RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Оформлення купівлі-продажу частки в ТОВ одним учасником

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

5/07/19 18:20  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > sichnata    5/07/19 12:55Дерево
1) після утворення ТОВ "засновника" вже немає, є "учасник" 2) якщо одноосібний учасник відчужив певний % частки іншій особі, то приймати рішення про внесення змін до статуту вже будуть 2 учасника, і це вже буде не рішення, а протокол ЗЗУ.

5/07/19 12:55  sichnata > Евгений Осычнюк    5/07/19 10:53Дерево
Єдиний Засновник продає частину своєї частки іншій особі. Хочемо зробити одним махом ....провести зміну Учасників і внести зміни до статуту, щоб не бігати до нотаріуса та реєстратора декалька раз.
Цікавить як реєстратори проводять такі дії.
Зрозуміло, що це буде дві реєстраційні дії...але при поданні документів про зміну складу Учасників хочемо і оформити зміни до статуту.
Рішення засновника, так як в старому статуті усі зміни приймаються рішенням Засновника і загальні збори Учасників на внесення змін до статуту поки недоречні.
РІШЕННЯ № 3
Засновника "ХХХ"
м.ххх … ------------2019 р.

Я, Засновник «ХХХч», ІВАНОВ ІВАН ІВАНОВИЧ, реєстраційний номер облікової картки платника податків ХХХ, паспорт: ХХХ місце проживання зареєстровано за адресою: ХХХ
новий співзасновник «ХХХ», громадянка України ПЕТРОВА ІРИНА ПЕТРОВНА , реєстраційний номер облікової картки платника податків ХХХ, паспорт: ХХХ., місце проживання зареєстровано за адресою: ХХХ

в зв’язку з підписанням договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі Підприємства від --- р., складеному у простій письмовій формі з додержанням норм чинного законодавства, згідно якому ІВАНОВ ІВАН ІВАНОВИЧ передає у власність ПЕТРОВІЙ ІРИНИ ПЕТРОВНІ 30% статутного капіталу «ХХХч» номінальною вартістю 75030,00 грн (Сімдесят п’ять тисяч тридцять гривень 00 копійок)

ВИРІШИЛИ:
1. Внести зміни до відомостей про «ХХХ», що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а саме: до відомостей про Учасників юридичної особи щодо реєстрації місця проживання, а також виключення відомостей про місцезнаходження юридичної особи, у зв’язку із виключенням адміністративно-територіальних одиниць ХХХ
2. Внести зміни до Статуту "ХХХ" у зв’язку із зміною складу та відомостей про учасників Підприємства і затвердити новий перерозподіл часток Учасників Приватного підприємства «ХХХ» та їх номінальну вартість:
- ІВАНОВ ІВАН ІВАНОВИЧ – 70 % Статутного капіталу Підприємства номінальною вартістю 175070,00 грн (Сто сімдесят п’ять сімдесят гривень 00 коп)
- ПЕТРОВА ІРИНА ПЕТРОВНА – 30 % % Статутного капіталу Підприємства номінальною вартістю 75030,00 грн (Сімдесят п’ять тисяч тридцять гривень 00 коп)
3. Затвердити та підписати Статут "ХХХ" у новій редакції та провести його державну реєстрацію.
4. Призначити відповідального за проведення державної реєстрації нового Статуту Директора "ХХХ" ІВАНОВА ІВАНА ІВАНОВИЧА з правом передоручення своїх повноважень.

Підписи
ІВАНОВ ІВАН ІВАНОВИЧ________
ПЕТРОВА ІРИНА ПЕТРОВНА ____________

5/07/19 12:13  molot83Отправить письмо > merle.corey4    14/02/19 13:32Дерево
В аналогічній (тобто, навіть ідентичній) ситуації, я звернувся до юриста, який оформив папери за пару днів і потрати на це кілька тисяч гривень. Головне, що я позбавлений головного болю

5/07/19 10:53  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > sichnata    5/07/19 10:12Дерево
А навіщо "під час прийняття рішення", щоб був хтось присутній? Він що буде робити - заглядати підписанту через плече, штовхати під руку, або гопки скакати? Колишній учасник не модже бути "згоден", або "не згоден" з рішенням, бо він позбавляється своїх прав з моменту відчуження частки. Що для Вас "якось воно дивно виглядає", не розумію?

5/07/19 10:12  sichnata > merle.corey4    14/02/19 13:32Дерево
Протокол чи рішення?
Якщо дивитися на закон, то треба рішення. Але якось воно дивно виглядає.
Я схиляюся до наступного варіанту: роблю рішення єдиного учасника, але при цьому в рішенні розписую, чому він єдиний та як набув всі 100 % СК. Також прописую "особу, що присутня під час прийняття рішення" - а саме, колишнього учасника.
І на рішенні єдиного учасника ТОВ колишній учасник ставить підпис, що він з рішення згоден та заперечень не має (як я розумію, це робити закон не забороняє).
Как в итоге Вы оформили протокол или решение?

18/02/19 11:59  merle.corey4Отправить письмо > Helenka    18/02/19 11:17Дерево
За розмежування мух та котлет - дякую :)
Проте, особисто для мене, лишається відкритим питання акту. Якщо я не помиляюся, то новий закон не прив'язує до акту момент переходу частки.
Так чому тоді треба писати саме те, що частки та всі права по ній переходять по акту?

18/02/19 11:17  HelenkaОтправить письмо > merle.corey4    18/02/19 11:09Дерево
Да, вы путаете мухи с котлетами (выход участника в процессе выхода, когда его доля никому не передается, и отчуждение доли, результатом которого является утрата продавцом статуса участника) плюс смотрите старую практику. Сейчас новый закон об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью, новая редакция закона о государственной регистрации юридических лиц.
Вам прописали ход действий (протол), остальное - от лукавого.

18/02/19 11:09  merle.corey4Отправить письмо > протол    15/02/19 00:37Дерево
Доброго дня!
1. Хочу подякувати всім за відповіді.
2. Тепер в мене виникли ще питання :)
Відповідно до постанови ВГСУ "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин":
"...2.6. Право власності на частку в статутному капіталі ТОВ або ТДВ у третьої особи виникає з моменту укладення договору, якщо інше не встановлено домовленістю сторін (стаття 363 ЦК України). Набуття права власності на частку в статутному капіталі надає третій особі право на вступ до ТОВ..." [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Право власності переходить з моменту підписання договору. Чому всі говорять про акт? Акт я звісно зроблю.
Але планував писати в договорі, що право власності переходить з моменту підписання договору. Наскільки правильна ця позиція?

3. І можливо я плутаю котлети з мухами, але в ст. 24 "Про ТОВ та ТДВ" написано:
"...5. Учасник вважається таким, що вийшов з товариства, з дня державної реєстрації його виходу. Вихід учасника з товариства, внаслідок якого у товаристві не залишиться жодного учасника, забороняється...".
По - ідеї, учасник також виходить з ТОВ після продажу частки. Що підводить до того, що треба робити протокол ЗЗУ, де буде 2 учасники, вихід одного із них буде зафіксовано протоколом.

15/02/19 00:37  протол > merle.corey4    14/02/19 13:32Дерево
Там намного проще все.

1 этап:
- делаете простой письменный договор купли-продажи (не нотариальный), если он вам нужен.
- подписываете у нотариуса Акт приема-передачи части СК (вот этот вот документ самый главный для регистратора).
- можете для себя (если вам хочется) составить ПРОТОКОЛ (не нотариальный), где подпишутся два участника и опишут передачу доли на основании Акта приема-передачи.
Все это дело регистрируете у регистратора (конечно же с карточкой и оплатой пошлины)

далее, если устав необходимо менять (в том случае, если в нем указаны данные учредителей), то тогда вот:
2 этап (когда в реестре светится уже один собственник со 100%):
- делаете уже Решение единого собственника о изложении устава в новой редакции (нотариальное)
- устав (нотариальный)
- и к регистратору (с карточкой и оплатой пошлины)

14/02/19 16:27  Amentet > Rossi    14/02/19 13:42Дерево
Добрый день. Подскажите пожалуйста,я правильно понимаю, что теперь регистрационный сбор при смене участников платится 2 раза?
Первый раз - собственно за само изменение в Реестре.
Второй раз - за новую редакцию устава, в случае если в уставе оставили раздел об участниках.
Заранее спасибо за ответ.

14/02/19 13:42  Rossi > merle.corey4    14/02/19 13:32Дерево
Для смены участника протокол не нужен, изменения в реестр только по акту приема-передачи доли.
Если у вас в уставе все еще указаны участники, то потом единственный участник своим решением утвердит новую редакцию устава.

14/02/19 13:32  merle.corey4Отправить письмо   Дерево
Доброго дня.
Хотілося би почути думку колег стосовно наступного.

1. Є ТОВ "Рога і копита" (ТОВ РІК). В ТОВ РІК - 2 учасники, в кожного 50 % СК.
Один учасник продає іншому свої 50 % СК.
По договору право власності переходить з дати підписання та посвідчення нотаріально (договір буде робитися в нотаріуса).

2. Раніше в такому випадку робив протокол ЗЗУ, де прописував, що згідно договору частка СК переходить до нового учасника, в якого вже 100 % СК. Відповідно, протокол підписували 2 Учасники, Статут - один. Реєстрували, проблем не виникало.

3. Зараз же є ст. 37 "Про ТОВ та ТДВ", яка говорить, що в ТОВ з одним учасником рішення приймаються одноосібно рішенням такого учасника.
По факту, після підписання та посвідчення договору купівлі - продажу учасник в ТОВ РІК буде вже один.

4. Як оформити в такому разі документи? Протокол чи рішення?
Якщо дивитися на закон, то треба рішення. Але якось воно дивно виглядає.
Я схиляюся до наступного варіанту: роблю рішення єдиного учасника, але при цьому в рішенні розписую, чому він єдиний та як набув всі 100 % СК. Також прописую "особу, що присутня під час прийняття рішення" - а саме, колишнього учасника.
І на рішенні єдиного учасника ТОВ колишній учасник ставить підпис, що він з рішення згоден та заперечень не має (як я розумію, це робити закон не забороняє).

5. Цікаво почути Вашу думку, можливо хтось був в аналогічній ситуації.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100