RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Про визнання факту перебування в трудових відносинах


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
22/12/18 17:49  пит > Kiev_IVAN    22/12/18 16:12Дерево
визнання факту перебування в трудових відносинах вирішується шляхом подання адміністративного позову?

22/12/18 16:12  Kiev_IVAN > Маринка11    17/09/18 20:16Дерево
по такім справам нема позовної давності.

Окрім цього, адміністративний суд не може застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду у справах з вимогами, пов'язаними з виплатою компенсаторної складової доходу, та у справах з вимогами, пов'язаними з виплатою інших складових доходу та доходу в цілому, до якого належить пенсія, про що вказано в правовій позиції Верховного суду України, викладеній у Постанові від 24.04.2018р. в справі №646/6250/17: у разі порушення органом Пенсійного фонду України законодавства про пенсійне забезпечення застосування до адміністративного позову шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною другою статті 99 КАС України (у редакції, чинній на момент звернення позивача до суду першої інстанції), має наслідком неможливість реалізувати передбачене частиною другою статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час та компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати без обмеження будь-яким строком.
З огляду на позицію Конституційного Суду України, що міститься в рішеннях № 8-рп/2013 і № 9-рп/2013, а також на підставі аналізу положення частини першої статті 99 КАС України в системному зв'язку з положенням частини другої статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» колегія суддів дійшла до висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.
Неможливість обмеження шестимісячним строком обов'язку України як держави забезпечити реалізацію громадянином України свого конституційного право на соціальний захист, підтверджується, також встановленим статтями 256 та 257 Цивільного кодексу України трирічним строком позовної давності, який означає строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. У протилежному випадку, обов'язок громадянина, зокрема, у формі майнового зобов'язання перед державою підлягав би судовому захисту протягом 3 років, а такий же обов'язок держави перед громадянином - 6 місяцями.

20/12/18 17:09  mentol > Маринка11    18/09/18 10:34Дерево
Автор теми, якщо не важко, повідомте результати справи щодо застосування строку давності

18/09/18 11:14  Marlboro! > Marlboro!    18/09/18 11:10Дерево
і тут [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] :

У цивільному законодавстві закріплено об'єктивні межі застосування позовної давності. Об'єктивні межі застосування позовної давності встановлюються:

(а) прямо (стаття 268 ЦК України). Серед переліку вимоги, на які позовна давність не поширюється (стаття 268 ЦК України) відсутня вимога про стягнення надмірно виплаченої субсидії.

(б) опосередковано (із врахуванням сутності заявленої вимоги). Зокрема, у пункті 96 Постанови Великої Палати Верховного Суду від 04 липня 2018 року у справі № 653/1096/16-ц зроблено висновок про незастосування позовної давності до негаторного позову. Не поширюється позовна давність на вимогу про визнання нікчемного правочину недійсним, оскільки рішення суду прийняте за таким позовом тільки констатує нікчемність правочину, адже його нікчемність встановлена в нормі закону. Натомість сутність вимоги про стягнення надмірно виплаченої субсидії не виключає застосування до неї позовної давності.

______

Можна пробувати обігрувати ситуацію як таку, що суд просто констатує факт трудових відносин, а не вирішує трудовий спір. А отже давності немає.

18/09/18 11:10  Marlboro! > Маринка11    17/09/18 20:16Дерево
Це питання - типічний приклад бездарності нашого законодавця.
3 роки по ЦКУ в цьому питанню в будь-якому разі не застосовуються.
Якщо аналізувати ст.235 по суті, то вбачається, що такі позови варто було б подавати безстроково (незалежно від того річ про стягнення ЗП чи тільки про оформлення відносин). Але відповідних норм не передбачили.

Якщо ви на стороні працівника, то я б намагався вказувати на те, що порушення триваюче, а отже давність не застосовується - або вона не застосовується виходячи з характеру спору.
Аналогія примірно зі справами по ЦКУ: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] 904/12521/16, [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] 922/2652/17, [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] 653/1096/16-ц, [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] 653/1096/16-ц

18/09/18 10:55  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Маринка11    18/09/18 10:34Дерево
Вам уже ответили

18/09/18 10:34  Маринка11 > ОК АКА Олюня    18/09/18 09:39Дерево
Олю, так який термін позовної давності в таких справах?

18/09/18 09:39  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > VATLLC    18/09/18 09:10Дерево
пока не установлен факт, ему никто ничего не должен

18/09/18 09:10  VATLLC > wenk    17/09/18 21:40Дерево
Обыгрывайте нарушение права на зарплату - по зарплате и ее составляющим давности нет.

17/09/18 21:40  wenkОтправить письмо > Маринка11    17/09/18 20:59Дерево
позов про оформлення трудових відносин та встановлення періоду такої роботи

17/09/18 20:59  Маринка11 > wenk    17/09/18 20:52Дерево
Так тут поки особа не працівник. Роботодавець не оформив трудові відносин.

17/09/18 20:52  wenkОтправить письмо > Маринка11    17/09/18 20:16Дерево
Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права

17/09/18 20:16  Маринка11   Дерево
Доброго дня! Чи є термін позовної давності в спорі про визнання перебування особи в трудових відносинах? 3 роки по ЦКУ?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100