RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Стягнення шкоди за самовільне захоплення орендованих земельних ділянок


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/02/19 13:38  MobileОтправить письмо > Marlboro!    5/02/19 12:03Дерево
Ваша позиція зрозуміла, однак хочу "поумничать":
За змістом приписів глав 82 і 83 Цивільного кодексу України для деліктних зобов'язань, які виникають із заподіяння шкоди майну, характерним є, зокрема, зменшення майна потерпілого, а для кондикційних - приріст майна в набувача без достатніх правових підстав.
При цьому вина заподіювача шкоди є обов'язковим елементом настання відповідальності в деліктних зобов'язаннях.
Для кондикційних же зобов'язань вина не має значення, оскільки важливим є сам факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої.
Таким чином, обов'язок набувача повернути потерпілому безпідставно набуте (збережене) майно чи відшкодувати його вартість не є заходом відповідальності, оскільки набувач зобов'язується повернути тільки майно, яке безпідставно набув (зберігав), або вартість цього майна.
Предметом нашого позову буде стягнення з ФГ «Х» безпідставно збережених коштів орендної плати за фактичне користування без належних на те правових підстав земельною ділянкою, яку орендує ФГ «А».
Так не легше буде?
Ще таке питання: розрахунки спричиненої шкоди раніше робила сільгосп інспекція, а зараз ми робимо це самостійно, згідно Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, або існує якийсь інший порядок?

5/02/19 12:05  Marlboro! > Marlboro!    5/02/19 12:03Дерево
*** аніж упущена вигода по варіанту № 1

5/02/19 12:03  Marlboro! > Mobile    5/02/19 09:55Дерево
По порядку визначення шкоди останню практику не підкажу.

Що стосується 1212, то це різні предмет і підстави позову. У Вас є два альтернативні і взаємовиключні варіанти дій:

1) ви можете вимагати відшкодування шкоди - це предмет регулювання глави 82 ЦКУ. Розмір шкоди = розмір орендної плати сплаченої громадянам. Плюс підходу в тому, що дуже легко і без проблем можна доказати розмір шкоди.
Також плюс в тому, що при розгляді справи суд встановить факт делікту (неправомірної поведінки) про який ви пишите - і цей факт надалі буде використаний як преюдиційний коли ви подасте другий позов про упущену вигоду.
Складність в тому, що доказувати упущену вигоду в українських судах важко, практика складна.

2) стягнення з ФГ "Х" безпідставно отриманої вигоди за користування землею по ст.1212. Це предмет регулювання глави 83 ЦКУ.
Загалом це легкий шлях і є відповідна практика.
Але треба розуміти, що безпідставне користування землею далеко не завжди буде означати наявність делікту (неправомірної поведінки).
За цим підходом стягнути упущену вигоду у вас вже не вийде - але ви можете вимагати безпідставно отримані ФГ "Х" доходи по ст.1214 ЦКУ. Складність застосування цієї норми полягає в тому, що вам треба доказати, що ФГ "Х" достеменно знало або з високою вірогідністю могло знати про те, що користується землею безпідставно. Вам також треба доказати розмір доходів (врожаю) які ФГ "Х" отримало (але наскільки я розумію ця сума вказана цим ФГ у поданому до вас позові). Також Ви маєте компенсувати вартість понесених ФГ "Х" витрат, тобто розмір доходів буде визначатись як різниця між вартістю врожаю та вартістю витрат на його отримання.
Скоріше за все ця сума буде нижчою, аніж упущена вигода по варіанту №2.

5/02/19 10:02  MobileОтправить письмо > Marlboro!    5/02/19 08:57Дерево
Ще таке: чи правильно буде просити, щоб фактичний користувач земельної ділянки (ФГ «Х»), який без достатньої правової підстави за рахунок орендаря цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти орендарю земельної ділянки (ФГ «А») на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України?

5/02/19 09:55  MobileОтправить письмо > Marlboro!    5/02/19 08:57Дерево
Так, безумовно! І це буде нашим другим кроком.
Свою тактику вибудовуємо на тому, що судове рішення, яким відповідача буде зобов’язано сплатити нам лише орендну плату, він не буде дуже завзято оскаржувати, а ми отримаємо рішення, яким буде встановлено факт протиправності його користування земельними ділянками. Хоч може це і зайве, хтозна.
Ще таке питання: розрахунки спричиненої шкоди раніше робила сільгосп інспекція, а зараз ми робимо це самостійно, згідно Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, або існує якийсь інший порядок?

5/02/19 08:57  Marlboro! > Mobile    5/02/19 08:53Дерево
Загалом все ок, хоча я б розглянув можливість подачі позову скоріше про відшкодування шкоди в розмірі сплаченої ФГ "А" орендної плати + упущена вигода за неможливість використання землі за запланованим призначенням.

5/02/19 08:53  MobileОтправить письмо   Дерево
Прошу обсудити наступну ситуацію:
Фермерське господарство «А» орендує у фізичних осіб земельні ділянки.
В 2018 році фермерське господарство «Х» земельні ділянки, які орендує ФГ «А», засіяло кукурудзою та зібрало вирощений врожай, при цьому орендну плату власникам сплатило ФГ «А».
З метою захисту свого права на вирощений врожай ФГ «Х» зверталося до господарського суду з позовом «Про визнання права власності на врожай» до ФГ «А», в якому зазначало, що працює на орендованих ФГ «А» землях, нібито, на підставі усної домовленості.
На нашу думку, позиваючись до ФГ «А» позивач ФГ «Х» визнав факт протиправного використання земельних ділянок, легітимним орендарем яких є ФГ «А»
Плануємо подати позов до ФГ «Х» про стягнення збитків у розмірі неодержаної орендної плати за використання земельної ділянки без укладення договору суборенди.
Чи є у присутніх якісь інші думки?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100