RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відпустка одинокій матері при звільненні


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
26/05/19 06:30  Арина80 > ОК АКА Олюня    25/05/19 22:51Дерево
Не містить КОНКРЕТНОГО переліку, але висновок робиться. Як так? Ми, звичайно, виплатимо гроші, бо щось вимагати додатково в цій ситуаціїї взагалі не маємо права.

26/05/19 06:27  Арина80 > lyk    25/05/19 22:45Дерево
Достатній доказ?.... Що буде, коли її звільнити без такої компенсації, а згодом у суді вона доведе, що виховувала дитину одна? Навіть якщо крім цих двух документів нічого не надавала підприємству?

25/05/19 22:51  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Арина80    25/05/19 22:37Дерево
ну, значит, невнимательно прочитали
"Чинне законодавство не мiстить конкретного перелiку документiв, якi слiд подати розлученiй жiнцi, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соцiальної вiдпустки."

25/05/19 22:45  lyk > Арина80    25/05/19 22:37Дерево
так, ніде про це не зазначається... якщо роботодавець вважає достатнім доказом , що вона виховує дитину сама всі сім років - копії свідоцтва про народження дитини, про розлучення, тоді виплачує грошову компенсацію за всі сім років

25/05/19 22:37  Арина80 > ОК АКА Олюня    25/05/19 14:15Дерево
Це я прочитала після вашого першого посилання. І залишилось питання - чим передбачений обов'язок жінки щось надавати.надавати. ніде про це не зазначається.

25/05/19 14:15  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Арина80    25/05/19 06:29Дерево
Які документи повинна надати жінка для отримання соціальної відпустки як одинока мати? [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
не ігноруйте гугл. спочатку самостійний пошук відповідей, потім форуми [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

25/05/19 06:30  Арина80 > Willy    24/05/19 17:04Дерево
Вона ніде, крім як у нас, не працювала цей час.

25/05/19 06:29  Арина80 > ОК АКА Олюня    24/05/19 16:51Дерево
Дякую. Чи вправі ми вимагати від жінки документи, які б підтверджували, що вона виховує дитину сама?

25/05/19 06:22  Арина80 > Rossi    24/05/19 16:43Дерево
Принесла свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про розлучення.

24/05/19 17:04  Willy > Арина80    24/05/19 16:14Дерево
Якщо у відповідний календарний рік вона мала хоч один робочий день, цього достатньо щоб отримати таку соціальну відпустку, а відтак і компенсацію при звільненні.
Єдине виключення може стосуватися першого календарного року - якщо працівниця в цей же календарний рік працювала на основному місці праці десь інше, то компенсацію за соціальну відпустку за цей рік працівник вже отримала при звільненні за попереднім місцем праці.
Якщо ж протягом календарного року, в якому Ви працевлаштували працівника, працівниця не працювала, тоді доведеться приплюсувати і цей рік.

24/05/19 16:51  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Арина80    24/05/19 16:14Дерево
про одиноких матерей в т.ч.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ, ЛИСТ від 14 квітня 2008 р. № 235/0/15-08/13
Роз’яснення щодо застосування статті 19 Закону України «Про відпустки» (додаткові відпустки працівникам, які мають дітей) [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

24/05/19 16:47  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Арина80    24/05/19 16:14Дерево
має право - ст.19 та ст.24 ЗУ Про відпустки

24/05/19 16:43  Rossi > Арина80    24/05/19 16:14Дерево
и чем она подтверждает свои слова о том, что является одинокой матерью?

24/05/19 16:14  Арина80   Дерево
Пропрацювавши сім років на нашому підприємстві працівниця виріша звільнитись. Написала заяву за угодою сторін. Ми не проти. Але в заяві вона крім звільненняя просить виплатити їй компенсацію соціальної відпустки на дитину за всі сім років. Каже, що вона є одинокою матір'ю, оскільки виховує свою неповнолітню дитину сама. Увесь час підприємство про це нічого не знало.
Чм дійсно вона має право на отримання такої компенсації? Дякую.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100