RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Чи є спільним сумісним майно, придбане подружжям у часткову власність?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
30/05/19 07:21  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ликвидатор    30/05/19 00:28Дерево
Тут принциповий не сам факт отримання коштів, тобто не важливо, чи є дійсним правочин, по якому покупець став їх власником. Принциповим є те, як ідентифікувати кошти. На мою думку, єдиний варіант - це якщо кошти за придбане майно були перераховані з рахунку покупця, куди вони (у свою чергу) надійшли віз іншої особи, як дарунок, або спадок. І це за умови, що за період часу від надходження коштів до їх перерахування на рахунку не було інших коштів.

30/05/19 00:28  ЛиквидаторОтправить письмо > Евгений Осычнюк    29/05/19 08:34Дерево
Я з Вами цілком згодний, ніхто ж номерів купюр не переписував :)
Але подані докази суд оцінює за внутрішнім переконанням, тому я пошукав і знайшов таку практику нового ВС.

[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] ... суд апеляційної інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що ОСОБА_1 не доведено, що спірну квартиру він придбав за особисті кошти. Позивачем не надано беззаперечних доказів продажу його батьком квартири у місті Луганську саме за 13 тис. доларів США та отримання ним в дар вказаних коштів, а також придбання спірної квартири за ці кошти.
...
Доводи касаційної скарги про те, що недотримання письмової форми договору дарування не тягне за собою його беззаперечну нікчемність, не заслуговують на увагу.
Відповідно до частини п'ятої статті 719 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Отже, у разі укладення між позивачем та його батьком договору дарування грошових коштів на суму 13 тис. доларів США, такий правочин не лише має бути вчинений у письмовій формі, а й підлягає нотаріальному посвідченню.
Згідно з частиною першою статті 220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.

[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Заперечуючи проти позову, ОСОБА_5 зазначав, що спірна квартира була придбана за 75 000,00 дол. США, із яких: 10 000,00 дол. США - кредитні кошти, 65 000,00 дол. США - кошти, подаровані йому батьком ОСОБА_8, який того ж дня продав належну йому квартиру за 65 000,00 дол. США.
...
Відповідно до частини п'ятої статті 719 ЦК України договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
За відсутності нотаріально посвідченого договору посилання ОСОБА_5 на дарування ОСОБА_8 грошей є недоведеним.

29/05/19 08:34  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ликвидатор    29/05/19 07:44Дерево
"Стверджує, що на гроші, подаровані другом, був придбаний будинок, а за гроші, подаровані матір'ю, був здійснений ремонт будинку" - це доводить лише те, що у розпорядженні особи в певний час була певна сума коштів. А те, що саме на ці гроші куплений будинок - лише припущення. Те ж саме стосується і грошей матері.

29/05/19 07:44  ЛиквидаторОтправить письмо > Ликвидатор    4/01/19 17:58Дерево
Тепер колишній чоловік, щоб відсудити собі якусь частину будинку надав суду два договори дарування грошей.
За першим - друг чоловіка подарував йому 100 тис. доларів.
За другим - мати чоловіка подарувала йому 35 тис. доларів.
Стверджує, що на гроші, подаровані другом, був придбаний будинок, а за гроші, подаровані матір'ю, був здійснений ремонт будинку.
До договору дарування з матір'ю додана копія ощадної книжки Сбербанку Росії, згідно відміткам в якій, на рахунку матері в Росії була сума в рублях трохи більша ніж 35 тис. доларів, які вона зняла при переїзді до сина в Україну.

Обидва договори, звичайно, не посвідчені нотаріально.
Норма ч.5 ст.719 ЦКУ мені відомо.

4/01/19 17:58  ЛиквидаторОтправить письмо > AM    4/01/19 12:56Дерево
Дякую, саме з норми ч.3 ст.368 ЦКУ я й виходив, пишучи, що схиляюсь до 1-го варіанту.

4/01/19 12:56  AMОтправить письмо > Ликвидатор    4/01/19 12:06Дерево
3. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст.368 ЦК)

4/01/19 12:47  AMОтправить письмо > Ликвидатор    4/01/19 12:06Дерево
Вы же ведь сами написали - презумпция.
Презумпция есть предположение.
В СК так и написано "Вважається..."
Супруги опровергли эту презумпцию, купив дом в общую долевую собственность

4/01/19 12:06  ЛиквидаторОтправить письмо   Дерево
Під час шлюбу чоловік та дружина придбали будинок, покупцями зазначені вони обоє - по 1/2 частині кожен. Через деякий час чоловік подарував свою 1/2 частину дружині.
Чи залишився чоловік співвласником тієї 1/2 частини, яку за договором купівлі-продажу оформлена на дружину?
З одного боку - ні, бо будинок придбавався чоловіком та дружиною у спільну часткову власність (ч.1 ст.356 ЦКУ), і в договорі прямо зазначено, що покупці набувають будинок у спільну часткову власність, про що, будучи подружям, надають згоди один одному.
Чоловік свою частку подарував (ч.1 ст.361 ЦКУ), відтак не має права власності.
З іншого боку діє презумпція спільної сумісної власності подружжя на майно, придбане у шлюбі, і до укладення договору дарування обидві половини були спільним сумісним майном подружжя.
В цьому випадку чоловік при поділі майна має права на 1/4 частину будинку (1/2 частина від 1/2 частини, яку дружина отримала за договором купівлі-продажу).
Я схиляюсь до 1-го варіанту, але не впевнений у ньому на 100%.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100