RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Продаж іпотекодавцем квартири, в якій прописані діти

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

31/10/18 15:51  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    31/10/18 08:45Дерево
Ще раз прочитайте, що я написав. Уважно.

31/10/18 08:52  Іпотека > Іпотека    31/10/18 08:45Дерево
Крім того, на вселення до батьків їх неповнолітніх дітей, відповідно до положень Житлового кодексу України, згода власника будинку (квартири) не потрібна. Тим більше не потрібна згода іпотекодержателя.

31/10/18 08:45  Іпотека > Евгений Осычнюк    31/10/18 07:48Дерево
Так, згідно ч.4 ст.29 ЦКУ дитина має право користування тим же житлом, що й один з батьків, з яким дитина проживає.
Саме ця норма мене турбує.

31/10/18 07:48  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    31/10/18 07:18Дерево
Якщо нотарь поголиться посвідчити, то шансів на визнання такого правочину недійсним все рівно не буде. Відповідач, наприклад, зможе заявити зустрічний позов про визнання особи такою, що не мала права на користування приміщенням. Якщо нотарь відмовиться - то тоді можна або звертатися по КАСУ до органу, що зареєстрував дитину (якщо були порушення на цьому рівні), або з позовом до дитини (в особі одного з батьків) про визнання особи такою, що не мала права на користування приміщенням.

31/10/18 07:18  Іпотека > Евгений Осычнюк    30/10/18 15:21Дерево
Мати дитини зареєстрована в іпотечний квартирі і дитина живе з нею.
Тому я й процитував ч.4 ст.24 ЦКУ - "або одного з них, з ким вона проживає".
На час укладення договору іпотеки дитина була зареєстрована з батьком в іншому населеному пункті.

30/10/18 15:21  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    30/10/18 12:22Дерево
Тим більше, якщо батьки зареєстровані в іншому житлі - то це ще одне порушення.

30/10/18 15:20  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    30/10/18 12:11Дерево
Правильно Ви мене зрозуміли. Неправдивості заяви про відсутність прав не буде, тому що права таки відсутні, наявна лише реєстрація місця проживання. "Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод...," [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

30/10/18 12:22  Іпотека > Евгений Осычнюк    30/10/18 11:50Дерево
Щодо твердження "реєстрація місця проживання є похідною від права проживання, а його не було" - Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає - це зазначено в ч.4 ст.29 ЦК.

30/10/18 12:11  Іпотека > Евгений Осычнюк    30/10/18 11:50Дерево
Нульова перспектива для іпотекодавця? Я правильно Вас зрозумів?
Перепитую, бо я - іпотекодержатель, нотаріус не задовольняється моєю заявою, як продавця, хоче додатково витребувати довідку від відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб.
В довідці буде зазначено, що в квартирі прописані діти.
Але ж після отримання довідки нотаріусом і його подальшої відмови посвідчити договір моя заява іншому нотаріусу про відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування квартирою буде завідомо неправдивою.
Крім того, оригінал свідоцтва про право власності іпотекодавця знаходиться у мене, як прописували дітей без документа про власність невідомо.

30/10/18 11:50  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    30/10/18 11:47Дерево
Перспектива приблизно "0", тому що сутністю іпотеки є пріорітет прав іпотекодержателя перед будь-якими іншими правами. Крім того, реєстрація місця проживання є похідною від права проживання, а його не було.

30/10/18 11:47  Іпотека > Іпотека    30/10/18 10:32Дерево
В договорі іпотеки зазначено, що іпотекодавець зобов'язується не реєструвати в квартирі будь-яких осіб без письмового дозволу іпотекодержателя.

30/10/18 10:32  Іпотека > Евгений Осычнюк    30/10/18 09:59Дерево
Найти нотаріуса, який посвідчить договір, можна.
Цікавить перспектива подальшого відстоювання договору в суді, коли подадуть позов про визнання його недійсним на підставі ч.4 ст.12 Закону про основи соціального захисту - Для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону.

30/10/18 09:59  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Іпотека    29/10/18 21:44Дерево
Реєстрація дітей без згоди іпотекодержателя є порушенням закону. "2.7. Якщо рішенням суду або договором про задоволення вимог іпотекодержателя передбачено право іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки будь-якій особі-покупцеві, посвідчення таких договорів здійснюється за загальними правилами посвідчення договорів відчуження". [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Загальні правила включають також: "1.8. При посвідченні правочину щодо відчуження нерухомого майна відчужувач цього майна подає заяву про наявність/відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном". З іншого боку, прямої заборони на продаж майна з зареєстрованими дітьми немає, а поняття "наявність/відсутність прав" пов"язане з правами, які виникають відповідно до закону, а не уявними. Тобто, нотарь може посвідчити продаж, якщо буде впевнений, що реальних прав на іпотечну нерухомість дитина не може мати в силу закону. А може відмовити, і послати дуже далеко - тобто в суд, за скасуванням реєстрації.

29/10/18 21:44  Іпотека   Дерево
Чи можливо укласти договір, передбачений ст. 38 Закону про іпотеку, якщо в квартирі прописані діти?
На час передання квартири в іпотеку діти прописані не були, їх прописали пізніше.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100