RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Облік активів газових кооперативів і транспортування газу


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
22/04/20 15:10  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > zam53    22/04/20 12:24Дерево

22/04/20 13:04  TatyanaShapОтправить письмо > zam53    22/04/20 12:24Дерево
Здесь не допускается размещение сообщений большого размера, а также текстов пресс-релизов, нормативных актов и т.д. Размер сообщения ограничивается Вашим здравым смыслом (в противном случае вступит в действие наш). Запрещено размещение "клонированных" тем и сообщений в форуме.
правила форумов [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

22/04/20 12:24  zam53   Дерево
Шановні друзі!
Пишу вам, як аудитор.
Відносно газових кооперативів: при замовленні документації і будівництві газової мережі в містах і селах дійсно були створені і зареєстровані такі неприбуткові кооперативи, як юридичні особи з відповідними (стандартними)статутами, штатом і документацією у відповідності до порядку обовязкового ведення обліку на загальних правилах для юридичних осіб (всі витрати, всі господарські операції в книзі бухобліку, всі первинні документи, вся звітність - відповідності до ПСБО). При виконанні робіт, придбанні матеріали і замовленна документація відповідно повинні були оформлені Актами, прибутковими накладними, актами виконання робіт учасниками кооперативу. Згідно законодавства така документація обліку повинна зберігатись 75 років. В той час, місьрада теж приймала участь в будівництві трубопроводів середнього тиску і відповідно несла фінансові витрати на той час. Таким чином, при прийнятті в експлуатацію газопровода середнього і малого тиску повинна бути була сформована первинна вартість таких основних засобів кооператива ( в частині магістралей малого тиску) і прийнята на баланс кооператива для подальшої амортизації при експлуатації - тобто , поступового перенесення первинної вартості на собівартість транспортування, яка повинна включатись в розрахунковий тариф для користувачів як окрема складова частина.
Відповідно обслуговування : коорператив повинен був заключити договір на обслуговування з організацією, котра має ліцензію, наприклад, Горгаз. Але система малого тиску - це тільки частина системи транспортування. Потрібно було обєднати такі основні засоби в одну систему транспортування. Для цього кооперативи ( або міскрада) повинні були прийняти добровільне рішення про безопплатну передачу на єдиний баланс (чи позабалансовий рахунок) таких активів, а потім від імені такої організації заключити договір на облуговування. (При чому, амортизація може нараховуватись тільки з балансового рахунку)
І саме тут відбувся збій - кооперативи, як нам відомо, не приймали такого рішення ( потрібно був протокол із підписами членів кооперативу ізвказанням активів і їх вартості, умов і інше), а формально із порушшенням закону керівництво кооперативів сфальціфікувало такі Ати безкоштовної чи іншої передачі від імені всього кооперативу , що є перевищенням наділенних їм повноважень і підлягає кримінальній відповідальності. В той час така передача не є законною і підлягає скасуванню судом. В подальшому місьради на сесії приймають рішення про обєднання балансу і заключення договору на осблуговування. В подальшому - при створення облгазів - такі активі із баланса міськради була передана на баланс облгазу (акціонерного товариства )де місьрада виступала одним із учасників (засновників).
Тут є багато невідомих - в тому числі: балансовий чи позабалансовий облік, безкоштовна передача чи передача на правах використання, рішення Місьради і Статут Облради - підлягають уточненню.
Таким чином, оціночна первинна вартість створених активів ( системи транспортування малого тиску)була передана в кінцевому варіанті облгазам. Якщо така предача була безкоштовна - то це явне порушення законодавства і права на приватну власність кооператива. Якщо до цього часу активі кооперативів враховуються на забалансових рахунках балансу Облгазів - тоді такі системи малого тиску кооперативів є до цього часу їх власність, а їх експлуатація підлягає компенсації кооперативам в частині списаних витрат на їх аммортизацію.
В той час облгази сформували собівартість транспортування окремою статею в платіжках і виставила для обплати користувачам ( членам кооперативу) без деталізації - окремим спрощеним тарифом НКРС.
Виходить, що члени кооперетива внесли свої внески і роботи на створення системи трубопроводів малого тиску ( активів кооперативу), і другий раз - несуть постійні витрати при обплаті тарифу за траспортування в частині аммортизації своїх же активів ( за які повинні навпаки - отримувати помісячну компенсацію)

Для виправлення такої систуації необхідно:
- Визнати хоча б одним судом недійсність операції по добровільний передачі активів на баланс Місьради і Облгазів

- Визнати судом позов кооперативів про відшкодування первинної балансової вартості облгазами і переведення з позабалансових рахунків на балансові відповідно ( або помісячної компенсації при збереженні позабалансового обліку таких активів)

- Повернути членам кооператива внесені кошти по оціночній варстості з урахуванням інфляції з моменту ввода в експлуатацію до моменту рішення суду

- В випадку втрати документації керівниками кооперативу - внести позов на їх кримінальну відповідальність

- в випадку втрати ( свідомо чи несвідомо) документації - перевибрати керівників кооперативу і прийняти колективне рішення кооперативу про рівномірні частки внесків членів кооперативу для подальшої компенсації

- в випадку ліквідації кооперативів - відновити документацію через трудові архіви для подальшої формуванні компенсаційних вимог.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100