RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відносини між ФОП (бухгалтерські послуги)

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

4/01/19 09:58  КИКАОтправить письмо > mikusyak    3/01/19 15:01Дерево
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] "Отсутствие в договоре ГПХ объема работ проверяющие расценивают как один из признаков скрытых трудовых отношений"

3/01/19 15:41  КИКАОтправить письмо > mikusyak    3/01/19 15:01Дерево
Сумнівів щодо дозволеності такої діяльності нема. Є сумніви щодо формалізації процесу.
А якщо взагалі без договору? Рахунок "Обробка документів та складання звітності за "період" + акт.
Я ще в текст рахунку та акту, де найменування товарів, робіт, послуг, додаю номер і назву КВЕДа, щоб хоч в мене питань не виникало, на яку діяльність складені документи (у нас виробництво різного)

3/01/19 15:01  mikusyak > КИКА    3/01/19 11:30Дерево
Я вчора надіслав запит в ДФС щодо того чи може один ФОП надавати бухгалтерські послуги іншому ФОПу на його території, то мені відповіли, що дане питання не належить до їх компетенції, оскільки вони надають роз'яснення тільки щодо оподаткування. Ну і надали стандартну відповідь, що ФОП, який надає бухгалтерські послуги може перебувати на спрощеній системі оподаткування.

3/01/19 11:30  КИКАОтправить письмо > mikusyak    2/01/19 18:43Дерево
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Чи може бути єдинником ФОП, яка надає бухгалтерські послуги?
Враховуючи те, що діяльність у сфері бухгалтерського обліку та діяльність у сфері аудиту за своєю сутністю є різними видами діяльності, то фізичні особи – підприємці, які надають виключно бухгалтерські послуги мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платникам єдиного податку. (лист ГУ ДФС у м. Києві від 24.10.2016 р. № 6843/В/26-15-13-02-15)

Виходячі з цього, начебто можна зробити договір на абонобслуговування, але логіка податкової через декілька років може змінитися.
Індивідуальне податкове роз'яснення можливо допоможе.

3/01/19 10:33  Willy > mikusyak    2/01/19 18:43Дерево
Якщо як ФОП Ви матимете декількох клієнтів, це буде додатковим аргументом у Вашу користь щодо того, що у Вас саме цивільно-правові відносини, а не трудові.

3/01/19 01:37  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > mikusyak    2/01/19 18:43Дерево
то пишіть "послуги надаються на тeриторіі Замовника за місцeм збeрігання докумeнтаціі Замовника"

2/01/19 18:43  mikusyak > КИКА    2/01/19 17:40Дерево
Мене цікавить саме варіант, щоб співпрацювати з усіма своїми клієнтами як ФОП.
Тобто, на скільки я розумію, один з найкращих варіантів - це з усіма клієнтами, в т.ч. з основним ФОПом укладати короткостроковий договір про надання послуг, в якому, в якому прописувати перелік послуг (н-д: підготовка відомості нарахування з/п, звіту з ЄСВ, підготовка контракту і т.д.). І потім кожного кварталу переукладати новий договір.

2/01/19 17:40  КИКАОтправить письмо > mikusyak    2/01/19 15:40Дерево
1. Я б за таких обставин не укладала договір оренди робочого місця. Бо я приходжу і надаю послуги самому ФОПу, і більше нікому. Для отримання таких послуг він має забезпечити мені таке робоче місце. Саме тоді, коли я прийду, а не відповідно до розкладу роботи. (Це крім того, що треба додати вид діяльності ФОПу).
Коли податкова прийде на перевірку, то їй так само буде надане робоче місце, що ніяк не буде свідчити по трудові відносини.
Наприклад, коли на замовлення ФОПа йому прокладають кабель інтернет, то на цей період монтажники не орендують його приміщення. І коли приходять за викликом на пошкодження - також.
Так само сторонній ФОП = надавач бухпослуг приходить виконати замовлення.
Взагалі, це не ваше робоче місце, це місце, де зберігаються документи ФОПа, з якими ви працюєте на його замовлення.
2. Мені не подобається така фраза "надавати послуги з інформаційно-консультаційного супроводу поточної фінансово-господарської діяльності". На мій суб'єктивний розсуд це регулярне виконання поточної безперервної роботи. І це мене наводить на думку про трудові відносини більше, ніж можлива оренда. В залежності від домовленності з основним ФОПом, я б з усіма задіяними ФОПами раз на квартал укладала угоду про : "за первинними документами, наданими ФОП **** скласти звіт 1, звіт 2, звіт 3, скласти реєстри *** документів, перевірити сплату податків".
Тобто щоб з угоди вбачалась не поточна діяльність, а діяльність на конкретне замовлення у визначений термін за визначену винагороду.

Варіант: ви продовжуєте працювати у свого ФОПа як найманий працівник, а на інших як ФОП у вільний час на свій ризик. Звісно, з деякими домовленостями зі своїм ФОПом.

2/01/19 15:40  mikusyak > ОК АКА Олюня    2/01/19 14:34Дерево
Так, але коворкінг це оренда робочого місця в орендаря, який займається таким видом діяльності. А якщо в приміщенні роботодавця працюють 2 його працівники, і я буду орендувати ще одне місце і тут же надавати йому як ФОП бухгалтерські послуги, це однозначно дасть підставу контролюючим органам для кваліфікації таких відносин як прихованих трудових.

2/01/19 14:34  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > mikusyak    2/01/19 13:21Дерево
это коворкинг называется

2/01/19 13:27  stladyОтправить письмо > mikusyak    2/01/19 13:21Дерево
Так, можна включити пункт про ознайомлення з первинними документами на території замовника. Можна також прописати заборону виносити документи з території замовника.

2/01/19 13:21  mikusyak > stlady    2/01/19 09:19Дерево
З іншого боку, якби я працював сам в кабінеті, можна було б укласти із замовником-роботодавцем договір оренди приміщення, а так в кабінеті є ще 2 роб. місця і якщо укласти договір оренди робочого місця, це може викликати сумнів у перевіряючих органів, тим більше потрібно щоб замовник ще додатково мав вид діяльності, який дозволяє йому здавати в оренду нерухомість, або офісну техніку та меблі.

2/01/19 13:15  mikusyak > stlady    2/01/19 09:19Дерево
Так, варіант із загальною системою для мене не вигідний.
А ось, якщо в договорі про надання послуг зазначити: "Виконавець зобов’язується своїми силами та засобами на замовлення Замовника надавати послуги з інформаційно-консультаційного супроводу поточної фінансово-господарської діяльності Замовника з питань бухгалтерського та податкового обліку."
І одним із пунктів вказати: "З метою отримання від Замовника інформації необхідної для належного надання послуг за цим договором Виконавець має право ознайомлюватись із необхідною документацією Замовника на його території, з використанням, за необхідності, робочого стола та комп'ютера Замовника".

2/01/19 09:19  stladyОтправить письмо > ОК АКА Олюня    1/01/19 23:41Дерево
Взаємозалік у ФОПів-спрощенців заборонений, а працювати на загальній системі немає зиску.

1/01/19 23:41  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > mikusyak    1/01/19 22:00Дерево
1. пропишіть в договорі "послуги надаються на території підприємства Замовника"
2. візьміть в оренду робоче місце у Замовника-роботодавця, потім взаємозаліком закриєте.

1/01/19 22:00  mikusyak   Дерево
Доброго дня. Суть питання в наступному: останній рік працював бухгалтером у ФОП. В даний час знайшов, ще двох клієнтів, яким буду надавати бухгалтерські послуги, але вони хочуть щоб наші відносини були офіційно підтвердженими, а оскільки найману працю вони не використовують і за договором ЦПХ не мають бажання працювати, щоб не сплачувати податки, я вирішив оформитись ФОПом і надавати їм послуги на основі договору про надання бухгалтерських послуг. Зі своїм роботодавцем ми дійшли згоди про те, що я звільняюсь як найманий працівник і укладаю з ним договір про надання бух. послуг як ФОП. Однак мій роботодавець хоче щоб я і надалі надавав йому послуги в його приміщенні, тільки в статусі ФОПа. Як мені правильно оформити мої відносини зі своїм колишнім роботодавцем, щоб при перевірці контролюючими органами, їх не могли перекваліфікувати у трудові. Дякую.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100