RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Адміністративна чи господарська підсудність?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

10/07/18 16:39  Marlboro! > merle.corey4    10/07/18 16:25Дерево
Два юристи три думки. А двадцять юристів - це велика палата :)

10/07/18 16:25  merle.corey4Отправить письмо > Marlboro!    10/07/18 16:13Дерево
Як же вони все заплутали!

10/07/18 16:13  Marlboro! > merle.corey4    10/07/18 15:15Дерево
За підходом ВП/ВС такий спір може бути і адмін, і приватним. Залежить від того чи уклала вже оренду особа якій надано дозвіл.
Якщо уклала, то цивільна/господарська підсудність. Якщо є тільки рішення на розробку землеустрою, але оренда ще не укладена - то спір адмін. Наприклад: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

10/07/18 15:44  merle.corey4Отправить письмо > Rossi    10/07/18 15:40Дерево
Розумію.
Дякую.
Тобто, теоретично я можу звернутися в адмін. суд, але мені відмовлять в позові через позицію ВСУ, і тому варто звертатися в господарський.

10/07/18 15:43  Rossi > merle.corey4    10/07/18 15:35Дерево
Ссылаясь на наличие у вас права на землю, вы тем самым и оспариваете тот факт, что совет забил на это ваше право.

10/07/18 15:40  Rossi > merle.corey4    10/07/18 15:31Дерево
Ну это вопрос толкования употребленного в законе понятия "публично-правовой спор". По мнению ВС это должен быть "чистый" публичный спор, без элементов часто-правового.

10/07/18 15:35  merle.corey4Отправить письмо > Rossi    10/07/18 15:24Дерево
І ще таке питання - а наскільки дану фабулу можна розуміти під приватним правом?
Адже ми оскаржуємо не той факт, що міська рада забила на наші права, а той факт, що міська рада в принципі не могла виносити подібне рішення, в силу наявності прав іншої особи.

10/07/18 15:31  merle.corey4Отправить письмо > Rossi    10/07/18 15:24Дерево
Дякую за відповідь.
А десь це законодавчо закріплено, окрім судової практики?
Я бачив цю практику. але виходить як: в КАСу написано, що спорі із суб*єктами владних повноважень розглядає адмінка, якщо інше не визначено законом.
В законі я цього не знаходжу. Виходить якась "нелегальна" підсудність)

10/07/18 15:24  Rossi > merle.corey4    10/07/18 15:15Дерево
Посмотрите в реестре судебных решений практику Большой палаты Верховного Суда, она уже много дел по разделению юрисдикций рассмотрела. Общая идея - если истец обращается в суд и ссылается на нарушение своего частного (гражданского) права, то это гражд/хоз юрисдикция, даже если оспаривает решение субъекта властных полномочий.

10/07/18 15:15  merle.corey4Отправить письмо   Дерево
Колеги, привіт!
1. Є одне питання, яке трохи "виносить" мене мозок, а саме:
Рішенням № 2 міської ради земельну ділянку було передано підприємству під забудову.
На цій земельній ділянці розташовані 2 двохповерхові будинку, квартири в них приватизовані.
Є об'єднання співвласників цих будинків.

2. Раніше даному об'єднанню співвласників ця ж міська рада надала право постійного користування на цю ділянку рішенням № 1.

3. При винесенні рішення № 2 про передачу даної ділянки під забудову рішення № 1 ніхто не скасував. Відповідно, передавати не могли.

4. Треба позов від ОСББ до міської ради.
Але не можу визначити підсудність, так як кожен спец. суд раніше видав пленум, в якому відніс ці спори до своєю підсудності, КСУ в 2009 році прийняв рішенням про те, що це адмін. підсудність, а ВСУ в 2015 сказав, що це цивільна або господарська підсудність.

5. По - ідеї - адмін. підсудність, все таки рішення суб*єкта владних поноважень. Але купа спорів по землі і в цивільних, і в господарських судах.
Може хтось підкажи, куди ж тут іти?)

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100