RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Судебный сбор

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Судовий наказ стягнення невиплаченої заробітної плати - судовий збір не сплачується?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
26/07/18 10:32  Marlboro! > Rossi    26/07/18 10:26Дерево
Закон від 07.12.2017 № 2234-VIII [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] :
11. Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87; 2015 р., № 33, ст. 323; 2017 р., № 25, ст. 291) доповнити словами "а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів".

В той же час редакція п.1 в нинішньому вигляді діє з 01.09.2015 року.
В даному випадку не можна сказати, що при запровадженні пункту 1 законодавець розділяв окремо позивачів і стягувачів. При зміні редакції пункту 1 пункт 3 так само передбачав звільнення саме позивачів - приписки про судові накази там тоді ще не було.
Внаслідок прийняття закону 2234-VIII цю норму було тільки уточнено, певно щоб зняти сумніви щодо її змісту - але це не означає, що з цього можна зробити висновок, що у п.1 закладалось звільнення від збору тільки за позов, а не судовий наказ.

26/07/18 10:26  Rossi > Marlboro!    25/07/18 16:45Дерево
Да вот не факт.

Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;
3) позивачі - у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів;

Как видно, законодатель и в контексте правил о льготах разделяет иски и заявления о выдаче приказов, и если во втором случае он дал льготу как истцам, так и заявителем, то в первом случае ограничился только истцами.

25/07/18 23:51  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Георгий36    25/07/18 13:57Дерево
создание тем-клонов запрещено правилами форумоа

25/07/18 17:38  Marlboro! > Helenka    25/07/18 17:04Дерево
Ну так в ст.5 звільнено від сплати судового збору позивачів, а не відповідачів. Це означає, що за подачу апеляції/касації роботодавець судовий збір платить, а працівник ні.
Тому і за подачу наказу з роботодавця стягують збір. Але працівнику при подачі наказу платити не потрібно.В першому наведеному Вами випадку збір стягнуто на користь держави, а не працівника, що кагбе натякає.
А в другому випадку працівник видно заплатив все ж судовий збір, от суддя-йобобо і стягнув його з роботодавця (хоча не повинен був).

25/07/18 17:04  HelenkaОтправить письмо > Helenka    25/07/18 17:02Дерево

25/07/18 17:02  HelenkaОтправить письмо > Георгий36    25/07/18 13:57Дерево
из практики. платить надо.
не могу сейчас быстро найти было обобщение практики и там объяснялось, что не надо платить судебный сбор при подаче искового заявления. при подаче приказа платить надо.
вот, первая ссылка на текст приказа [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

25/07/18 16:45  Marlboro! > Георгий36    25/07/18 13:57Дерево
Не сплачується
0,1 це для судових наказів крім тих, які по зарплаті

25/07/18 13:57  Георгий36   Дерево
Не могу понять - в законе О судебном сборе противоречиво написано, то надо , то не надо.
п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір": від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі – у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
4-1: заяви про видачу судового наказу
0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100