RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Скасування державної реєстрації земельної ділянки


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
30/09/21 12:36  Konstantin_DОтправить письмо > смт    11/12/20 12:50Дерево
Я дію в інтересах сім"ї, яка побудувала будинок.
Де-юре - в інтересах доньки, яка на сьогодні володіє будинком.

В продовження історії.

Звернулась донька до міськради вдруге із заявою, в якій просили:
"передати земельну ділянку, площею 0,1000 га (кадастровий номер ...), безоплатно у мою, ПІБ, власність, ідентифікаційний номер ..., по фактичному розміщенню індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по вулиці ..., ..., код виду цільового призначення земель (КВЦПЗ) 02.01 (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка))."

Обгрунтування - земля після скасування приватизації знову стала комунальною, тобто розпоряжається міськрада + посилання на п.г) ч.1 ст.121 ЗКУ.
Зауважу, що у всіх судових справа стосовно ділянки міськрада брала участь.

Відповідь міськради - земля і так Ваша, оскільки є запис в реєстрі.
А те, що приватизація скасована, а договір дарування землі (на підставі якого і був внесений запис, на який посилається міськрада) визнаний недійсним - то до уваги не береться.

Ми звернулися за консультацію до держреєстратора.
Виявився цікавий факт - у ДРРП є тільки один запис - про скасований договір дарування (останній правочин із землею). Інших записів немає. Жодних.
Скасувати цей останній запис ми самі можемо, як каже реєстратор, але тоді земля взагалі буде нічийна. Тому перша ж відповідь/рекомендація реєстратора - визнавайте право власності на земельнку ділянку. Потім приходьте із рішенням, яким визнано недійсним договір дарування і рішенням про визнання права власності - скасуємо запис і зареєструємо заново право власності.


Подали позов до міськради, в якому просили визнати право власності на земельну ділянку за власником будинку.

В процесі розгляду справи міськрада звичайно ж заперечувала проти позову (вони завжди проти всього заперечують).

Результат - у позові відмовлено.
Мотивація рішення (переписані заперечення міськради):
"Позивачем не доведено, що існує порушення або оспорювання прав чи законних інтересів позивача з боку Дніпровської міської ради.
Окрім того, позивач звертаючись до суду не скористалася своїм правом оформити право власності на земельну ділянку у законний спосіб, у зв`язку з чим, матеріали справи не містять відмови з боку Дніпровської міської ради.
У зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що неналежність обраного способу судового захисту зумовлює відмову у задоволенні позовних вимог.
Разом з цим, питання виділення у користування земельної ділянки повинно вирішуватися виключно міською радою.
Окрім того, суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу. Таким чином, суди не вправі втручатися в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування при здійсненні ними функцій та повноважень, визначених законодавством, не вправі перебирати на себе функції суб`єктів владних повноважень, оскільки не наділені правом створювати норми права, а вповноважені лише перевіряти вже створені норми на їх відповідність вищим нормативно-правовим актам.
Таким чином, відсутність порушеного права та невідповідність обраного позивачем способу його захисту, визначеним законодавством, є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові, а відтак враховуюче вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі."

От тепер на таке "грунтовне" рішення буду готувати апеляцію.

Міськраді та земля - по барабану, навіщо заперечувати? Самі ж у відповідях фактично від землі відмовляються.

Як варіант (якщо ця справа виявиться програшною) - розглядаю варіант "Ва-банк", а саме: скасувати самим запис у ДРРП (а потім - у ДЗК). Після чого знову звернутися до міськради.
Хоча, думаю, у такому випадку, вони знову скажуть, що вони ні до чого тут - земля за ними не зареєстрована.

11/12/20 12:50  смт > Konstantin_D    11/12/20 11:13Дерево
Вважаю, що потрібно скасувати державну реєстрацію земельної ділянки.

Ви в чиїх інтересах дієте? ПВ на ЗД зареєстроване за донькою?

11/12/20 11:13  Konstantin_DОтправить письмо > смт    11/12/20 09:36Дерево
Так, але "загубила" саме в лапках, оскільки навмисно так вчинила, користуючись тим фактом, що в документах вона одна фігурує.
Так, другий співвласник, дізнавшись про такі обставини (під час розгляду справи про поділ майна подружжя) подав позов про визнання незаконною та скасування рішення міськради. Обгрунтування - у приватизації повинні були приймати участь обидва співвласника.

І саме на цій підставі його позов задоволено, зокрема в постанові зазначено наступне:
"Оскільки приватизація земельної ділянки, що перебуває у користуванні співвласників домоволодіння, здійснюється за їх спільною згодою, позивач разом з ОСОБА_3 набув право користування земельною ділянкою, на якій розташовано домоволодіння.
Матеріалами справи підтверджено, і зазначена обставина не заперечується відповідачем, що позивач в передбаченому законом порядку не надавав згоди про передачу спірної земельної ділянки ОСОБА_3 в особисту власність.
Викладене свідчить, що рішенням ... міської ради №... від ... року, яким передана у одноособову власність ОСОБА_3 земельна ділянка, розміром ... га, кадастровий номер ..., під домоволодінням АДРЕСА_1, порушує майнові права позивача як співвласника на спірну земельну ділянку, а тому рішення в цій частині є незаконним та підлягає скасуванню."
Визнати незаконним та скасувати рішення ... міської ради №.... від ... року в частині передачі ОСОБА_3 безоплатно у приватну власність земельної ділянки, кадастровий номер ...., загальною площею ... га, розташованої по АДРЕСА_1."

ОСОБА_3 - це ФО-1 з мого першого повідомлення.
Отже, приватизація скасована, тобто скасовано рішення власника про передачу земельної ділянки у власність. Але сама реєстрація ділянки - не скасована.
Спочатку я вважав, що її потрібно також скасовувати. Але потім прийшов до думки, що підстав для цього немає.

Логічним була реєстрація міськрадою свого права власності на ділянку - після скасування приватизації, а потім - передача у власність власнику нового будинку.
Але міськрада нічого не бажає робити.
Тому згодом виникла ідея про позов теперішнього власника нового будинку до міськради про визнання права власності на земельну ділянку.
Щодо законності будівництва - є рішення в іншій справі (справа за позовом того співвласника, який скасовував приватизацію, до ФО-2 та її дочки), де судом визнано законність будівництва цього будинку. У ній приймала участь і міськрада (в якості третьої особи).
Правова підстава - п.г) ч.1 ст.121 ЗКУ.

11/12/20 09:36  смт > Konstantin_D    10/12/20 12:00Дерево
Тобто ФО-1 загубила співвласника старої будівлі і приватизувала ділянку на себе?
Позов про визнання незаконною та скасовано рішення міської ради року про приватизацію від співвласника?

10/12/20 12:00  Konstantin_DОтправить письмо > Konstantin_D    9/12/20 15:11Дерево
В процесі роздумів прийшла така думка. У випадку приватизації земельної ділянки під будинком, що належить на праві власності фізичній особі, розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затверджується, а потім земельна ділянка передається у власність фізичній особі.
Потім приватизація скасовується, але не з підстав порушення порядку/процедури приватизації, а на тій підставі, що у будинку були два власника, отже передаватися у власність ділянка повинна була двом особам, а не одній (це та ж ситуація, що нижче описував).
Тобто, якщо я правильно розумію, можна стверджувати, що земельна ділянка як об’єкт цивільних прав сформована правильно/законно/без порушень. Скасування приватизації в даному випадку мало наслідком зміну власника: з фіз.особи, якій земельна ділянка була передана у власність, на попереднього – міськраду.
А отже її власник (міськрада після скасування приватизації) має право зареєструвати за собою право власності на цю земельну ділянку. Тоді виникне питання передачі права власності від міськради до власника новозбудованого будинку – продаж ділянки? Та ж сама приватизація, але вже простіше (без затвердження проекту) – лише рішенням про передачу у власність?
Або ж власник новозбудованого будинку (який придбавав цю ділянку та будував будинок) – може спробувати визнати за собою право власності на цю земельну ділянку. Тоді треба відповідачем ставити міськраду?

9/12/20 15:11  Konstantin_DОтправить письмо > Евгений Осычнюк    17/03/20 17:54Дерево
Звернулись до міськради из листом, описали всю ситуацію, долучили копії всіх рішень, що стосуються питання.
Міськрада надала відповідь - змішала в кучу положення щодо реєстрації земельної ділянки та щодо реєстрації прав на земельну ділянку і порекомендувала звернутися до державного реєстратора із заявою щодо припинення права власності на земельну ділянку.

Навіть якщо так і зробити - толку буде 0.
Скасують запис про реєстрацію права власності на земельну ділянку - поновиться запис про реєстрацію права власності за попереднім власником, яким є мати.
("У Державному реєстрі прав під час внесення записів про скасування державної реєстрації прав за допомогою програмних засобів його ведення автоматично поновлюються записи про речові права, їх обтяження, що існували до проведення державної реєстрації прав, що скасована, у разі їх наявності в Державному реєстрі прав")

А ця реєстрація ніким не скасовувалась.
Принципово нічого не зміниться.
А міськрада нічого робоити не бажає.

17/03/20 17:54  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Konstantin_D    17/03/20 11:13Дерево
Міськрада, в порядку ЦПК.

17/03/20 11:13  Konstantin_DОтправить письмо   Дерево
Фізична особа-1 приватизувала у 2010 році земельну ділянку, а згодом продала її.
Фізична особа-2, придбала цю земельну ділянку, побудувала на ній будинок, а потім будинок і земельну ділянку подарувала дочці.
Судовим рішенням році приватизація земельної ділянки визнана незаконною та скасовано рішення міської ради року про приватизацію.
На сьогодні:
1) дочка ФО-2 є власником будинку;
2) власником землі (навіть не земельної ділянки, оскільки приватизація скасована) є міська рада. Але за реєстрами (ДЗК, ДРРП) земельна ділянка існує, а власником вказана дочка ФО-2.

Логічний висновок – дочка повинна звернутися до міськради з клопотанням про приватизацію земельної ділянки (як власник будинку). Але для цього необхідно викреслити ділянку з ДЗК та ДРРП, а земля повинна обліковуватись як «землі міської ради» «комунальна власність».
Як це зробити?

Вважаю, що потрібно скасувати державну реєстрацію земельної ділянки.

П.10 ст.24 Закону «Про Державний земельний кадастр» містить три підстави для скасування реєстрації земельної ділянки:
- поділ чи об'єднання земельних ділянок;
- якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника;
- ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Якщо я правильно розумію, із позовом про скасування державної реєстрації земельної ділянки повинна звертатися міськрада?
Відповідач – Державний кадастровий реєстратор.
Позовні вимоги - скасувати державну реєстрацію земельної ділянки загальною площею … га з кадастровим номером … з цільовим призначенням: …, яка розташована …, та перенести в архівний шар, а також закрити Поземельну книгу.
Підвідомчість – окружний адмін.суд.

P.S. А от п.114 Порядку ведення Державного земельного кадастру (постанова КМУ від 17.10.2012 №1051) передбачає лише дві підстави:
- поділ чи об'єднання земельних ділянок;
- коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100