RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Ст. 74 СКУ та дарування нерухомості


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
25/02/20 09:24  Делим > Dude14    24/02/20 11:58Дерево
Есть другая практика ВС, что даже если куплено в период таких отношений, то всё равно нужно доказывать совместное финансирование.

24/02/20 11:58  Dude14Отправить письмо > ARM    22/02/20 12:04Дерево
Дякую за відповіді.
А ніхо не зустрічав практику ВС у подібних правовідносинах?
Чи можливо якийсь пленум стосовно цьго питання.
Хочеться знайти норму, яка буде прямо вказувати на ткий висновок.
Тому що те, що я в більшості знахджу стосується саме поділу майна набутого за шлюбу, а не фактчних відносин.

22/02/20 12:04  ARMОтправить письмо > Dude14    21/02/20 16:47Дерево
Враховуючи те, що в договорі дарування зазначений тільки чоловік, квартира вважається подарованою саме йому. А це означає, що таке майно є його особистою власністю, якою він може самостійно володіти, користуватися і розпоряджатися.

п.с. предположение о возникновении совместной собственности в силу закона автоматически нарушало бы права дарителя, его волю на передачу имущества именно конкретному лицу...

21/02/20 21:05  Rossi > Dude14    21/02/20 16:47Дерево
Режим такой же, как и при получении имущества в браке.

21/02/20 16:47  Dude14Отправить письмо   Дерево
Доброго всім вечора!
Можливо хтось матиме думки стосовно наступного.
Є пара (чоловік та жінка), які тривалий час проживають разом без реєстрації шлюбу та ведуть спільне господарство (фактично роблять це в розумінні ст. 74 СКУ).
Проживають в квартирі, які належить батьку чоловіка.
І от батько чоловіка збирається подарувати цю квартиру чоловікові.
Статут подарованого майна в шлюбі, відповідно до ст. 57 СКУ доволі однозначний - особиста приватна власність. Так само і набутого до шлююбу.
А от з ст. 74 СКУ все цікавіше, так як там написано:
"Якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними."

Виникає питання: який правовий режим буде в подарованого таким чином майно? По загальній логіці СКУ це має бути особиста приватна власність. Але з формулюванням ст. 74 СКУ виходить, що це буде спільна власність обох.
Буду вдячний за пораду.

P.S. Можливо питання просте, але я на територію сімейного права зайшов перший раз, і воно, як виявилося, кусається :)

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100