RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Як сформулювати вимогу в суді про поновлення односторонньо розірваного договору?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

1/12/18 19:24  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    1/12/18 17:55Дерево
Це не фокус, це - аналогія. Спробуйте зрозуміти, про що йдеться.

1/12/18 17:55  антибанк > Евгений Осычнюк    1/12/18 07:43Дерево
Я не спеціаліст циркового жанру, фокусами не займаюсь.

1/12/18 07:43  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    30/11/18 19:35Дерево
Якщо Ви відвели погляд від предмету, то він зник?

30/11/18 19:35  антибанк > Евгений Осычнюк    30/11/18 18:36Дерево
Чи розірвання договору не призводить до припинення прав передбачених договором?

30/11/18 18:36  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    30/11/18 16:55Дерево
Ви взагалі відрізняєте поняття "розірвання договору" і "припинення права"? Наприклад, був укладений договір оренди, і орендар в односторонньому порядку розірвав договір, повідомивши про це орендодавця, і припинивши сплачувати орендну плату. Якщо така дія відповідає закону та укладеному договору - то порушення права не відбулося, і будь-яке звернення до суду буде безпідставним. Якщо не відповідає - до оредодавцю не потрібно подавати позов про "відновлення дії договору" або щось на кшалт цього, позов буде про стягнення орендної плати. В процесі судового розгляду суд в мотивувальній частині рішення зазначить, що договірні відносини тривають надалі, і стягне орендну плату (тобто захистить порушене право на отримання плати за користування майном). Так Вам зрозуміліше? А взагалі, питання поставлене Вами абстрактно, потрібно вказати, про який вид договору йдеться.

30/11/18 16:55  антибанк > Евгений Осычнюк    30/11/18 15:34Дерево
Ви знаєте такий договір який не містить прав чи обов'язків сторін?
Мені не відомо такі договори.
Може у вас є судова практика яка каже що розірвання договору не порушує прав, ну тоді покажіть. У вас є якась нормативка?

У мене наприклад є нормативка ЦКУ
Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків
. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:
1) договори та інші правочини;

Якщо права виникають на підставі договору то припинення договору означає припинення прав.
Так, чи ні?

30/11/18 15:54  антибанк > Rossi    30/11/18 15:14Дерево
Тобто ви хочете сказати що (дія) одностороннє розірвання договору без фактричних причин є нікчемною?
Як на мене вона є оспорюванною бо нікчемним є тільки те, що прямо вказано у законі, а такого варіанту як ви вказали я в ЦКУ не бачив, може і є у судовій практиці, покажіть бо я на роздоріжжі.

Натомість я приводжу до прикладу рішення суду у яком суд прямо вказує на те що договір був незаконно розірванний
За таких обставин апеляційний суд приходить до висновку, що відповідач в порушення приписів законодавства в односторонньому порядку розірвав договір банківського рахунку, а тому апеляційну скаргу слід задовольнити...
Але у резолютивній частина суд не вказує вимогу позивача "відновити дію договору" а вказує "Визнати незаконним розірвання договору"

30/11/18 15:34  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    30/11/18 13:16Дерево
"Сам факт безпідставного розірвання договору незалежно від того, що кому із сторін має передати, продати чи інше вже є порушенням права" - права на що саме?

30/11/18 15:14  Rossi > антибанк    30/11/18 15:02Дерево
Возобновлять можно тот договор, который прекратился. Не имея оснований, сторона не могла расторгнуть договор, а значит он так и не прекращался. Иными словами, суды рассматривают односторонние действия стороны по расторжению договора без наличия соответствующих оснований как юридически ничтожные.

30/11/18 15:02  антибанк > Rossi    30/11/18 14:32Дерево
Моя логіка наступна.
Значить контрагет скористався правом на розірвання договору в односторонньому порядку, наслідком якого є припинення його зобов'язаннь.
Я виходжу з ч. 4 ст. 16 ЦКУ Захист цивільних прав та інтересів судом
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;

Тобто порушення я кваліфікую як незаконнне розірвання договору, а захист в суді як відновлення становища, тобто відновлення договору, наслідком якого є відновлення зобов'язання контрагента.

Позовну вимогу планую ось таку.
Прошу відновити дію договору з (дата) та зобов'язати відповідача (вчинити певні дії).

30/11/18 14:32  Rossi > антибанк    30/11/18 14:21Дерево
Когда вы хотите, например, взыскать с должника задолженность, вы ведь не пишите в просительной части "прошу признать наличие долга"? Вы пишите "взыскать". Но прежде чем взыскать, суду нужно установить наличие долга. Как же, по-вашему, суд это сделает, если вы не просили?

Если уж непременно хочется, чтобы соответствующий вопрос о договоре был отражен в резолютивной части решения (а не мотивировочной), заявите дополнительно требование "признать действия по расторжению неправомерными, а договор - действующим".

30/11/18 14:21  антибанк > Rossi    30/11/18 13:58Дерево
"суд будет исходить из того, что договор действовал"
Справа в тому, що якщо суд щось не попросити то він скажить, а ви і не просили.
Я зустрічаю в реєстрі подібного роду позовні вимоги "відновити дію договору" які були задоволені судом. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

І у мене виникає питання що саме просити суд
"відновити дію договору"
"визнати незаконним розірвання договору" (тобто одностороннє розірвання)
"відновимти дію договору та зобов'язати виконати зобов'язання"

30/11/18 13:58  Rossi > антибанк    30/11/18 13:16Дерево
Заявляйте исковые требования относительно неисполнения обязательства и ссылайтесь на отсутствие оснований для прекращения обязательства. Суд в процессе рассмотрения этих требований выяснит, были ли у стороны основания для одностороннего расторжения договора; если не было, суд будет исходить из того, что договор действовал.

30/11/18 13:16  антибанк > Евгений Осычнюк    30/11/18 12:48Дерево
Ви випадково не з адміністративного судочинства?
Бо там постійно перше заперечення, що не маєте право на позов бо це не порушує ваші права.
Сам факт безпідставного розірвання договору незалежно від того, що кому із сторін має передати, продати чи інше вже є порушенням права.

З вашого
Порушення буде лише тоді, коли контрагент не виконає свої обов"язки по договору - саме це і буде предметом позову.
Ну так сторона і не виконує свої зобов'язання на підставі того, що розірвала договір, в односторонньому порядку.

30/11/18 12:48  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    30/11/18 12:21Дерево
Вам порада потрібна, чи дискусія? Тому залиште свої думки про "кандидата" при собі. По суті Вашого питання - суд захищає лише порушене право. Яким чином сам факт одностороннього розірвання договору порушив Ваші права? Порушення буде лише тоді, коли контрагент не виконає свої обов"язки по договору - саме це і буде предметом позову.

30/11/18 12:21  антибанк > Евгений Осычнюк    30/11/18 07:07Дерево
У нас договір міг бути розірванний на підставі певних обставин, які не настуили, контрагент формально послався на ті обставини і розірвав догові і ви кажете, що хоч ті обставини і не відбулись оскаржити розірвання договору неможливо.

30/11/18 12:16  антибанк > Евгений Осычнюк    30/11/18 07:07Дерево
Ого це заява на кандидата юридичних наук тягне "Якщо розірвано на формально законних підставах - то взагалі немає за що позиватись".

30/11/18 07:07  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > антибанк    29/11/18 18:36Дерево
Якщо Ви вважаєте, що договір розірвано без законних підстав, то "відновлювати" його не треба. Позов подається щодо невиконання умов договору. Якщо розірвано на формально законних підставах - то взагалі немає за що позиватись.

29/11/18 18:36  антибанк   Дерево
Контрагент розірвав договір в односторонньому порядку, тепер через суд необхідно відновити дію договору.
Як правильно сформулювати позивну вимогу по (ЦПК) про відновлення дії договору?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100