RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Азбука для ЧП / ФЛП

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

ФОП та найманий працівник - ЄСВ


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
31/03/21 12:13  Konstantin_DОтправить письмо > stlady    31/03/21 12:00Дерево
Та й підстав для зняття з обліку немає ж.
До речі, знайшов відповіді податкової в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Чи повинні самозайняті особи, з метою звільнення від сплати ЄВ за себе, повідомляти контролюючі органи, що мають основне місце роботи, де за них було сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального?
Категорія
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Питання
Чи повинні самозайняті особи, з метою звільнення від сплати ЄВ за себе, повідомляти контролюючі органи, що мають основне місце роботи, де за них було сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального?
Відповідь
Коротка та повна відповіді ідентичні:
Відповідно до ст. 20 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) контролюючим органам з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов’язкового державного страхування (далі – ЄВ) надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески.
Таким чином, фізичні особи – підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні повідомляти про факт сплати за них ЄВ роботодавцем.

31/03/21 12:00  stladyОтправить письмо > Konstantin_D    31/03/21 09:35Дерево
Спірне пинтання. А якщо ФОП звільнеться, як найманий працівник, або в якому-небудь місяці ЄСВ буде менший за мінімальний внесок? Тоді знову ставати на облік?

31/03/21 09:35  Konstantin_DОтправить письмо > stlady    30/03/21 14:14Дерево
Деякі податкові дотримуються думки, що потрібно знятися з обліку як платник ЄСВ (аналогічно, як вони вимагали минулого року, щоб списати борг з ЄСВ "сплячим" ФОПам та адвокатам).

30/03/21 14:55  Konstantin_DОтправить письмо > stlady    30/03/21 14:14Дерево
Дякую. А то в них на початку року в Електронному кабінеті таке творилось щодня...

30/03/21 14:14  stladyОтправить письмо > Konstantin_D    30/03/21 13:18Дерево
Був коментар податкової. Нічого подавати не треба, податкова все побачить.

30/03/21 13:18  Konstantin_DОтправить письмо   Дерево
Особа зареєстрована як ФОП на ЄП (3 група) та є одночасно найманим працівником (трудові правовідносини).
Згідно змін до закону про ЄСВ така особа має право не платити ЄСВ як ФОП (якщо роботодавець сплачує мінмальний розмір ЄСВ).
Питання:
чи потрібно для податкової підтверджувати факт сплати роботодавцем ЄСВ у мінімальному розмірі?
Чи податкова буде це бачити в своїх базах без додаткового підтвердження?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100