RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Судебный сбор

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Cудовий збір при оскарженні рішення в частині розподілу судових витрат?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/09/19 14:11  ЛиквидаторОтправить письмо > Rossi    6/09/19 12:46Дерево
"За подання заяви про винесення додаткового судового рішення судовий збір не справляється, відповідно і за оскарження додаткового рішення також"
Вывод ошибочный. Дополнительное решение может касаться не только судебных расходов".


Согласен, я неточно выразился.
Я имел в виду дополнительное решение, которым не решался спор по сути исковых требований.
Я исхожу из того, что судебный сбор нужно платить за заявленные исковые требования по сути спора - имущественные или неимущественные.
Поскольку уплата судебного сбора за подачу заявления о распределении судебных затрат не предусмотрена, то и платить судебный сбор за обжалование решения в части распределения судебных затрат не нужно.
Независимо от того, решил ли суд этот вопрос одновременно с постановлением решения по сути исковых требований или постановил по этому вопросу дополнительное решение.

6/09/19 12:46  Rossi > Ликвидатор    6/09/19 11:21Дерево
150 % от минимальной ставки за подачу иска (условно - как если бы цена иска по делу была 1 грн.)

"За подання заяви про винесення додаткового судового рішення судовий збір не справляється, відповідно і за оскарження додаткового рішення також"
Вывод ошибочный. Дополнительное решение может касаться не только судебных расходов.

"Крім того, вимога про стягнення з відповідача судових витрат не оплачується судовим збором"
Такое требование вообще не нужно. Судебные расходы распределяются в силу указания закона.

6/09/19 11:39  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ликвидатор    6/09/19 11:21Дерево
З цього приводу є різні позиції судів, але статистично більше тих, які вважають, що сплачувати потрібно. Тому думки колег тут не зарадять, все дуже індивидуально.

6/09/19 11:21  ЛиквидаторОтправить письмо   Дерево
Питання вже зазначене в темі.
Якщо рішення суду по суті позовних вимог не оскаржується, а оскаржується лише в частині розподілу судових витрат, то чи потрібно сплачувати судовий збір? І якщо так, то в якому розмірі?
Вважаю, що судовий збір сплачувати не потрібно, оскільки рішення в частині розподілу судових витрат не є рішенням за результатами розгляду справи по суті.
Рішення в цій частині є аналогією додаткового рішення.
Зокрема, ч.3 ст.233 ГПК передбачає, що суд може вирішити питання розподілу судових витрат у додатковому рішенні після ухвалення рішення за результатами розгляду справи по суті.
За подання заяви про винесення додаткового судового рішення судовий збір не справляється, відповідно і за оскарження додаткового рішення також.
Крім того, вимога про стягнення з відповідача судових витрат не оплачується судовим збором, тоді і оскарження рішення в цій частині також не повинно оплачуватись судовим збором.
Які думки колег з цього приводу?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100