RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Дисконтування


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
2/04/20 16:13  vershin > ARM    2/04/20 10:46Дерево
Останнє речення у Вашому повідомленні повністю відповідає моїй точці зору з цього питання. Однак деякі спеціалісти ототожнюють строк дії договору та строк виконання зобов'язань.
Продовжуючи строк дії договору, сторони НЕ змінюють строк оплати (як було прописано 5-ть днів з моменту поставки, так і лишається).
Тож у моїй ситуації є прострочення заборгованості, але не її пролонгація.

2/04/20 10:49  ARMОтправить письмо > ARM    2/04/20 10:46Дерево
Отже, ключовим для дисконтування дебіторської заборгованості та зобов’язань згідно з ПБО є поділ їх на довгострокові та поточні.
ПБО-10 містить таке визначення: «довгострокова дебіторська заборгованість — сума дебіторської заборгованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу».

2/04/20 10:46  ARMОтправить письмо > vershin    2/04/20 10:23Дерево
На практиці іноді складно класифікувати дебіторську заборгованість та зобов’язання як поточні чи довгострокові. Часто виникають питання, пов’язані з простроченням або пролонгацією заборгованості. Відповіді на деякі питання можна знайти в МСБО 1 «Подання фінансової звітності». Згідно з п.73 МСБО 1 «коли рефінансування зобов’язання або його перенос на пізнішу дату виконується не за бажанням суб’єкта господарювання (наприклад, немає угоди про рефінансування), можливість рефінансування не береться до уваги та зобов’язання класифікується як поточне». Це означає, що коли первісна угода передбачає право боржника відстрочити погашення його заборгованості (первісний термін погашення до 12 місяців з дати балансу), така заборгованість вважається довго­строковою.
Якщо таке право відсутнє, поточна заборгованість залишається поточною навіть у разі укладання додаткової угоди щодо перенесення строку її погашення на наступні дванадцять місяців. Прострочене поточне зобов’язання залишається поточним і не підлягає дисконтуванню.

2/04/20 10:23  vershin   Дерево
Стисло і по суті. Підприємство здійснює реалізацію будівельних матеріалів. Договори поставки укладаються на строк від 1-го до 2-х років. Поставки здійснюються окремими партіями (за заявками Покупця). Умови оплати: протягом 5-ти днів з моменту поставки (але реалії такі, що не всі покупці своєчасно розраховуються і ця заборгованість накопичується,
інколи переходить на наступний рік). Перед закінченням строку дії сторони часто укладають додаткові угоди, якими пролонговують строк дії договору (не строк оплати!) на наступний рік, адже співпрацюють між собою і надалі.
Виникло запитання: така заборгованість за договорами поставки зі строком дії більше 1 року підлягатиме дисконтуванню? а тому не потрібно допускати укладення договорів строком більше 1 року (в т.ч. не укладати додаткових угод про пролонгацію)? Об'єм договірної роботи досить значний, тому потрібно зрозуміти, чи є тут ризики. Прошу поради.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100