RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Обов’язкова частка у спадщині


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/09/18 11:57  newarn77Отправить письмо   Дерево
Доброго дня, шановні колеги!
Маю до Вас питання наступного характеру. Спадкодавець залишив заповіт, згідно якого заповів ½ частину будинку та земельної ділянки дружині, ¼ частину – колишньому зятю, ¼ частину – онучці, автомобіль – іншій онучці.
В той же час, з дружиною, яка має право на обов’язкову частку у спадщині згідно ст. 1241 ЦК, спадкодавець фактично припинив шлюбні відносини близько п’ятнадцяти років до дня своєї смерті.
Як вважаєте, якщо ми будемо просити суд встановити факт фактичного припинення шлюбних відносин з певного часу, і суд задовольнить такі вимоги, чи призведе це до автоматичного припинення права на обов’язкову частку у спадщині дружини (чи втрачає вона статус непрацездатної вдови на день смерті спадкодавця)?
І друге, знаходив консультацію фахівця Мінюсту та декілька рішень судів першої інстанції та апеляційної інстанції (нажаль, не касаційної інстанції) за якими суд доходив висновку про незастосування положень ст. 1241 ЦК, у зв’язку з тим, що частка, яка була заповідана спадкодавцем спадкоємцю, який має право на обов’язкову частку є значно більшою ніж обов’язкова частка у спадщині. Чи були у вас такі ситуації у практиці та чи є якісь рішення судів з цього приводу (бажано – касаційної інстанції)?
Заздалегідь дякую!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100