RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Недійсність договору продажу ФГВФО прав вимоги фізичній особі


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
8/10/20 10:43  ЛиквидаторОтправить письмо   Дерево
Між банком, що ліквідується, в особі уповноваженої особи ФГВФО та фізичною особою укладений договір, який називається «Договір відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги».
За цим договором банк відступив фізичній особі права вимоги за споживчим кредитним договором у валюті та за договором іпотеки з дисконтом у 75%.
ВП ВС у постановах від 31.10.2018 у справі № 465/646/11, від 11.09.2018 у справі № 909/968/16 зазначила, що якщо відступлення відбувається з дисконтом, то такий договір є не договором цесії, а договором факторингу, крім того, відступлення права вимоги за кредитним договором на користь фізичної особи суперечить статтям 512 та 1054 ЦК України.
При цьому Верховний Суд не один раз вказував, що суди мають визначати справжню природу правочину, незалежно від назви договору.
В подальшому ця фізична особа зареєструвала на себе право власності на предмет іпотеки всупереч Закону про мораторій (споживчий кредит у валюті, площа квартири менше 120 кв. м, єдине житло іпотекодавця, квартира не придбавалась за рахунок цього кредиту, а належала іпотекодавцю з давніх часів).
Будемо оскаржувати рішення держреєстратора.
А чи є підстави визнати недійсним договір відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги?
Мені не відомі якісь виключення для випадків продажу права вимоги ФГВФО.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100