RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Перехід частки до спадкоємця або правонаступника у разі смерті учасника ТОВ


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/04/19 11:42  MorozMRОтправить письмо > NikPDN    15/04/19 22:34Дерево
Окрім того, зверніть увагу, що ч.2. ст.23 набирає чинності з 17.06.2019 року.
В решті - погоджуюсь з Mark-Don

15/04/19 23:15  Mark-DonОтправить письмо > NikPDN    15/04/19 22:34Дерево
Загальні збори ТОВ, виключивши померлого учасника, НЕ МОЖУТЬ передати НІКОМУ частку померлого учасника.
Читайте Закон "Про державну реєстрацію...", ст. 25, ч.3.:
"Стаття 25. Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій
3. У разі проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру щодо виключення ... учасника ... державний реєстратор одночасно вносить запис про зменшення розміру статутного капіталу на розмір відповідної частки (частини частки) у статутному капіталі"

15/04/19 22:34  NikPDNОтправить письмо   Дерево
Згідно Статті 23 Закону про ТОВ та ТДВ -Перехід частки до спадкоємця або правонаступника учасника товариства: "1. У разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства.2. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника - фізичної особи чи припинення учасника - юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасник"
Питання.
Помер учасник ТОВ. Спадкоємці до нотаріуса не звертались, свідоцтва про право на спадщину в тому числі і на корпоративні права не отримували. Один із родичів померлого учасника, другого ступеню споріднення, фактично спадкоємець другої черги, який і сам вже є учасником ТОВ, звернувся до ТОВ з проханням передати йому частку померлого учасника, збільшивши таким чином його частку.
Питання: Чи можуть загальні збори ТОВ, виключивши померлого учасника, передати безоплатно таку частку родичу померлого учасника, збільшивши його частку у статутному капіталі. Які податкові наслідки такої передачі. Податок не сплачується так як фактично передана частка від особи другого ступеня споріднення? чи сплачується податок з доходів в розмірі 18 відсоток, як майнові права отримані від юридичної особи?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100