RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Порядок розрахунку середньої зарплати №100 зазнає кардинальних змін


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
14/12/20 02:47  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ОК АКА Олюня    17/08/20 16:21Дерево
ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ПОРЯДОК № 100) ЗМІНИВСЯ!
Постановою Кабміну від 09 грудня 2020 р. № 1213 внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ від 8 лютого 1995 р. № 100:
Постанову опубліковано 12 грудня 2020 р. і з цієї дати вона набрала чинності!
1. Нарешті прямо визначено, що цей порядок застосовується ВСІМА роботодавцями, в т.ч. ФОПами, які мають працівників, бо до цього часу останні начебто могли його не використовувати. Хтось не використовував? Використовуйте тепер.
2. Нарешті визначено, що порядок розрахунку відпусток розповсюджується на ВСІ види відпусток (крім вагітності та пологів, звичайно). Начебто ті відпустки, що не були перелічені в пп. «а» п. 1 Порядку розраховувались якось інакше. Ну то таке.
До речі, не дивіться дивно на виключення творчих відпусток із переліку того, що розраховується за Порядком № 100, бо вони належать до ВСІХ видів відпусток і продовжуються розраховуватись за цим порядком.
3. Час перебування у службовому відрядженні державного службовця НЕ розраховується за Порядком № 100. Чому? Бо державному службовцю, який направлений у службове відрядження, заробітна плата за весь період відрядження виплачується відповідно до Закону України «Про державну службу».
4. Якщо працівника прийнято (оформлено) на роботу НЕ З ПЕРШОГО ЧИСЛА МІСЯЦЯ, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, то цей місяць враховується до розрахункового періоду як ПОВНИЙ місяць.
Наведу приклад.
Дата прийняття на роботу – 2 листопада 2020 р. (перший робочий день в листопаді, за листопад нараховано 6000 грн.). Відпустка починається з 20 грудня 2020 р. Розрахунок середньої для відпустки буде такий: 6000/30=200 грн. Календарних днів за листопад беремо 30, хоч 1 число було ще поза трудовими відносинами.
5. З розрахункового періоду виключається час, протягом якого працівник не працював ЗГІДНО ІЗ ЗАКОНОДАВСТВОМ і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково. І жодних інших «поважних причин», які в цьому пункті були раніше.
Приклад. Відпустка без збереження згідно ст. 25 та 26 ЗУ «Про відпустки» виключається з розрахунку, прогул залишається в розрахунку. Простій, оплачений за 2/3 окладу виключається, а простій за середньою – ні.
6. ЯК РАХУВАТИ СЕРЕДНЮ, ЯКЩО РОЗРАХУНКОВИЙ ПЕРІОД ВІДСУТНІЙ?
Якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.
Якщо розмір посадового окладу є МЕНШИМ від передбаченого законодавством розміру МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, середня заробітна плата розраховується з установленого розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку. У разі укладення трудового договору на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводиться з розміру мінімальної заробітної плати, обчисленого пропорційно до умов укладеного трудового договору.
Якщо розрахунок середньої заробітної плати обчислюється виходячи з посадового окладу чи мінімальної заробітної плати, то її нарахування здійснюється шляхом множення посадового окладу чи мінімальної заробітної плати НА КІЛЬКІСТЬ МІСЯЦІВ розрахункового періоду.
Знову до прикладу.
Працівника прийнято на роботу 5 листопада.
22 грудня він перебував у відрядженні, а з 25 грудня почалась відпустка.
Для відрядження розрахунковий період 2 місяці, або хоча б 1, але повний відпрацьований.
Для відпусток розрахунковий період 12 місяців або хоча б 1, але повний відпрацьований.
В обох випадках у нашого працівника немає навіть 1 повного відпрацьованого місяця, а тому розрахунок проводимо:
1) відрядження:
- з окладу, якщо він більше МЗП: 8000*2/42,
- з МЗП, якщо оклад менший від неї: 5000*2/42,
де 42 – кількість робочих днів за умовний період жовтень-листопад 2020 р.
2) відпускні:
- з окладу, якщо він більше МЗП: 8000*12/355,
- з МЗП, якщо оклад менший від неї: 5000*12/355,
де 355 – кількість календарних днів за умовний період грудень 2019 - листопад 2020 р. за мінусом святкових днів.
7. ВИПЛАТИ, що враховуються до середнього заробітку
При обчисленні середньої заробітної плати враховуються ВСІ суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у пункті 4 цього Порядку (перелік яких суттєво не змінився).
8. ВРАХУВАННЯ ПРЕМІЙ та інших виплат за кілька місяців (квартальні, річні премії)
Премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої заробітної плати включаються шляхом ДОДАВАННЯ до заробітку кожного місяця розрахункового періоду ЧАСТИНИ, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Така частина визначається діленням суми нарахованих премій та інших виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного місяця, що відноситься до розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати.
Приклад.
1) Працівнику, який має повний розрахунковий період (12 міс. для відпусток або 2 міс. для відряджень) квартальні, піврічні, річні премії включаються в повному обсязі в розрахунок. При чому річна премія включається і у разі виплати в поточному за поточний рік, і в поточному за минулий рік.
2) Працівник прийнятий на роботу 20 жовтня 2020 р. У грудні 2020 р. йому нараховано винагороду за підсумками роботи за 2020 рік у розмірі 5000 грн.
Як розрахувати суму премії, що включатиметься до розрахунку відпускних та відряджень у січні, наприклад? Скажу чесно, сам поки не розумію. Чекаємо роз’яснень.
9. Ну і найочікуваніше: КОРИГУВАТИ СЕРЕДНІЙ ЗАРОБІТОК У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ОКЛАДІВ БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБНО!
П. 10 Порядку № 100 виключений взагалі. Бухгалтерам легше, працівникам менше відпускних. Здобули!
Посилання на Постанову Кабміну від 09 грудня 2020 р. № 1213 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Бережіть себе та будьте здорові!
Антон Янко [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

17/08/20 16:21  ОК АКА ОлюняОтправить письмо   Дерево
СПО профспілок оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. №100». Переглянути його можна за посиланням [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Змінами, зокрема, передбачено:
- оновлення переліку випадків застосування Порядку №100;
- поширення норм Порядку і на фізосіб-роботодавців;
- відміна коригування відпускних на коефіцієнт підвищення окладу;
- чіткий та вичерпний перелік виплат, які не будуть враховуватися до розрахунків;
- крапка в проблемі першого робочого дня місяця, якщо це не перший календарний день;
- скасування поняття «інша поважна причина» відсутності тощо.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100