RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Зарплатний проект: чи потрібна згода працівника?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

9/08/18 17:25  Marlboro! > 151756472    9/08/18 17:19Дерево
Банк нічого не порушує. Факт прийняття ним платежів не є порушенням - він цього не може обмежити, в нього просто немає правових підстав.
Як і зазначено мною в першому пості таке перерахування можна вважати неналежним виконанням зобовязання. Тобто ви можете просто ігнорувати такі платежі і вимагати від роботодавця начебто виплачену зарплату.

9/08/18 17:19  151756472 > Marlboro!    9/08/18 17:11Дерево
хочу законності з боку банку. Те, що роботодавцем порушується закон - згодний.
Дякую

9/08/18 17:11  Marlboro! > 151756472    9/08/18 15:50Дерево
Не вистачає тільки одного - що конкретно Ви хочете? Не зрозуміло кінцеву ціль. Якщо Ви працівник і вас не влаштовує такий порядок речей, то так і заявіть роботодавцю та вимагайте або перерахування на потрібний вам рахунок, або готівкою.
Якщо Ви роботодавець і вас не влаштовує, що ви порушуєте закон - візьміть письмові згоди з працівників або припиніть порушувати.

9/08/18 15:50  151756472 > Евгений Осычнюк    8/08/18 19:34Дерево
Бухгалтерією було відкрито рахунки/картки. Тепер банк друкує договори для укладання між працівником і банком із датою, коли бухгалтерія такі рахунки відкривала. Кошти банк протягом цього часу приймає та зараховує
на карткові рахунки не маючи при цьому жодного підпису з боку працівника. Банк з іноземним капіталом, комплаєнсом і прочєй пургой, за гарячою лінією сказали, що все добре, якщо картки/рахунку відкриваются бухгалтерією дистанційно - то все є ок і будь-які подальші питання роботодавцеві. Роботодавець згоди працівника на перерахування коштів на конкретний банк не отримував, поставивши просто перед фактом і продовжуючи зараховувати туди кошти.
Отакі обставини

8/08/18 19:34  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > КИКА    8/08/18 18:21Дерево
Необхідна, і достатня умова - згода працівника на отримання з\п через конкретний банк. Інші подробиці - за обставинами.

8/08/18 18:21  КИКАОтправить письмо > Евгений Осычнюк    7/08/18 15:59Дерево
Я так розумію, що буде слушним прописати в заяві про приймання на роботу, що прошу зарплату виплачувати на картковий рахунок ***банку. І в наказі повторити.
Чи досить, що працівник отримує в банку картку для виплати і працівник банку додає картку в зарплатний проект підприємства на прохання працівника? Я не знаю, чи підписує працівник якісь договори у банку, я бачу його картку в проекті. Я і сама моожу додати картку, але для цього мені треба, щоб працівник мені дав її номер.
Коли проект починався (2004 рік), то паперові договори були саме між працівником та банком.

7/08/18 15:59  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Евгений Осычнюк    7/08/18 15:58Дерево
Звертайтесь до роботодавця з письмовою вимогою виплатити з\п так, як Вам зручно.

7/08/18 15:58  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Alx2018    7/08/18 14:48Дерево
Щоб реалії були "правильні", Вам треба діяти по закону. Банк якраз все робить правильно, а от Ваш роботодавець дуже ризикує, бо "отже або банк має ці кошти повернути" не відповідає вимогам закону. Банк зарахував кошти на Ваш рахунок, і тепер отримати можете або Ви особисто, або ніхто.

7/08/18 14:48  Alx2018 > Евгений Осычнюк    7/08/18 11:41Дерево
Я гадав, що компанії значно важливіше вчасно виплатити зарплату, аніж працівнику її отримати. Письмової згоди не було, договору на разі немає (його буде укладено як було, з банком поспілкувались, з'ясували, що рахунки відкрито без участі співробітників, проте рахунки неактивні. зарплатня приймається. Отже всі все порушують, але тут "так заведено".
Я все ж сподівався, що банк не матиме права акумулювати ці кошти, компанія не матиме доказів належної виплати/отримання коштів працівником, отже або банк має ці кошти повернути, або компанія має виплачувати зарплатню за старі рахунки, доки не отримає згоди на нові.
Проте - реалії інші ))

7/08/18 11:41  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    7/08/18 11:20Дерево
У будь-якому випадку, видаткові операції будут можливі лише після ідентифікації власника рахунку. Тому може скластись ситуація, коли роботодавець перерахує кошти, а робітник відмовиться користуватись цим рахунком, і буде вимагати ті ж самі кошти, наприклад, готівкою. Тому ті, хто відкриває такі рахунки без заяви працівника - просто камікадзе.

7/08/18 11:20  Marlboro! > Alx2018    7/08/18 11:07Дерево
Практично це залежить від умов банку.
Багато в яких процес відкриття зарплатного проекту і карткових рахунків для працівників не передбачає залучення в цей процес самих працівників.
Тому таке може мати місце на практиці.

7/08/18 11:07  Alx2018 > Marlboro!    7/08/18 10:35Дерево
Мене саме цікавить позиція банку з огляду на роз’яснення НБУ, викладеними у Листі від 01.04.2005 №11-113/1077-3214, де визначено, що банк не має права перераховувати заробітну плату на картковий рахунок без згоди клієнта.
Проте банк говорить, що саме роботодавець відкриває рахунки для працівників через якійсь банківський інтерфейс, що і дозволяє банку отримувати та утримувати?! такі кошти до моменту звернення працівника.

7/08/18 10:35  Marlboro! > Kostiantyn2018    7/08/18 10:32Дерево
Перерахування ЗП на такий рахунок без згоди працівника не є належним виконанням зобовязання з виплати зарплати.
Тобто теоретично працівник вважається таким, що не отримав заробітну плату і він може від роботодавця вимагати її виплати [готівкою чи на обумовлений ним рахунок].

7/08/18 10:32  Kostiantyn2018   Дерево
Доброго дня, шановні!
Усім нам відомо про необхідність отримання згоди працівника на переказ зарплатні на будь-який рахунок відкритий у банку (ст. 24 ЗУ Про оплату праці). Проте на практиці, банком було відкрито рахунок працівнику у банку без його відома та згоди, куди й було скеровано частину заробітної плати.
Питання: чи правомірно банком було відкрито такий рахунок та чи правомірно банк утримує такі кошти отримані від роботодавця за відсутності будь-яких договірних відносин між таким працівником та банком. Жодного договору працівник не підписував.

Дякую.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100