RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Про пересування особи до 14 років територією України (п. 2 ст. 313 ЦКУ)

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

3/09/20 12:07  starpes > Евгений Осычнюк    3/09/20 12:01Дерево
Я мав на увазі, що спочатку я звернувся до нацполіції із заявою про кримінальне правопорушення, а потім вже, у обговореннях "чому нічого не робиться по заяві", мене спробували звинуватити в "несупроводі дитини відповідно до статті 313 ЦКУ".
Щодо аргументації ч. 1 ст. 19 КУ - також дякую!

3/09/20 12:01  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > starpes    3/09/20 09:04Дерево
Не треба ніякого криміналу, це бесперспективно. Напишіть керівництву УНП, та уповноваженому ВРУ скаргу на втручання поліції у Ваше приватне та сімейне життя, і дочекайтесь результату. Підстава - ч.1 ст.19 КУ, бо оскільки ц законі немає заборони пересування у межах населенного пункту, то відповідно і немає обов"язку супроводжувати дитину. Бо так можна дійти до абсурду, визначивши "територією України" шлях від дитячої кімнати до туалету.

3/09/20 09:04  starpes > Евгений Осычнюк    3/09/20 08:34Дерево
Дякую за допомогу!
Нажаль, в наведеній Вами постанові йдеться про 17-річну дитину. В моєму ж випадку йдеться про 11-річну (тобто - малолітню). Я вже не знаю, який запит тому реєстру судових рішень сформулювати - все, що познаходив стосовно "пересування неповнолітніх" (в різних формулюваннях та комбінаціях) - тільки про виїзд за кордон (що не дивно).
Щодо складання протоколу - це було перше, що я запропонував :) Також сказав, що, якщо їм вдасться правильно це все оформити - я навіть штраф погоджусь заплатити :)
А от щодо втручання - справа в тому, що звернувся до поліції (написав заяву про кримінальне правопорушення) саме я, звісно, з "трохи" іншої причини. Й поліцейські спробували звинуватити мене в "не супроводі дитини" як аргумент в діалозі "чому нічого не робиться за моєю заявою".

3/09/20 08:34  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > starpes    3/09/20 08:21Дерево
Такого роз"яснення я не знайшов, можливо, його просто не існує, тому що не можна у всіх випадках підміняти роз"ясненнями здоровий глузд і логіку. Термін "пересування по території України" не є тотожним "пересуанню по території населеного пункту", тут треба "копати" сюда: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] А загалом, пропонуйте дуже розумним поліцаям скласти протокол, практика фактично відсутня, але один випадок є: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Або відразу напишіть скаргу начальнику поліції на втручання у Ваше сімейне життя.

3/09/20 08:24  starpes > ОК АКА Олюня    2/09/20 20:13Дерево
Вибачте, помилився дужками тегів - трішки хвилювався, коли писав пост, після розмови з поліцією.

3/09/20 08:21  starpes > Евгений Осычнюк    2/09/20 20:29Дерево
Буду дуже вдячний за посилання на правові норми, або ж науково-практичні коментарі, які підтвердять Вашу точку зору щодо пересування.
Потрібно це, нажаль, геть не з теоретичних міркувань, а з практичних: працівники поліції намагаються довести, що батьки не мають права відпускати дитину до 14 років на обладнаний дитячий майданчик, що знаходиться в 150 метрах від нашого будинку, а зобов'язані супроводжувати її. На вимогу пояснити, якими нормативно-правовими актами це обумовлено, за деякий час вони "знайшли" статтю 313 ЦКУ, й посилаються тепер на неї.
Тому, нажаль, тепер я змушений розбиратись в питанні, що ж таке "пересування територією України", та "з якого віку можна відпускати дитину одну в школу, на дитячий майданчик, на тренування тощо".

2/09/20 20:29  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > starpes    2/09/20 19:01Дерево
Пересуватись по території України - за змістом це виїзд за межі населеного пункту, де проживає дитина. А навіщо це взагалі потрібно, невже для дисертації з права?

2/09/20 20:13  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > starpes    2/09/20 19:01Дерево
не надо придумывать свои теги.
Как манипулировать шрифтом можно? Ну, всякие там "болд", "италик" и пр.? [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

2/09/20 19:01  starpes   Дерево
Добрий день, пані та панове!
Відповідно до частини 2 пункту 2 статті 313 ЦКУ:
"Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років, має право пересуватися по території України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними."

Чи означає це, що дитину до 14 років не можна одну (без супроводу дорослих) відпускати на дитячий майданчик, в школу, до друзів в сусідній будинок (та навіть на сусідній поверх), в магазин тощо?
Може, є якісь інші правові норми, які встановлюють (уточнюють) можливість самостійного (без супроводу дорослих) пересування дитини в "побутових" цілях (ігри, навчання тощо)?
Може, є якась судова практика з цього приводу?
Бо якось виглядає не дуже реальним супроводжувати дітей до 14 років в будь-яких їх пересуваннях.

Заздалегідь дякую за поради, консультації, роз'яснення.
Вибачте, якщо запитання трохи не відповідає темі форуму, але не знайшов більш відповідного форуму тут.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100