RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Закриття справи про банкрутство. Підсудність позову про визнання договору недійсним


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
8/04/21 15:01  У.С.Е. > Rossi    8/04/21 13:17Дерево
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] Відповідачі у цій справі фізичні особи. Господарський суд після закриття справи про банкрутство продовжив слухання справи за позовом юридичної особи до фізичних осіб з урахуванням висновку ВС, викладеного у постанові від 20.01.2021 по справі № 2017/2833/2012.

Ось так буває.

8/04/21 13:29  У.С.Е. > Rossi    8/04/21 13:17Дерево
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2021 року м. Київ
Справа № 5017/2833/2012
Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду вважає за необхідне зазначити, що у разі закриття/припинення провадження в справі про банкрутство, розгляд спорів, стороною в яких є боржник, у межах справи про банкрутство завершується їх розглядом по суті суддею, якому були передані такі справи автоматизованою системою документообігу суду, з ухваленням відповідного судового рішення, що узгоджується з принципом "незмінності складу суду", задля недопущення створення для сторін перешкод у реалізації права на судовий захист і загрози сутності гарантованого Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод права сторін на доступ до суду та ефективний засіб захисту упродовж розумного строку.

Вказані висновки відповідають положеннями частини другої статті 31 ГПК України, відповідно до якої, справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа відноситься до виключної підсудності іншого суду.

8/04/21 13:17  Rossi > У.С.Е.    8/04/21 12:47Дерево
Во-первых, там речь о подсудности, т.е. территориальной юрисдикции, а не предметной/субъективной.
Во-вторых, у вас не было никаких изменений "в процесі розгляду справи".
В-третьих, норма (как и вся статья) касается передачи дел из одного суда в другой: когда можно, когда нельзя. В вашем случае вопрос о передаче дела в другой суд вообще не стоит.

8/04/21 12:47  У.С.Е. > Rossi    8/04/21 12:23Дерево
Відповідно до ч. 2 ст. 31 ГПК України справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа відноситься до виключної підсудності іншого суду.

Позов фізичної особи прийнято з дотриманням правил підсудності в рамках провадження у справі про банкрутство.
У зв'язку із закриттям справи про банкрутство, вона стає підсудною суду загальної юрисдикції.

Чи може бути застосована ч. 2 ст. 31 ГПК України в даному випадку?

8/04/21 12:23  Rossi > У.С.Е.    8/04/21 11:56Дерево
Вы хотите, чтобы несмотря на закрытие производства по делу суд продолжал его рассматривать (целиком или частично)? Такого не будет.
Нужно подавать отдельный иск о признании договора недействительным. Подлежит ли он рассмотрению в хозяйственном суде - см. ст.20 ХПК.

8/04/21 11:56  У.С.Е.   Дерево
Судом апеляційної інстанції скасовано ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство, провадження у справі закрито.
В рамках справи про банкрутство кредтором-фізичною особою заявлено позов про визнання договору недійсним, укладеного боржником недійсним.
Чи є правові підстави, щоб провадження у справі за цим позовом здійснювалось господарським судом?
Може хто знає практику ВС з цього питання.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100