RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Негрошовий еквівалент грошового зобов'язання


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
17/09/20 07:19  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Willy    16/09/20 17:25Дерево
Проблема в тому, що позикодавець хоче "підкріпити" економічний зміст позики. Застава тут взагалі ні до чого, бо вона є засобом забезпечення виконання, а на економічну суть зобов"язання не впливає.

16/09/20 17:25  Willy > Цікавлюсь 2020    14/09/20 11:05Дерево
А в чому проблема передати 100т зерна відповідної якості в заставу?

14/09/20 20:10  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Цікавлюсь2020    14/09/20 18:26Дерево
Еквівалент може бути будь-який, не в цьому проблема. А в тому, що при отриманні більшої суми у валюті, чим була надана, виникає питання із правовим статусом цієї різниці. Це буде, безумовно, дохід - але у валюті, і тут виникає питання у необхідності ліцензії.

14/09/20 18:26  Цікавлюсь2020 > Евгений Осычнюк    14/09/20 15:27Дерево
Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті.
Це ч.2 ст.524 ЦКУ
Бентежить те, що подібної норми щодо негрошового еквіваленту немає.
Проте і заборони немає.
А якщо ціна золота впаде, то 100 тис. отримає в будь-якому разі.

14/09/20 15:27  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Цікавлюсь 2020    14/09/20 14:58Дерево
Якийсь дивний цей "продавець". А хто йому сказав, що золото не впаде в ціні по відношенню до долара? Хоча сама по собі схема цілком нормальна, з правової точки зору.

14/09/20 14:58  Цікавлюсь 2020 > Евгений Осычнюк    14/09/20 12:58Дерево
Позикодавець надає позику в доларах на досить тривалий строк, тому хоче убезпечитись від можливого знецінення долара США за строк користування позикою.
Він хоче зазначити в договорі, що надає в позику, наприклад 100 тис. доларів США, що на час укладення договору є вартістю 1600 грамів банківського золота.
Позичальник повинен повернути суму, яка є вартістю 1600 грамів банківського золота на день повернення позики, але в будь-якому випадку не менше, ніж 100 тис. доларів США.
Десь так.

14/09/20 12:58  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Цікавлюсь 2020    14/09/20 11:05Дерево
А навіщо? Тоді треба зазначити, що повернення може відбуватись еквівалентом товару, але тоді в момент передачі товару позика автоматично (шляхом новації) стане правочином з купівлі-продажу.

14/09/20 11:05  Цікавлюсь 2020   Дерево
Чи можуть сторони договору позики визначити у договорі негрошовий еквівалент грошового зобов'язання позичальника?
Наприклад, зазначити, що сума грошей, передана позичальнику, прив' язується до вартості певної кількості (ваги) зерна, хлопку, банківського металу тощо на визначеній сторонами біржі чи у визначеному сторонами банку.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100