RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Строк звернення до адміністративного суду

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

11/10/18 13:48  dkl > 999?    11/10/18 13:11Дерево
В принципі, в цій темі Вашу проблему вже обговорили. Судова практика з цього питання неоднозначна. Я знаходив рішення ВАСУ (припустимо, 12 квітня 2012 р. N К/9991/40607/11), у відповідності до яких якщо предмет позову - стягнення соцвиплати, то це публічно-правовий спір, до якого норми ЦК про позовну давність не застосовуються, а застосовується строк звернення до адмін суду, передбачений КАС. А позовна давність за ЦК в рамках адмін. процесу може застосовуватись виключно до цивільно-правових вимог, заявлених в одному позові разом із публічно-правовою вимогою (припустимо, про відшкодування шкоди). Проте, сьогодні форумчанин Kiev_IVAN кидав в цій темі посилання на рішення ВСУ, де міститься зовсім інший висновок. Так що в принципі, можете спробувати відстоювати позицію, що строк ще не пройшов.

11/10/18 13:11  999? > dkl    9/10/18 14:35Дерево
В мене також соцвиплата. Особа вступила в листування з органом, яке тривало майже два роки. Зараз, коли дійшло до позову, орган заявив про сплив позовної давності, оскільки особа на момент першого звернення знала, що її права порушені

11/10/18 10:38  Студент_неОтправить письмо > Kiev_IVAN    11/10/18 07:39Дерево
Чомусь певен що це не буде прийматися до уваги суддями по справам для звичайних пенсіонерів (не переселенців). Тим більше що це здається стосується тільки "нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу". Щодо невірного нарахування х.з.
Скоро буде можливість перевірити.
П.С. У всіх проблема з реєстром?

11/10/18 07:39  Kiev_IVAN > dkl    10/10/18 09:36Дерево
Я так розумію, що щодо заробітних плат, пенсій, соціальних виплат строк звернення до адмінсуду не обмежений 6 місяцями: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

10/10/18 15:01  dkl > Евгений Осычнюк    10/10/18 14:55Дерево
:)) Ну головне, що Ви добре розрізняєте матеріальне і процесуальне право

10/10/18 14:55  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > dkl    10/10/18 12:32Дерево
Ні, не буду, бо я дійсно не на екзамені. Якщо Вам треба - шукайте відповідь самостійно, питання нескладне.

10/10/18 13:49  dkl > Студент_не    10/10/18 13:00Дерево
Ви мене неправильно зрозуміли:) Це, взагалі, не моє питання. Просто у нас тут з Євгеном виникла невеличка суперечка. І моє питання до нього я задав з метою прояснення його позиції по суті даної теми.

10/10/18 13:00  Студент_неОтправить письмо > dkl    10/10/18 12:40Дерево
Вам звичайно видніше суть вашого питання, але ж ви по КАС збираєтесь звертатися?

10/10/18 12:40  dkl > Студент_не    10/10/18 12:36Дерево
Пан Корсіков питав не про строк звернення до суду, а про строк, за який суд повинен перерахувати пенсію у разі задоволення позову. А це різні речі. А моє питання до пана Евгена стосується зовсім іншого, а саме, протягом якого строку особа має право звернутися до суду за захистом свого порушеного права щодо нарахування йому платежів як особі, постраждалій від ЧАЕС.

10/10/18 12:36  Студент_неОтправить письмо > dkl    10/10/18 12:32Дерево
А чим ваше питання відрізняється від вашої відповіді корсікову?

10/10/18 12:32  dkl > Евгений Осычнюк    10/10/18 12:21Дерево
Я ж Вам описав конкретну ситуацію, з якої зрозумілі підстави позову та юрисдикція. Не могли б Ви опуститись з вершини Ваших безмежних знань та надати відповідь на конкретне питання: в описаній ситуації, який строк є у громадянина для того, щоб звернутися за захистом свого порушеного права до суду? Чи будете продовжувати відповідати загальними фразами як студент на екзамені?

10/10/18 12:21  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > dkl    10/10/18 09:36Дерево
Я так зрозумів, що Ви не відрізняєте процесуальне право (строк вчинення процесууальних дій, зокрема - строк зверннення до суду, передбачений КАСУ), і матеріальне (строк позовної давності, передбачений ЦК). Ці строки визначаються окремо, у залежності від підстав позову, і процесуальної юрисдикції.

10/10/18 09:36  dkl > Евгений Осычнюк    9/10/18 20:09Дерево
Якщо для Вас тут так все ясно, то дайте, будь-ласка, відповідь на наступне питання: припустимо, є позов особи до управління праці та соцполітики про здійснення виплат, передбачених законом для осіб, постраждалих від Чорнобильскої катастрофи. Який строк повинен застосовуватись для звернення до суду до такого позову: 3 роки за ЦК чи 6 місяців за КАС?

10/10/18 09:19  dkl > Евгений Осычнюк    9/10/18 20:09Дерево
Ну може для Вас нічого "тонкого" тут і не має. Але мені здалося, що з Вашої першої відповіді автору теми слідувало зовсім не те, що Ви написали потім і що передбачено судовою практикою. Тому я і написав. Якщо неправильно зрозумів перший Ващ пост, то вибачте.

10/10/18 09:16  dkl > korsikov    9/10/18 22:21Дерево
Це різні речі. І позовна давність за ЦК, і строк звернення до адмін суду - це строк, протягом якого особа може звернутися до суду. І якщо цей строк дотриманий, то порушене право підлягає захисту за весь період його порушення. Тобто, якщо Ви виграєте справу, то пенсію Вам перерахують за весь період неправильного нарахування

9/10/18 22:21  korsikovОтправить письмо > Евгений Осычнюк    9/10/18 20:09Дерево
А якщо спір з пенсійним фондом щодо невірно нарахованої пенсії? Помилка була виявлена в межах 3-х річної позовної давності. Особа дізналася про порушення свого права і подала в суд через місяць після відмови ПФУ в перерахунку. Перерахувати повинні в межах 6-ти місяців чи в межах 3-х років?

9/10/18 20:09  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > dkl    9/10/18 17:38Дерево
Що там "тонкого", і що за межа? Ніякої "межі" не існує, у будь-якому спорі може бути застосовані положення про позовну давність, якщо це входить в предмет спору. Інше питання, що в публічно-правових спорах цивільні відносини зазвичай відсутні, тому і заявляти про позовну давність не приходиться.

9/10/18 17:38  dkl > Евгений Осычнюк    9/10/18 17:00Дерево
Не все так однозначно. От почитав коментарі до КАСУ, а також деяку практику ВАСУ. Там міститься точка зору, що строк позовної давності, передбачений ЦК - стосується цивільно-правових відносин, а КАС регулює публічно-правові спори, тому на них строки давності не поширюються, а поширюються строки звернення до адмін суду, передбачені КАСУ. Щоправда, в ухвалі ВАСУ прочитав, що строки давності за ЦК можуть все ж таки застосовуватись в адмін процесі, але виключно по відношенню до цивільно-правових вимог, заявлених разом із вимогами публічно-правовими в одному адміністративному позові (наприклад, вимог про відшкодування шкоди, спричиненої незаконним рішенням). Хоча все це дуже неоднозначно виглядає, оскільки межа дуже тонка.

9/10/18 17:00  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > 999?    9/10/18 13:46Дерево
Матеріальне право діє незалежно від процесуального. Позовна давність - це матервіальне право.

9/10/18 14:35  dkl > 999?    9/10/18 13:46Дерево
Цікаве питання. На мій погляд, ні. КАС - це спеціальний закон, який встановлює спеціальні правила, не лише щодо самих строків, а й стосовно наслідків їх пропуску тощо. Але я не впевнений. Судову практику з цього приводу не вивчав.

9/10/18 13:46  999? > Евгений Осычнюк    2/10/18 09:38Дерево
Чи підлягають застосуванню в адмінпроцесі норми ЦКУ щодо позовної давності? Наприклад щодо переривання, зупинення перебігу

2/10/18 09:38  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > oleg23    2/10/18 09:24Дерево
Общий принцип здесь в том, что "старше" норма специального закона, она и применяется. Исключения из этого правила - от лукавого.

2/10/18 09:24  oleg23Отправить письмо   Дерево
Стаття 122 КАС. Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Кто как понимает слово "або" в этой фразе?
Это у меня есть право выбора, обращаться в суд в сроки, установленные этик кодексом, або в сроки, установленные иными законами?
Или это суд выбирает?
Пример: обжалование решения таможни (через год). Суд возвращает, поскольку закончился установленный КАС срок.
Пример 2: обжалование протокола об административном правонарушении (через месяц). Суд возвращает, поскольку закончился установленный иным законом срок.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100