Юр-мед > 7Dimka7    11/01/21 18:12Дерево
Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

11/01/21 23:06  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > 7Dimka7    11/01/21 18:12Дерево
Ви і є той самий юрист?

11/01/21 18:12  7Dimka7 > Bizz    10/12/19 09:52Дерево
В лікарні є штатний юрист. Директор хоче найняти стороннього адвоката для ведення справи в суді. Чи правомірно це? Не буде питань у перевіряючих органів, типа навіщо нанімали при наявності штатного? Дякую

10/12/19 09:52  BizzОтправить письмо > Bizz    1/08/19 11:26Дерево
Ну, вот судьи на дали адвокату возможности предоставлять юруслуги в статусе обычного лица по его усмотрению [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Системний аналіз положень статей 26 та 27 Закону № 5076-VI дозволяє дійти висновку, що надання правової допомоги адвокатом без укладення договору в письмовій формі, зокрема лише на підставі довіреності, не допускається, окрім випадків, передбачених частиною другою статті 27 цього Закону.
76. Таким чином, оскільки адвокатська діяльність позивачки в установленому законом порядку не припинена, укладення договору про надання правової допомоги слід вважати її професійним обов`язком, передбаченим законом.

С таким подходом суд также должен запретить адвокату работать на должности юриста, юрисконсульта и т.п.
Следим за делом 826/15943/17

1/08/19 11:26  BizzОтправить письмо > Bizz    23/07/19 16:27Дерево
Не, ну вот что за люди пишут эти разъяснения РАУ - РІШЕННЯ № 37
Про затвердження роз’яснення щодо поєднання адвокатської діяльності з трудовою діяльністю та інших пов’язаних питань від «12» квітня 2019 року?

Налоговая везде пишет - фізична особа, яка є найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи - підприємця та має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, може перебувати на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

Деятельность юрисконсульта, начюра и пр. совпадает с видами адвокатской деятельности.

Так что, нельзя нормально ответить коллегам, что если вы адвокат, то можете осуществлять "юридические услуги" не в статусе адвоката, а в статусе работника, и представлять предприятие в суде (не как адвокат) только в малозначительных делах или будучи членом исполнительного органа?

Зачем завуалировано писать - адвокат має право поєднувати адвокатську діяльність із трудовими відносинами, якщо вони не стосуються випадків щодо несумісності.... В свою чергу, чинним законодавством України адвокатам не заборонено працювати на умовах трудового найму?

Конечно адвокат может работать по трудовому договору на должности администратора, бармена, менеджера по маркетигу, слесаря, автомеханика, водителя, шеф-повара, художника-оформителя, доярки и пр. А на должности юриста, юрисконсульта и пр. он имеет право работать? Это риторический вопрос ))

23/07/19 16:27  BizzОтправить письмо > Bizz    7/06/19 16:58Дерево
Короче, дела на эту тему есть, но все зависли в кассации.

Кто знает, что с делом № 817/66/16 из предыдущего поста?

И это тоже там с недавних пор [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/15943/17 Суддя (судді) першої інстанції: Чудак О.М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2019 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

Водночас, чинне законодавство України не передбачає для адвокатів заборони працювати за трудовим договором. Отже, адвокат має право поєднувати адвокатську діяльність із трудовими відносинами, якщо вони не стосуються випадків, зазначених у частині першій статті 7 Закону. Тобто, чинне законодавство не містять будь-яких інших заборон для адвокатів щодо форм реалізації права на працю.

У відповідності з частиною третьою статті 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об`єднання.

Зокрема, у п. 14.1.226 ст. 14 Податкового кодексу України наведено визначення самозайнятої особи, згідно з яким така особа є платником податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності, однак зазначене не виключає можливості її працевлаштування та отримання заробітної плати, без сплати адвокатських внесків та відшкодування витрат на професійну адвокатську діяльність, оскільки чинні нормативні документи, що регулюють адвокатську діяльність в Україні, в тому числі акти Ради адвокатів України, не містять будь яких інших заборон для адвокатів щодо форм реалізації права на працю.

Так, згідно з рішенням № 254 «Про затвердження роз`яснення щодо можливості представництва юридичної особи адвокатом, який працює в ній за трудовим договором» від 16.11.2017 адвокат може представляти юридичну особу, якою він перебуває у трудових відносинах, за умови укладення з такою юридичною особою договору про правову допомогу.

З огляду на зазначене, колегія суддів вважає, що адвокат може представляти юридичну особу, з якою він перебуває у трудових відносинах, за умови укладення з такою юридичною особою договору про правову допомогу з дотриманням усіх вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», в тому числі й щодо конфлікту інтересів. Укладення юридичною особою договору про правову допомогу зі своїм штатним працівником, який одночасно є адвокатом, не суперечить чинному законодавству України і є можливим виключно з дотриманням вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та в залежності від правового статусу клієнта за договором про надання правової допомоги.

Однак, зі змісту індивідуальної податкової консультації, що оформлена листом ДФС України № 2602/6/99-99-13-01-02-15/ІПК від 13.11.2017, відповідачем не враховано даних обставин, у зв`язку з чим колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність її скасування.

7/06/19 16:58  BizzОтправить письмо > Боров    15/08/18 20:48Дерево
Скоро узнаем [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
2. Призначити справу до касаційного розгляду в порядку письмового провадження без виклику її учасників на12 червня 2019 року в приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

13/11/18 10:49  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ьь    13/11/18 10:47Дерево
это все обсуждалось в теме по ссылке в моем предыдущем посте

13/11/18 10:47  ьь > черниговский    13/11/18 09:52Дерево
Тільки якщо призупинений.
пп.2).1.7 ЗУ про ЄСВ чинний
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

13/11/18 10:45  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > черниговский    13/11/18 09:52Дерево

13/11/18 09:52  черниговскийОтправить письмо > Marlboro!    8/08/18 21:41Дерево
первый пошел ))
"...необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої діяльності. При цьому, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської діяльності" [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

нема "доходу" - не потрібно сплачувати ЄСВ ?

15/08/18 20:48  Боров > Bizz    15/08/18 16:36Дерево
Конечно имеет право. Но сторона договора (трудового, подряда, услуг...) Ваня Пупкин или ФОП Ваня Пупкин, а не адвокат Ваня Пупки.

15/08/18 17:05  bgnr1 > Bizz    15/08/18 16:36Дерево
Логично предположить, что имеет.
Свидетельство, все таки о праве, а не обязанности на занятие адвокатской деятельностью

15/08/18 16:36  BizzОтправить письмо > privatelaw05    15/08/18 14:33Дерево
Цель вопроса - узнать, имеет ли право лицо со свидетельством адвоката, не заключая договор о предоставлении правовой помощи, предоставлять юридические услуги, которые по своей сути совпадают с видами адвокатской деятельности, но не в статусе адвоката, а по гражданско-правовому договору в статусе физического лица, физического лица-предпринимателя, по трудовому договору, находясь на должности юриста, юрисконсульта, начальника юридической службы, комплаенс менеджера и т. п.

15/08/18 14:33  privatelaw05 > Bizz    2/07/18 18:17Дерево
Незрозуміла мета з'ясування Вашого питання.
Всі види послуг, окрім тих, на які діє абсолютна монополія адвоката (захист/представництво в суді) має право надавати юрист як ФОП або як працівник.

13/08/18 16:56  BizzОтправить письмо > черниговский    10/08/18 11:26Дерево
Нашел еще одно дело. Позиция КДК более-менее понятна, осталось дождаться решения Верховного Суда. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Встановлено, що 25 листопада 2015 року до КДКА Рівненської області надійшла скарга ліквідатора КП «Управління механізації будівництва» Жука В.І. на дії адвоката ОСОБА_3

24 грудня 2015 року Дисциплінарною палатою КДКА Рівненської області прийнято рішення №І-Д/30-2, яким порушено дисциплінарну справу відносно адвоката ОСОБА_3 за скаргою ліквідатора КП «Управління механізації будівництва» Жука В.І. та призначено розгляд дисциплінарної справи на 15 год. 00 хв. 21 січня 2016 року.

21 січня 2016 року адвоката ОСОБА_3 рішенням Дисциплінарної палати КДКА Рівненської області притягнуто до дисциплінарної відповідальності із застосуванням дисциплінарного стягнення у виді попередження.

Не погоджуючись з рішеннями про порушення дисциплінарної справи та про притягнення до дисциплінарної відповідальності, адвокат звернулася до суду за захистом порушеного права.

Судом першої інстанції вірно зазначено, що в даному випадку висновок дисциплінарної палати про порушення адвокатом ОСОБА_3 статей 26, 27 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що полягало у наданні правової допомоги КП «Управління механізації будівництва» без укладення договору про надання правової допомоги, не узгоджується із нормами чинного законодавства.

Як видно з тексту довіреності, виданої КП «Управління механізації будівництва», остання видана не на підставі договору про надання правової допомоги та без зазначення надання такої допомоги саме адвокатом ОСОБА_3.

Чинне законодавство України не містить обмежень на представництво інтересів фізичних чи юридичних осіб на підставі довіреності, виданої фізичній особі, навіть якщо така особа має статус адвоката, але при цьому не діє як адвокат.

Встановлено, що всі дії ОСОБА_3 в межах вказаної вище цивільної справи здійснювалися нею не як адвокатом, а як представником КП «Управління механізації будівництва», що діяв на підставі довіреності від 17.06.2015 року, яка на момент вчинення таких дій не була відкликана або скасована. Довіреність ОСОБА_3 від 17.06.2015 на представництво інтересів КП «Управління механізації будівництва» відкликана лише 22.10.2015, про що здійснено публікацію в газеті 7 Днів №43 (1138).

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ОСОБА_3 жодних порушень Правил адвокатської етики не допускала, оскільки не діяла у вищезазначених відносинах як адвокат, а тому до її дій не могли застосовутися положення ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо укладення договору про надання правової допомоги із КП «Управління механізації будівництва» для здійснення адвокатської діяльності та ст.ст. 18, 26 Правил адвокатської етики щодо інформування клієнта щодо правової позиції у справі та хід виконання доручення.

10/08/18 11:26  черниговскийОтправить письмо > Bizz    8/08/18 21:13Дерево
"З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що у даній справі вимоги адміністративного позову заявлені щодо визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації.

Тобто, зважаючи на приписи частин третьої, четвертої, пункту одинадцятого частини шостої статті 12 КАС України, з урахуванням характеру спірних правовідносин, предмета доказування та суб'єктного складу учасників справи, її складності, дана справа є незначної складності, а тому, ухвалені у цій справі судові рішення касаційному оскарженню не підлягають." ))) [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

8/08/18 21:42  Marlboro! > Bizz    8/08/18 21:20Дерево
Начюр на ТОВ з 9 робітниками - від авторів "головний бухгалтер у ФОП" і "начальник відділу в складі 1 робітника"

8/08/18 21:41  Marlboro! > Bizz    8/08/18 21:13Дерево
На підставі вищевикладеного можна зробити висновок, що особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську, вважається самозайнятою особою і платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування лише при умові, що така особа не є найманим працівником в межах такої незалежної професійної діяльності і що вона отримує дохід саме від такої незалежної професійної діяльності.

Звучить звісно круто, проте з процитованих норм не слідує :((

8/08/18 21:20  BizzОтправить письмо > Bizz    8/08/18 21:13Дерево
Да, и немного печального о зарплате начюра, если мои расчеты верны, это 9090 грн.

8/08/18 21:13  BizzОтправить письмо > Bizz    19/07/18 15:09Дерево
А вот это интересно [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

И дело даже не в ЕСВ, а в том, каким образом истец оказывет правовую помощь своему работодателю не по договору об оказании правовой помощи, а по трудовому договору, по сути осущетсвляя виды адвокатской деятельности в статусу работника.

Як встановлено судом першої інстанції позивач своє право на заняття адвокатською діяльністю реалізовує не як самозайнята особа, а як найманий працівник - начальник юридичного відділу ТОВ "Акріс Агро". Зокрема, що стосується 2017 року, то його роботодавець щомісячно сплачував єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманого працівника ОСОБА_2 в розмірі 22% від суми нарахованої йому заробітної плати, що складало в середньому близько 2000,00 грн. на місяць, тобто в сумі що перевищує розмір мінімального страхового внеску на місяць.

... Відповідач надав індивідуальну податкову консультацію, виклавши її в листі №318/ФОП/17-00-13-02-04 від 01.02.2018 року, реєстраційний номер в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій 375/ІПК/17-00-13-02-04, в якій зазначив про необхідність сплати позивачу єдиного внеску за 2017 рік навіть за умови перебування позивача у трудових відносинах та сплати єдиного внеску за нього роботодавцем. Вказану податкову консультацію позивач вважає протиправною, посилаючись на норми чинного законодавства та практику Європейського суду з прав людини, зазначаючи, що він є застрахованою особою, доходу від адвокатської діяльності не отримує, перебуває у трудових відносинах з ТОВ "Акріс Агро", яке в свою чергу виплачує позивачу заробітну плату, отримує та перераховує до відповідних бюджетів усі обов'язкові платежі, в тому числі ЄСВ.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 16 березня 2018 року адміністративний позов адвоката ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Рівненській області задоволено повністю.

Визнано протиправною та скасовано індивідуальну податкову консультацію Головного Управління ДФС у Рівненській області, викладену в листі №318/ФОП/17-00-13-02-04 від 01.02.2018, реєстраційний номер в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій 375/ІПК/17-00-13-02-04.

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без задоволення, рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "16" березня 2018 р. без змін.

19/07/18 15:09  BizzОтправить письмо > Bizz    18/07/18 17:38Дерево
Ну, с этим яснее, но не понятно, именно этого результата добивлася законодатель, так как по АНАЛОГИИ, это означает, что лицо с действующим адвокатским свидетельством (неприостановленным) не может работать на должности юрисконсульта и консультировать в статусе просто физлица.

РОЗ’ЯСНЕННЯ Про суміщення адвокатської та підприємницької діяльності 21 березня 2008 року [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] за умови державної реєстрації її у встановленому законом порядку як підприємця, при цьому види діяльності, які здійснює фізична особа –підприємець, не можуть бути тотожними визначеним у статті 5 Закону України „Про адвокатуру”.

[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] - Доводи адвоката Середи В.О. відносно того, що він діяв не як адвокат, а як фізична особа – підприємець, не можуть бути прийняти до уваги, виходячи з вимог діючого законодавства, яким регулюється адвокатська діяльність, а також роз’яснення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з цього приводу.

Поэтому правы налоговики [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Отже, фізична особа, яка є найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи — підприємця та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, може перебувати на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

18/07/18 17:38  BizzОтправить письмо > Marlboro!    2/07/18 22:06Дерево
Я считаю, что предоставление юридических услуг лицом со статусом адвоката, но не в рамках договора об оказании правовой помощи, является аналогичным по своей природе работе такого лица на должности юрисконсульта.

По-сути, юрисконсульт занимается теми же видами адвокатской деятельности: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Розроблює або бере участь у розробленні документів правового характеру.
Здійснює методичне керівництво правовою роботою на підприємстві, надає правову допомогу структурним підрозділам і громадським організаціям, бере участь у підготовці обґрунтованих відповідей у разі відхилення претензій. претензії. ….. Бере участь у роботі з укладення господарських договорів, підготовки висновків про їх юридичну обґрунтованість, розробленні умов колективних договорів, а також розгляді питань про дебіторську і кредиторську заборгованість….. Бере участь у підготовці висновків щодо правових питань, які виникають у діяльності підприємства, проектів нормативних актів, які надходять на відгук, а також у розробленні пропозицій для удосконалення діяльності підприємства. Провадить роботу з правової пропаганди, ознайомлює посадових осіб підприємства з нормативними актами, які стосуються їх діяльності, а також із змінами в чинному законодавстві. Дає довідки і консультації працівникам підприємства про сучасне чинне законодавство, а також висновки з організаційно-правових та інших юридичних питань, надає допомогу з оформлення документів і актів майново-правового характеру.

Чем это не виды адвокатской деятельности [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
1) надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб
Есть мнения, что «адвокат» может трудиться, то есть быть юрисконсультом [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Не бачу суттєвих юридичних перешкод для роботи адвоката за трудовим наймом. Чимало адвокатів уже працюють за наймом у юридичних фірмах і звичайних компаніях.

Отже, адвокат, влаштовуючись на підприємство за трудовим контрактом, на мою думку, виконує доручення роботодавця не як адвокат, а як юрист. Водночас законодавство не забороняє суміщати адвокатську діяльність і роботу найманого працівника (юриста) на підприємстві.

Але, працюючи за трудовим наймом, у відносинах із роботодавцем адвокат нічим не відрізнятиметься від юрисконсульта, який обіймає аналогічну посаду. Тобто адвокат є адвокатом тільки тоді, коли надає клієнту послуги за індивідуальним договором або ордером адвокатського об’єднання.

Существование таких мнений объяснимо:
С.О. Іваницький ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ АДВОКАТУРИ
Функціональний компонент поняття «адвокатська діяльність» орієнтує на те, що до останньої відноситься лише здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги.
Аналізуючи цей перелік, неважко побачити, що окрім надання правової допомоги у кримінальному провадженні, більшість окреслених видів діяльності згідно з законом може здійснюватися не тільки адвокатами, наприклад, юристами, а також особами без юридичної освіти. Якщо сьогодні інтереси клієнта в спорі з роботодавцем представляє адвокат, то наступного дня довіритель може замінити його на юриста.

Отже, наявність одного лише функціонального критерію не дозволяє відмежувати адвокатську діяльність від загальноюридичної. Важливе значення має закріплення виключних прав адвоката здійснювати певні функції в галузі права, яких позбавлені інші категорії юристів.

Вот это отличие автор, на мой взгляд, видит в том, что разница между юруслугами и профессиональной правовой помощью в стандратах их предоставления и публичном характере работы адвоката. Правда, я все равно не нахожу ответа, имеет ли право адвокат оказывать юридические услуги по гражданско-правовому договору, так сказать, по более низким стандартам, а не по договору об оказании правовой помощи.

И при этом еще существует такой официозный контраст [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Отже, фізична особа, яка є найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи — підприємця та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, може перебувати на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

3/07/18 13:22  BizzОтправить письмо > Marlboro!    2/07/18 22:06Дерево
Об органах адвокатуры я спрашиваю, поскольку наибольшая вероятность того, что этот вопрос кем-то вообще рассмтаривался, касается именно их. Да и дисциплинарка, и трудоустройство, возможность влиять с любых сторон на адвокатов неопределенностью.

2/07/18 22:06  Marlboro! > Bizz    2/07/18 18:17Дерево
Я б не розглядав серйозно отой абзац, який написаний на сайті НААУ.
Судячи по всьому ремарка вказувалась в контексті жебракування НААУ з проханням надати адвокатурі [офіційно і беззаперечно] право на єдиний податок. Тобіш прибідняються вони там за посиланням.

Насправді особисто я не прослідковую ніде обовязку укладати договори як адвокат, а не ФОП.

А на що вплине оцінка органів адвокатури на описану Вами ситуацію? Ви питаєте в контексті дисциплінарки?

2/07/18 18:17  BizzОтправить письмо   Дерево
Кто-нибудь может подсказать, пожалуйста, как оценивается органами адвокатуры ситуация, когда лицо, имеющее статус адвоката, не хочет давать консультации, составлять документы правового характера, то есть вступать в отношения с потребителем потенциальной услуги, в качестве адвоката и именно по договору об оказании правовой помощи, а хочет это сделать по договору об оказании юридических услуг как ФОП или просто как физлицо?

Проблема подмечена [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Адвокатською може вважатися тільки така діяльність зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги, що здійснюється на підставі і у виконання договору про надання правової допомоги, укладеного між клієнтом з однієї сторони, а з другої сторони - адвокатом, адвокатським бюро чи адвокатським об’єднанням. Адвокат, як фізична особа, може виступати суб’єктом різних правовідносин. Зокрема, може одночасно бути фізічною особою – підприємцем, що здійснює діяльність у сфері права. Більше того, адвокат може одночасно працювати юрисконсультом на одному чи навіть кількох підприємствах. За такої багатогранності дійсно виникає проблема відокремлення адвокатської діяльності особи від її підприємницької, трудової, громадської та інших видів активності. Таким чином, ті чи інші дії з надання правової допомоги можуть бути віднесені як до адвокатської так і до підприємницької діяльності у сфері права, залежно від того, на підставі якого договору вони здійснюються.Якщо на підставі договору про надання правової допомоги, укладеного адвокатом як особою, що здійснює незалежну професійну діяльність – до адвокатської діяльності.Якщо на підставі договору, укладеного особою як підприємцем – до підприємницької діяльності.

Но с другой стороны, Игорь Владимирович тоже задавался подобным вопросом и нашел «ответ» на сайте [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] НААУ При цьому, адвокат не може здійснювати діяльність як фізична особа-підприємець, обравши вид діяльності «Діяльність у сфері права», оскільки він зобов’язаний укладати договори про правову допомогу від свого імені, а не від імені фізичної особи-підприємця.

Перечень видов адвокатской деятельности почти безразмерный, есть, конечно, те виды, которые может осуществлять исключительно адвокат, но это ситуацию не проясняет. Наоборот, налоговая вообще пишет, что [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Отже, фізична особа, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, може бути найманим працівником у юридичної особи та/або фізичної особи - підприємця на посаді, яка не передбачає здійснення адвокатської діяльності та надання адвокатських послуг, та не може представляти свого роботодавця як адвокат.

То есть, получается, лицо с действующим свидетельством адвоката не может быть юрисконсультом предприятия, а РАУ в своем разъяснении Щодо деяких питань представництва адвокатом юридичної особи (РІШЕННЯ № 54, 2017 г.) говорит, что Чинні нормативні документи, що регулюють адвокатську діяльність в Україні, в тому числі акти Ради адвокатів України, не містять будь яких інших заборон для адвокатів щодо форм реалізації права на працю. То есть, допускает что адвокат может на предприятии, где он юрисконсульт, начальник юрслужбы, осущетсвлять надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характерe - делать то, что делает адвокат.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100