RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Як позбутися виконавчого збору?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/07/20 12:50  ViraMorozОтправить письмо > ukrtan    21/11/18 21:07Дерево
Добрий день, розкажіть будь-ласка, як вирішилося ваше питання. Справа в тому,що ми потрапили в схожу ситуацію, але не через апеляційну скаргу, а в процесі провадження звернулися до суду, про затвердження Мирової угоди. Угода є, з графіком погашення на три роки, а виконавці уперлися - платіть виконавчий збір, лише потім розблокуємо рахунки і знімемо арешти.

21/11/18 21:07  ukrtanОтправить письмо > alexkievua    21/11/18 13:53Дерево
Дуже дякую за відповідь! Подумаю над вашою порадою.
А ось мій спосіб - якщо рішення не було оскаржено, домовляєтеся з стягувачем (а це буде обовязковою вашою вимогою в домовленості про оплату боргу) і подаєте апеляційну скаргу (тут головне мати підстави для поновлення строків на апеляціійне оскарження!). І на стадії апеляційного розгляду укладаєте із стягувачем (позивачем) мирову угоду. Таким чином, апеляційний суд скасовує рішення 1 інстанції і затверджує мирову угоду - а це є підставою для закінчення вик. провадження без стягнення вик. збору.

21/11/18 13:53  alexkievuaОтправить письмо > ukrtan    20/11/18 18:32Дерево
Если практики нет, то её надо создавать. Сейчас даже если взыскатель забирает исполнительный, то исполнитель выносит постанову о взыскании всех сумм и 10% и расходов ИП.
Но можно подумать, хотя возможно и ошибаюсь.
ч.4 ст. 42 ЗУ Про ВП На стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум згідно з вимогами цього Закону або у випадку повернення виконавчого документа стягувачу чи закінчення виконавчого провадження у разі необхідності примусового стягнення з боржника витрат виконавчого провадження виконавцем виноситься постанова про їх стягнення.
Данная норма дублируется в п. 4 ч. 2 р. VI Інструкції з організації примусового виконання рішень (Мінюст №489/20802 від 02.04.2012р.).
Тобто стягуються витрати ВП! А саме: ч. 2 ст. 42 Витрати органів державної виконавчої служби та приватного виконавця, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень, є витратами виконавчого провадження. Далі: ч. 1 ст. 42 Кошти виконавчого провадження складаються з:
1) виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому статтею 27 цього Закону, або основної винагороди приватного виконавця;
2) авансового внеску стягувача;
3) стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження.

Тобто маємо, що витрати це окреме стягнення, яке входить в поняття коштів ВП. Але ні де не зазначено, що при поверненні чи закритті ВП потрібно стягувати кошти ВП! Зазначено, що стягуються витрати ВП.

Види та розмір витрат виконавчого провадження (Мінюст № 1300/29430 від 30.09.2016р). Де за 10% теж ні чого не зазначено.

Якось так. Але в будь якому разі ВС з цим не погодиться і спір потрібно буде вирішувати в судовому порядку.

ukrtan Ви сказали, що знаєте один спосіб, але зараз він вам не підходить. Але ж поділіться. Цікаво.

20/11/18 18:32  ukrtanОтправить письмо > Yura0101    20/11/18 17:24Дерево
Закон я читала (і стару, і нову редакцію). По ньому варіантів я не бачу.
"Куча тем" я не знайшла, хоч і шукала. А ті, що знайшла, уже не актуальні. Мені потрібна свіжа практика. Знаю один спосіб, але в моєму випадку я не зможу його застосувати. Кому буде цікаво - напишу. Дуже важливо почути інші варіанти.

20/11/18 17:24  Yura0101Отправить письмо > ukrtan    20/11/18 16:18Дерево
в старой редакции ЗУ было так:
Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.
с 03.07.2018 стало так
Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів.
А вообще куча тем с кучей практики по данному вопросу, вы видно даже ЗУ не открывали, не говоря о поиске по форуму

20/11/18 16:18  ukrtanОтправить письмо   Дерево
Шановні колеги, прошу поради!
У людини є борг за рішенням суду, який він готовий оплатити напряму кредитору (кредитор готовий надати суттєву знижку). Але є виконавче провадження і лише викон. збір становить 230000 грн.
Якщо боржник перерахує кошти напряму стягувачу, чи є спосіб уникнути такої великої суми вик. збору? Можливо у когось уже є практика з цього питання?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100