RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Визначення чи є певні споруди нерухомим майном

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

9/10/18 20:54  sorokan > chumas2    8/10/18 13:12Дерево
Як ми, юристи!, можемо розрізняти щось? Для цього є спеціалісти, чи то, навіть, експерти!

9/10/18 13:26  dkl > Marlboro!    9/10/18 13:18Дерево
Не можу погодитись. Якщо об'єкт не внесений в реєстр, то це лише означає, що право власності на нього не виникло в юридичному сенсі і не надає особі, що називає себе власником, всі права та гарантії, що витікають з права власності. Але на статус самого об'єкта це не впливає, як на мене. Іншими словами, не можна продавати такий об'єкт як рухоме майно за договором в простій письмовій формі лише на тій підставі, що об'єкт не внесено до реєстру (в такому разі такий договір буде недійсним).

9/10/18 13:18  Marlboro! > Marlboro!    9/10/18 13:17Дерево
На цей закон також доречно посилатись якщо спірний обєкт створено після 2013 року.
Якщо він не внесений в реєстр, то нерухомістю не являється в будь-якому випадку.

9/10/18 13:17  Marlboro! > chumas2    8/10/18 13:12Дерево
Загалом непогана вказівка є в ч.4 ст.5 ЗУ про реєстрацію речових прав:
4. Не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії.

9/10/18 11:33  dkl > chumas2    8/10/18 13:12Дерево
Особисто мені нічого про судову практику, яка б роз'яснювала, що є нерухомістю, а що не є, невідомо. І в принципі, як на мене, такої практики узагальнюючи і бути не може, оскільки це суто технічне питання. Так, закон (ЦКУ) встановлює головний принцип, що нерухомістю є те, що нерозривно пов'язане із землею. А от вирішення питання в кожному конкретному випадку, чи є такий нерозривний зв'язок, чи ні, залежить від технічних особливостей тої чи іншої споруди. Тобто, у разі виникнення спору з цього приводу, це питання, як на мене, повинно виноситись на розгляд будівельно-технічної експертизи, оскільки сам суддя не може без спеціальних знань відповісти на це питання. З приводу нормативних актів є таке:
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
ЗАТВЕРДЖЕНО і введено в дію наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 р. N 507 
Державний класифікатор будівель та споруд
ДК 018-2000

8/10/18 13:12  chumas2Отправить письмо   Дерево
Добрий день, колеги! Вітаю Вас з професійним святом!

В мене є запитання щодо визначення поняття «нерухоме майно» в частині споруд (із будинками та будівлями все зрозуміло) в нормативних актах та судовій практиці.
В суді виникло питання, чи є певна споруда, пов’язана із землею, нерухомим майном, або ні, і як наслідок, чи поширюється на цю споруду правовий режим нерухомого майна.

Раніше діяли непогані в цьому відношенні Методичні Рекомендації стосовно визначення нерухомого майна, що знаходиться на земельних ділянках, право власності на які підлягає державній реєстрації, затверджені Наказом Міністерства юстиції від 14.04.2009 р. N 660/5.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] В цьому наказі розписувалися характеристики окремих об’єктів, та вказувалося чи є вони нерухомим або рухомим майном – автозаправні станції, дамби, машиномісця, пірси, МАФи і т.н. Але цей наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 599/5 від 07.04.2014 р.

Тому в мене питання, чи є якісь Пленуми ВСУ, або постанови нового Верховного суду, або практика Європейського суду з прав людини, де б розписувалося, що є нерухомим майном, або які споруди можна вважати нерухомим майном, а які не можна вважати нерухомістю. Або може хтось знає якісь нормативно-правові акти, які б регулювали питання віднесення різних категорій споруд до нерухомого майна.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100