RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Поділ житла з викупом


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
5/12/19 18:42  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Mytsavka96    5/12/19 15:25Дерево
Ніяк це вирішити не можна, підстав для задоволення позову у такому форматі не буде, і бути не може, бо це означатиме фактично позбавлення права на житло, що з точки зору КУ неприпустимо. Домашнє насильство не має тут вирішального впливу, оскільки протиправна поведінка особи не може бути підставою для позбавлення власності (якщо це не є санкцією за правопорушення).

5/12/19 15:25  Mytsavka96Отправить письмо   Дерево
Доброго дня!
Позивачка подає позов до суду про поділ спільного майна подружжя (житлоого будинку) з викупом частки свого чоловіка, який ніде не зареєстрований і не має зареєстрованих прав на нерухоме майно (житла).
Всім відомо, що у разі відсутності будь-якого іншого житла на праві власності у відповідача, то викупити частку другого співвласника ж неможливо, оскільки трактується як істотне порушення інтересів співвласника (п. 4 ч. 1 ст. 365 ЦК України).
Але в даній справі є виняткові обставини: позивачка хоче проживати з дитиною, а житлова площа будинку 25 кв. м.; відповідач систематично вчиняє домашнє насильство проти позивачки (що підтверджується судовим рішенням, яке набрало законної сили, та відеозаписом, де чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння вчиняє психологічне насильство.
Проте, ВС висловився, що частка не може вважатися незначною, якщо кожен зі співвласників володіє пропорційними частками, тому викупу бути не може.
Як вчинити у даній ситуації, можливо хтось стикався з таким парадоксом? (Хоча тут все очевидно, але національні суди в певній мірі непередбачувані, тому хотілося би перестрахуватися)
Заздалегідь щиро вдячний!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100