RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Позовна давність, спадкування, витребування майна


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
21/10/20 17:35  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > NikPDN    21/10/20 16:19Дерево
Як варіант - прийняття спадщини може бути підставою для визнання поважною причини пропуску строку позовної давності. Тому що спадкоємець може пред"явити позов лише після того, як отримає свідоцтво про право на спадщину, до цього він не буде вважатись належним позивачем. Але треба дивитись судову практику.

21/10/20 16:19  NikPDNОтправить письмо   Дерево
Спадкоємець подає позов про витребування майна у добросовісного набувача в порядку ст. 388 ЦК, майна, яке належало спадкодавцю. На день подання позову спадкоємцем сплинув трирічний термін з дня вибуття майна із власності спадкодавця. Спадкодавець за своє життя такого позову не подавав, але помер до спливу трирічного строку з дня коли майно вибуло із його власності. На позови про витребування майна від добросовісного набувача застосовуються положення щодо загальної позовної давності. Стаття 264 ЦК “Переривання перебігу позовної давності” не містить таких підстав для переривання строків позовної давності як прийняття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1216 ЦК - Поняття спадкування; “ Спадкуванням є перехід прав тобов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч.1 ст. 1218 ЦК -Склад спадщини: «До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті».
Згідно ч. 1 ст. 262 - Позовна давність у разі замін сторін у зобов'язанні: “Заміна сторін у зобов'язанні не змінює порядку обчислення та перебігу позовної давності”.
Питання, чи сплинули для Позивача спадкоємця строки позовної давності, адже вони фактом прийняття спадщини не могли поновитись? Я вважаю, що сплинули.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100