RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Передача земельної ділянки в оренду на підставі акту на право постійного користування зем. ділянкою


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/07/18 16:18  Maxim GMO > Archiiiii    24/07/18 14:31Дерево
Стаття 92 ЗКУ "Право постійного користування земельною ділянкою.
1. Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.
2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:
а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;"

Стаття 93 ЗКУ "Право оренди земельної ділянки.
1. Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
8. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи".

Не бачу у Вашій ситуації ін. виходу, аніж звернутися до того суб'єкта владних повноважень, який надавав землю у постійне користування та видавав держакт (або ін. компетентних на сьогодні суб'єктів, враховуючи зміни в законодавстві), з питанням про зміну розміру (меж, конфігурації і тощо) зем. діл., наданої у постійне користування, з посиланням на вказані Вами тут обставинами.
Щодо землі під будівлями підприємства - нехай керуються ст. 120 ЗКУ в залежності від ситуації.

27/07/18 15:38  DezdechadoОтправить письмо > Solomeya    27/07/18 12:40Дерево
"На відміну від статті, що коментується та статті 30 ЗК 1992 р., стаття 120 чинного ЗК закріплює, по суті, самостійні правові режими земельної власності і власності на розташовані на земельній ділянці об´єкти нерухомості, тому перехід права власності на будівлю і споруду до набувача нерухомого майна не тягне за собою автоматичного переходу права власності на земельну ділянку, на якій розташована будівля (споруда). Перехід права власності на землю вимагає в цьому випадку окремого договірно-правового регулювання шляхом укладання відповідних цивільно-правових угод між власником земельної ділянки і набувачем будівлі (споруди)."

27/07/18 13:49  Archiiiii > Marlboro!    26/07/18 16:55Дерево
ст. 2. Закону України «Про оренду землі» визначені правові засади оренди землі, а саме:
• Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
• Відносини, пов’язані з орендою земельних ділянок, на яких розташовані цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій державної або комунальної власності, а також заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних підрозділів, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про оренду державного та комунального майна".

п.2, ст. 16 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

На підставі ч.2 статті 134 Земельного кодексу України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності або права на них у разі:
• розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;
• використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів;

Усі вище перераховані фактори відносяться до нашої земельної ділянки

Чи можливий варіант направлення двостороннього листа до компетентного органу для видачі рішення про надання рішення передання земельної ділянки в оренду?
Тобто установа звернеться з листом про те, що вона не заперечує передачу. А компетентний орган на підставі вищевикладеного передасть землю для підприємстваю

27/07/18 12:40  Solomeya > easy&light    26/07/18 14:29Дерево
До чего же впечатлительный пользователь форума, если норма закона приводит Вас в такой шок))) В же ужас ч. 1 ст. 377 ЦКУ? Люди в свое время ее писали, потом принимали)))

26/07/18 16:55  Marlboro! > Archiiiii    24/07/18 14:31Дерево
Згідно статті 4 ЗУ Про оренду землі - в оренду може здавати тільки власник.
Право постійного користування не дає права [законно] передавати землю третім особам в будь-якому форматі.

26/07/18 14:29  easy&light > Solomeya    25/07/18 12:15Дерево
"За загальним правилом, власник нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці є власником такої земельної ділянки (ч. 1 ст. 377 ЦКУ)." - ужас какой Вы пишете. Вы, действительно, так думаете?

25/07/18 12:15  Solomeya > Archiiiii    24/07/18 14:31Дерево
Доброго дня. Чи відображені будівлі, які належать підприємству, в документах на право власності на землю? За загальним правилом, власник нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці є власником такої земельної ділянки (ч. 1 ст. 377 ЦКУ).

24/07/18 14:31  Archiiiii   Дерево
Підскажіть будь-ласка, ми є Державною установою у сфері кримінально-виконавчої системи України. На території нашої установи є Державне підприємство яке є окремою юридичною особою, на якому працюють засуджені.
До 2012 року розподілу між установою та підприємством не було. Акт на право постійного користування земельною ділянкою виданий в 1995 році. Наразі земля в 2014 році оформлена на установу, але у підприємства є власні будівлі, які рахуються на його балансі та відповідно розташовані на тій самій ділянці. Як законно розмежувати загальну земельну ділянку між установою та підприємством. Чи можливий варіант оренди землі підприємством в установи?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100