RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Повернення 1% пенсійного збору при купівлі квартири


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
8/01/21 21:37  kyivlegalОтправить письмо > bg nr1    15/10/19 18:27Дерево
"Огляд практики ВС свідчить, що приватизація не рахується таким придбанням вперше" - якої саме практики, не поділитесь ?

5/01/21 15:32  dannОтправить письмо > Elvina!!    5/01/21 10:37Дерево
Доброго дня. Вважаю, що це не буде вважатися першим придбанням житла, а тому врядчи має бути звільнення від сплати внеску до ПФ.
Можете звернутися із письмовим запитом (або у формі Заяви про звільнення від сплати 1%) до ПФ України, щоб отримати іх погляд та думку з цього приводу.

5/01/21 10:37  Elvina!! > dann    11/11/20 00:22Дерево
Доброго дня! Підкажіть, чи можливо повернути сплачений 1% пенсійного збору при купівлі квартири вперше (право власності отримали у грудні 2020 року), якщо за покупцем у Державному реєстрі прав на нерухоме майно зареєстрована 1/3 частка нерухомості у 2012 році, яка була передана з державного житлового фонду.

11/11/20 00:22  dannОтправить письмо > deemona    9/11/20 12:58Дерево
Тем, кто составил официальный текст по указанной по ссылке - РЕСПЕКТ! Так и должно быть в правовом государстве (ну, разве что с поправкой: и не нужен вот тот весь список документов, а просто скажите "Хочу вернуть, т.к. имею законное право").
В этом свете, можете попробовать также двинуться в направлении не судебного, а административного обжалования - написать в вышестоящий орган (ПФ Украины) отказ в рассмотрении Вашего обращения, приведя аргументы и эту ссылку (приложить: документы переписки). Этот способ не исключает Вашего права на последующее обращение в суд (только сроки сокращаются до 1 мес. после получения неудовлетворительного ответа от ПФУ, а сейчас у Вас проистекает 0,5-годовой срок на обращения в админсуд).

9/11/20 12:58  deemona > dann    9/11/20 02:28Дерево
Анатолий, большое спасибо за рекомендации!
Звонил девушке из ПФУ которая готовила ответ - допрашивал ее под разными углами, налицо полный отказ полюбовно урегулировать вопрос)
ХОТЯ ряд обладминистраций привели на своем сайте разъяснение, что взнос таки можно "вернуть", направив соответствующие документы в ПФУ. Например: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

9/11/20 02:28  dannОтправить письмо > deemona    5/11/20 22:10Дерево
К слову. Хотел Вам предложить еще (до обращения в суд) получить Справку в Ощадбанке и подать ее вместе с Заявлением в ПФ согласно пп. в) п. 15-2 Порядку. Т.е. заявить о неучастии в приватизации, о первой покупке и об освобождении от оплаты. Поведать, что на момент подписания договора не было на руках Справки из банка (или опустить эти детали), а сейчас вот есть. Попросить вернуть излишне уплаченные деньги.
И тогда уже, получив отказ, идти в суд. Если пожелаете.

8/11/20 00:28  dannОтправить письмо > deemona    5/11/20 22:10Дерево
Ох, сочувствую...
А ПФ - крутецки выкрутился из ситуации!
Я бы посоветовал Вам поискать разъяснение ПФУ указанной Постановы в части "когда и кому подавать заявление".
При этом, как мне кажется, закон ведь никто не отменял - потому есть все основания с любым отказом ПФ идти в суд. Ведь Постанова - это подзаконный акт, а Закон - есть закон.
Если что, извините за рекомендации. Я не юрист. Хоть и не стану скрывать, что в некоторых аспектах правоприменения имею разумение не хуже многих юристов.
Удачи!

5/11/20 22:10  deemona > bg nr1    16/10/19 16:52Дерево
Добрый день!
Не знаю как действовать - оформил квартиру 02.10 не зная о новой постанове. Пошел дейстовать по проверенному сценарию - а не тут-то было - получил ответ от ПФУ что не выполнил требования постановы 866.

Враховуючи зазначене, при проведенні посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна Вами не було виконано умови підпункту “в” пункту 15-2 Порядку щодо надання заяви про звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна та підтверджуючих документів.
З огляду на наведене, Управління залишає Вашу заяву без розгляду.

Идти с этим в суд? Суд скажет что да, действительно не выполнил...

5/10/20 12:45  dannОтправить письмо > V2    1/10/20 08:44Дерево
Здравствуйте! Не интересовались ли, в Инструкцию нотариальных действий внесли соответствующие изменения или нет?
И по Постанове - не понятно: куда и кому подается заява и соответствующие документы - в ПФУ или нотариусу?
Спасибо.

1/10/20 08:51  V2 > V2    1/10/20 08:44Дерево
Але, цитуючи Добкіна, знову текст не так написаний.
1. "Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року)"

Цікаво, що це за довідка та який орган уповноважений такі довідки видавати?

2."Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності зазначених у підпунктах "в" і "г" пункту 152 цього Порядку інформації та документів".

Сполучник "і" має характер з'єднувального, отже охоплює всю сукупність, іншими словами і документи в пункті в), і документи в пункті г)?

1/10/20 08:44  V2 > TatyanaShap    16/10/19 12:26Дерево
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2020 р. N 866
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій
1. Пункт 152 доповнити підпунктами "в" і "г" такого змісту:
"в) особа придбаває житло вперше, що підтверджується заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя), та відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід'ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло, а також даними про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду. Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року);
г) особа перебуває у черзі на одержання житла, що підтверджується документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.".
2. Пункт 153 доповнити абзацом такого змісту:
"Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності зазначених у підпунктах "в" і "г" пункту 152 цього Порядку інформації та документів, що підтверджують звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування".

16/10/19 16:52  bg nr1 > dann    16/10/19 16:23Дерево
Нотаріусу, який(а) при цьому має бути не проти.
В них є якась звітність щодо цього, і замість доказів сплати в справу підшивається ця заява

16/10/19 16:23  dannОтправить письмо > bg nr1    15/10/19 18:27Дерево
І кому адресується така заява - нотаріусу, який посвідчує договір? Чи ця заява надається до ПФУ, а посвідчена її копія - нотаріусу?

16/10/19 12:26  TatyanaShapОтправить письмо > bg nr1    16/10/19 11:21Дерево
перенесли в нерухомість

16/10/19 11:21  bg nr1 > bg nr1    15/10/19 18:27Дерево
Адмін, а до чого тут Податковий кодекс?)
Перетягніть вже в нерухомість

15/10/19 18:27  bg nr1 > kyivlegal    15/10/19 17:59Дерево
Нотаріуси реєструють договори без сплати 1% ПФУ на підставі відповідної заяви особи про придбання житла вперше.
Огляд практики ВС свідчить, що приватизація не рахується таким придбанням вперше

15/10/19 17:59  kyivlegalОтправить письмо > dann    12/10/19 00:24Дерево
Не "зняли".
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року №1740 Про затвердження порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

15-3. Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Документом, що підтверджує сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, є платіжне доручення платника збору про перерахування сум збору на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства. Копія такого платіжного доручення зберігається в нотаріуса, який посвідчив договір.

Суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачуються платниками, зазначеними у пункті 15-1 цього Порядку, за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

12/10/19 00:24  dannОтправить письмо > ротор1    10/05/19 14:11Дерево
Чи не знаєте, щось змінилося з тих пір (часу нашого останнього спілкування в цій темі)? Чи зняли обов'язок з нотаріусів при оформленні купівлі-продажу вимагати сплати внеску до ПФУ?

10/05/19 14:27  dannОтправить письмо > ротор1    10/05/19 14:11Дерево
Дякую. Зрозуміло. Саме письмова відмова Пенсійного фонду в цьому випадку буде підставою для звернення до суду.

10/05/19 14:11  ротор1 > dann    10/05/19 14:04Дерево

10/05/19 14:04  dannОтправить письмо > ротор1    10/05/19 12:09Дерево
Дякую. А не підкажете один момент: якусь письмову відмову (чи роз'яснення щодо неможливості вчинення нотаріальної дії без сплати 1% до ПФ) потрібно брати у нотаріуса для подальшого звернення до суду?

10/05/19 12:09  ротор1 > dann    8/05/19 20:25Дерево
інших шляхів немає. В реєстрі багато рішень з цього приводу.

8/05/19 20:25  dannОтправить письмо > LvivMetsenas    25/03/19 01:47Дерево
Також цікаво. Бачив думки на кшталт того, що з-за недопрацювань у законодавстві про нотаріат процедура приблизно така: сплачуємо та підтверджуємо нотаріус, оформлюєм договір, звертаємося до суду на повернення 1% з Пенсійного Фонду. Якось так.
Можливо є інші шляхи? Хто знає, - поділіться.

25/03/19 02:15  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > LvivMetsenas    25/03/19 01:47Дерево

25/03/19 01:47  LvivMetsenas   Дерево
Вітаю!
Ситуація: клієнт купив квартиру, хоче повернути 1% збору. Але батьки на нього приватизували частину квартири (16 м.кв,), в якій вони жили раніше.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», особи, які придбали житло вперше, звільняються від сплати збору.

Чи такого роду приватизація буде розглядатися як придбання житла і позбавлятиме права на повернення 1% пенсійного при реальній купівлі квартири?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100